پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ , Wednesday 17 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 19792
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  مردم گول ارزان تمام شدن کاروان‌های آزادبر را نخورند

  سرپرست برنامه ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات گفت: مردم گول ارزان تمام شدن سفر با کاروان‌های غیرمجاز را نخورند و امنیت و معرفت سفر عتبات خود را دستخوش این کاروان‌ها قرار ندهند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، سرپرست برنامه ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات گفت: مردم گول ارزان تمام شدن سفر با کاروان‌های غیرمجاز را نخورند و امنیت و معرفت سفر عتبات خود را دستخوش این کاروان‌ها قرار ندهند.
  مرتضی آقایی سرپرست دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات،اظهار کرد: هر پولی که از زائران عتبات عالیات دریافت می‌شود باید در قبال آن یک سری خدمات به این افراد ارائه شود و تاکید ستاد عتبات عالیات بر این است که خدمات فوق باید از استاندارد و امنیت کافی برخوردار باشند.

  وی تصریح کرد: مردم گول این موضوع که هزینه کمتری را به کاروان‌های آزادبر می‌پردازند را نخورند و اگر به دنبال این هستند که سفری ایمن و بامعرفت را در عتبات عالیات سپری کنند و شیرینی و حلاوت این سفر معنوی را درک کنند، باید در کاروان‌های رسمی سازمان حج و زیارت ثبت نام خود را انجام دهند.

  سرپرست دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات خاطرنشان کرد: ثبت نام در کاروان‌های آزادبری که به طور غیرمجاز، به اعزام زائران به عتبات عالیات اقدام می‌کنند، سفری پر استرس و مخاطره آمیز برای آن‌ها در بر دارد و اغلب گروه‌های آزاد بر فاقد هر نوع پوشش امنیتی و بیمه‌ای هستند.

  آقایی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت به ازای هر کاروان ۴۰ نفره، ۱۷ اتاق در اختیار هر یک از کاروان‌ها قرار می‌دهد، ادامه داد:۱۱ اتاق ۲ تخته و ۶ اتاق ۳ تخته در اختیار زائران عتبات عالیات قرار می‌گیرد.

  وی تاکید کرد: در کاروان‌های آزاد تعداد اتاق‌ها به نصف آمار فوق یعنی به ۷ یا ۸ اتاق تقلیل پیدا کرده و به دنبال آن مشکلات فراوانی را برای زائران ثبت نام کرده در کاروان‌های مذکور ایجاد می‌کند.

  سرپرست دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات اظهار کرد: در کاروان‌های تحت نظر سازمان حج و زیارت به ازای هر ۳۸ زائر یک راهنما و همچنین یک روحانی یا مداح در اختیار کاروان قرار می‌گیرد و این افراد قبل از آغاز سفر با سایر زائران در ارتباط هستند.

  آقائی تصریح کرد: کاروان‌های حج و زیارت تمام نکات ایمنی و موارد ضروری را قبل و در حین سفر به زائران عتبات عالیات گوشزد می‌کنند و همچنین قبل از ورود کاروان‌های مجاز به هتل‌های طرف قرارداد، هتل مربوطه توسط تیم کارشناسی سازمان حج و زیارت، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورت تایید این تیم، کاروان‌ها را در آنجا مستقر می‌کنند.

  وی افزود: بسیاری از مدیران کاروان‌های آزاد بر، بدون انجام هیچ گونه هماهنگی قبلی زائران را به عتبات عالیات برده و با سوء استفاده از احساسات معنوی آنها، این زائران را به حرم اهل بیت راهی می‌کنند و به این بهانه، به دنبال پیدا کردن هتلی ارزان قیمت و البته مطابق با قیمت مورد دلخواه خود می‌گردند.

  سرپرست دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات اضافه کرد: متاسفانه مدیران کاروان‌های آزادبر عتبات عالیات به مسئله امنیت و ارائه خدمات با کیفیت به زائران اهمیتی نمی‌دهند و البته تفاوت هزینه‌ای که زائران آزادبر پرداخت می‌کنند با هزینه کاروان‌های رسمی سازمان حج و زیارت، مبلغ قابل توجهی نیست و بهتر است که مردم امنیت خود را به خاطر این مبالغ ناچیز به خطر نیندازند.