پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , Sunday 14 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8304
 • تعداد نظرات : ۸ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ آبان, ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۵
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > سیاسی > ویژه ها
 •   

  تحلیلی بر معارفه ای بی سر و صدا:

  تدبیری با انقضای ۷ ماهه/ رئیس تودیع شده در اداره تعاون رامسر پس از ۷ ماه بار دیگر معارفه شد

  پس از یک سال از تودیع رئیس سابق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رامسر و انتقال وی به اداره شهرستان تنکابن بار دیگر وی با معارفه ای بی سر و صدا بر کرسی ریاست این اداره در شهرستان رامسر تکیه زد.

  به گزارش نیمه پر، با حضور کامران اصغری مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مازندران، سعادت باقرزاده مسئول حراست این اداره کل و کارمندان اداره تعاون رامسر مراسم تودیع اسماعیل نورمحمودی و معارفه عبدالرحمن حلاجیان در محل این اداره صبح امروز بدون حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

  عبدالرحمن حلاجیان رامسری که ۷ ماه پیش میز ریاست را به نورمحمودی از کارمندان اداره تنکابن سپرده بود بار دیگر به رامسر بازگشت.

  حلاجیان که سابقه ۱۷ساله ریاست اداره مذکور در شهرستان رامسر را بر عهده داشته است پس از یکسال از تودیع بار دیگر به جایگاه قبل خود بازگشت و رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رامسر شد.

  حال با وجود اینکه برداشته شدن وی از پست ریاست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رامسر و انتقال وی به اداره تعاون شهرستان تنکابن در یک سال پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید   محل بحث و انتقاد بسیاری از فعالین اجتماعی و سیاسی در رامسر بود معارفه مجدد وی نیز پس از گذشت ۷ ماه از تودیع اش حرف های ناگفته دیگری را در خود دارد که برای روشن شدن آن نیاز به پاسخگویی مدیران و مسئولان مربوطه است.

  اما طبیعتاً با تحلیلی نه چندان موشکافانه و متخصصانه می توان این طور گفت که فاصله بسیار کوتاه وی از تودیع و معارفه اش در پست ریاست اداره تعاون رامسر نشان از اشتباه و بی تدبیری است که مسئولان مربوطه چه در اداره کل مربوطه و چه در شهرستان رامسر در تصمیم خود برای تغییر وی از همان اول داشته اند.

  نکته ای دیگری که تودیع اولیه و بازگشت کوتاه مدت حلاجیان را عجیب تر می کند این است که عبدالرحمن حلاجیان از سوی حامیان دولت تدبیر و امید در شهرستان رامسر دارای حمایت است و به نوعی تفکرات نزدیکی به جریان حامی دولت دارد اما این حمایت ها و نزدیکی تفکرات نه تنها کمک کننده ای او نبوده است بلکه باعث شد ۷ ماه او از پست ریاست اداره تعاون رامسر کنار زده شود و در اداره تعاون شهرستان تنکابن در جایگاه معاونت مشغول به خدمت شود.

  حال فارغ از سیاسی کردن این موضوع که در جای خود مورد تحلیل نیز باید قرار گیرد انتصاب مجدد وی در پست ریاست اداره تعاون رامسر پیام های تبریک بسیاری را در شبکه های اجتماعی رامسر در بر داشته است که آنچه در این مورد نیز قابل ذکر است سیاست بومی گرایی می باشد که طبیعتاً انتخاب و انتصاب فرزندان بومی در پست های مدیریت هر شهرستانی موجب خرسندی مردم آن منطقه می شود.

  بر همین اساس میل مردم شهرستان رامسر نیز از بومی گرایی در انتصاب مدیران بسیار است  و چه بسا با انتخاب های تحمیلی مدیران غیر بومی در سالهای متمادی گذشته که همیشه مورد انتقاد و بحث در محافل مردمی و سیاسی شهرستان بوده است، انتخاب یک فرد بومی فارغ از مباحث سیاسی موجب خرسندی مردم نیز شود که در این موضوع این چنین بوده است.

  اما در ادامه باید گفته شود آنچه که تا کنون در برخی از تودیع و معارفه ها در رامسر مورد انتقاد و بحث فعالین سیاسی و اجتماعی بوده میزان تاثیر گذاری و تدبیر فرماندار، امام جمعه و نماینده مجلس در انتخاب  گزینه های مورد نظر برای پست ریاست ادارات است که اگر چه انتصاب حلاجیان به عنوان فرد بومی موحب خرسندی بود اما تغییر و مدت زمان کوتاه مدیریت نورمحمودی  و این تغییر و جابجایی زود هنگام که نشان از تصمیات اشتباه بوده است موجب شده که این انتقادات همچنان بر قوت خود باقی بمانند، اگر چه شاید گفته شود برخی انتخاب ها و تصمیات از حوزه تصمیم گیری و قدرت این مسئولان خارج است.

