پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ , Saturday 20 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6358
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۷
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  لغو تحریم های تسلیحاتی باید در اولویت باشد

  به گزارش نیمه پر، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد این کشور متعهد به تصویب درخواست ایران برای پیوستن به سازمان همکاری شانگهای است. لاوروف گفت: «ایران همراه با هند و پاکستان، درخواست داده است به یک کشور عضو سازمان همکاری شانگهای تبدیل شود و ما می خواهیم که این درخواست […]

  به گزارش نیمه پر، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد این کشور متعهد به تصویب درخواست ایران برای پیوستن به سازمان همکاری شانگهای است.
  لاوروف گفت: «ایران همراه با هند و پاکستان، درخواست داده است به یک کشور عضو سازمان همکاری شانگهای تبدیل شود و ما می خواهیم که این درخواست در نشست فردا تصویب شود».
  وی خاطر نشان شد: «کشوری که درخواست عضویت در سازمان همکاری شانگهای می دهد، نباید تحت تحریم های شورای امنیت سازمان ملل باشد».
  لاوروف افزود بنابراین، گفتگوهای ایران با شش قدرت در وین «بسیار مهم» است و توافق درباره پرونده هسته ای این کشور نزدیک است
  این اظهارات لاوروف اندکی پس از اظهارات سرگئی ریابکف معاون وی بیان شده است که تاکید کرد مذاکرات هسته ای ایران و قدرتهای بزرگ وارد دشوار ترین مراحل خود شده است. وی به بررسی پیشنهادهای جدید ارائه شده از سوی ایران برای حل و فصل اختلافات اشاره کرد.
  دیپلمات های غربی بر ضرورت دستیابی به توافق تا فردا جمعه تاکید می کنند این در حالی است که دیپلمات های ایرانی تمدید مذاکرات را بعید نمی دانند.
  لاوروف همچنین در حاشیه اجلاس بریکس در اوفای روسیه افزود ما خواستار برداشته شدن تحریم های تسلیحاتی در سریعترین زمان ممکن هستیم و از گزینه هایی که مذاکره کنندگان ایرانی ارائه می دهند ، حمایت می کنیم.

  برنا/