  محمد رضا بهرامی سردبیر هفته نامه موج شمال که از منتقدین حسین سروری فرماندار رامسر نیز است در اظهار نظری در باب انتخاب مجدد حلاجیان برای ریاست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رامسر ضمن تبریک به وی گفت: با انتخاب مجدد حلاحیان برای پست ریاست این اداره امید به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رامسر بازگشت.

  وی با انتقاد از روند تغییرات مدیران با طرح سوالی کوتاه بیان کرد: در رامسر چه خبر است!؟

  بهرامی در ادامه اظهار داشت: چرا حلاجیان را از ریاست اداره تعاون رامسر برداشتند که دوباره پس از مدت کمتر یک سال وی را  برگردانند!؟

  وی تصریح کرد: بی سر و صدایی مراسم معارفه و عدم دعوت از اصحاب رسانه به این دلیل بوده که برخی بی تدبیری ها روشن نشود.

  وی خاطر نشان کرد: چرا وقتی رئیس سابق ارشاد رامسر را که از عباس آباد آمده بود و حدود یک سال بعد به شهر خود بازگشت کسی حرفی نزد؟! آیا این با اصل تدبیر منافات ندارد که رامسر را سکوی پرتاپ قرار دهیم و با بی تدبیری سیستم مدیریتی آن را بحرانی نماییم؟

  بهرامی در پایان گفت: در رامسر فقط باید اعتراض نکرد ، زیرا به برخی از مسئولان بر می خورد!

  گفتنی است در مدت معاونت عبدالرحمان حلاجیان خبرهایی از انتصاب وی در پست مدیریت اداره ورزش و جوانان رامسر در شبکه های اجتماعی و محافل مردمی به گوش می رسید که فقط در حد همان حرف باقی ماند.

   همچنین اسماعیل نورمحمودی قبل از سرپرستی اداره تعاون کار رامسر مسئول و بازرس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی تنکابن بود که بعد از این تغییرات و معارفه حلاجیان در رامسر  در سمت معاونت اداره کار تنکابن فعالیت خو را ادامه می دهد.

  ۷۷۶۶۳_orig

  عکس برگرفته از سایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی/

  انتشار یافته: ۸
  1. رامسر فقط در همین زمینه رکورد نزده بود که خوشبختانه رکورد دار کمترین زمان تودیع و معارفه یک فرد در یک اداره هم شدیم…

  2. الن این تحلیل نیمه پره یا نیمه خالی!!؟

  3. قطعا به قول نیمه پر فارغ از سیاسی کردن این موضوع بازگشت مجدد یک فرزند بومی موجب خرسندی مردم رامسره…
   اما واقعا باید تاسف خورد که اصلا چرا حلاجیان از همون اول تودیع شد و به تنکابن رفت تا بازم بعد از هفت ماه دوباره رئیس رامسر بشه…!!؟
   اینها رو باید فرماندار محترم رامسر جواب بدن…
   ثبات مدیریتی توی ادارات باید وجود داشته باشه…این کارا اصلا توجیه پذیر نیستن و فقط باید گفت ناشی از سوء تدبیر مسئولین ارشد و تصمیم گیران استانی و شهرستانی هستش…
   دودش هم فقط تو چشم مردم می ره و بس…مسئولین ما که غمی ندارن..جز نوشتن متن سخنرانی تو این مراسم یا تو فلان همایش و سمی نهار…

  4. یکی نیست به شما بگه که تو این جور مسائل دخالت نکن و تحلیل از خودت ننویس!!

   به قول یکی از آشنایان اینقدر تحلیل از خودت بنویس نیمه پر جان که تحلیل دونت بترکه…:)

  5. هفت ماهه زاییدن هم واقعا خیلی سخته!!

  6. تنها موردی رو کی می شه اشاره کرد اینه که دکتر حلاجیان توانایی کار در پست های مدیریتی بسیار بالاتری رو داره. اینکه دکتر رو اون طور تودیع کردن و بردنش شهسوار و الن هم دوباره اوردنش تو رامسر با اینکه جای خوشحالی داره اما این کارها و اشتباهات فقط به هویت و پیشرفت این عزیزان که تحصیلکرده های شهرمان هستند لطمه می زنه
   به قول بهرامی رامسر شده برای غیر بومی ها سکوی پرتاب…اما خود رامسری ها هیچ وقت نتونستن به جایگاه واقعی خودشون برسن و این هم بر می گرده به سوء مدیریت مدیران رد بالا و زیر پا خالی کردن برخی افراد مغرض بومی.

  7. دکتر حلاجیان؟!!!!!