پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ , Monday 17 June 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5542
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ تیر, ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۹
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  انتقاد شدید امام جمعه رامسر از بانکداری موجود جامعه:

  بانک ها مظهر بی تفاوتی و بی تقوایی هستند و هیچ سودی در تولید و اقتصاد کشور ندارند

  امام جمعه رامسر امروز در خطبه های نماز جمعه با انتقاد شدید از عملکرد بانک ها در اقتصاد کشور گفت: بانک های متعددی در داخل کشور ما به رباخواری مشغول هستند و هیچ سودی در تولید و اقتصاد کشور ندارند و با بی تقوایی و بی وجدانی جان و مال مردم را می گیرند و ککشان هم نمی گزد و این مظهر بی تفاوتی در جامعه است.

  به گزارش نیمه پر، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی در جمع نماز گزاران جمعه شهرستان رامسر ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا گفت: شب های قدر که در پیش رو است از عظمت بسیار زیادی برخوردار است و اگر می خواهیم درک این ماه را کامل کنیم باید به واسطه عمل و رضایت خدا این شب را احیا کنیم.

  وی افزود: در شب های قدر شیعیان امیر المومنین (ع) در مساجد و تکایای شهرستان برنامه های متنوعی را در نظر دارند که حضور همه ما در این برنامه های ارزشمند ما را به خودسازی معنوی می رساند.

  وی اظهار داشت: در ۱۲ تیرماه حمله ددمنشانه ناو جنگی آمریکای جنایت کار به هواپیمایی مسافربری جمهوری اسلامی ایران را  داریم که این عمل به واقع نقص حقوق بشر است.

  مرتضوی در ادامه بیان داشت: آمریکا و هم پیمانانش که اداعای طرفداری از حقوق بشر را دارند امروز با حمایت های خود از گروهای داعشی و تکفیری  جنگ های نیابتی را به راه انداختنه اند.

  وی تصریح کرد: در این جنایت ها و کودک کشی ها عربستان غلامی حلقه به گوش و یک حکومت ترسو و بی خاصیت است و از آمریکا و اسراییل خط و دستور می گیرد.

  و با بیان اینکه داعشی ها و تکفیری ها را همین آمریکا و اسرائیل و عربستان به وجود آورده اند خاطر نشان کرد: طبق فرمایشات حضرت آقا آتش این جنگ افروزی ها  ناامنی ها روزی دامن امنیت همین کشورهای اروپایی و غربی را خواهد گرفت.

  خطیب نماز جمعه شهرستان رامسر افزود: امنیت جهان به واسطه حمایت های بی دریغ آمریکا و هم پیمانانش از داعشی ها و تکفیری ها از بین رفته است.

  وی تاکید کرد: امروز اگر حضرت آقا بیان می کنند که نباسیتی به امریکا و هم پیمانانش اعتماد ۱۰۰ درصد داشته باشیم از این جهت است و این کار خیانت بزرگ و نابخشودنی است.

  وی در همین زمینه اظهار داشت: دولتمردان ما هم خوب می دانند که نباسیتی به امریکا اعتماد داشته باشیم و البته باید گفتگوها را داشته باشیم و از این جهت منافع ملی را حفظ کنیم که این کار نیازمند این است که ما بصیرت داشته باشیم تا شرمنده شهدا نشویم.

  حجت الاسلام مرتضوی با بیان اینکه امروز مهم ترین تقوا، تقوای جامعه در مسایل اقتصادی است بیان داشت: در برنامه توسعه ششم که دستورش از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است اقتصادی مقادمتی همانند نگینی می درخشد و باید دولت مردان آن را عملیاتی کنند.

  وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی باید یک فرهنگ شود و یک نگاه دینی به خودش بگیرد و اگر بتوانیم اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک فرهنگی دینی و یک جهاد اقتصادی معرفی بکینم جامعه ایران فقیر به خودش نمی بنید و وابستگی های ما رفع می شود که باید در این زمینه عزم ملی و ارداه ملی داشته باشیم.

  وی بیان کرد: بانکداری اسلامی بدون ربا امروز اهمیت بسیاری دارد و اگر می خواهیم از این اقتصاد بیمار بیرون بیاییم باید از این ربا خواری در بانک ها دوری کنیم.

  امام جمعه رامسر تصریح کرد: ما آمریکا و اسرائیل را به زانو در آوردیم و ۵+۱ را به یک طرف میز نشاندیم و خودمان به عنوان یک ابر قدرت در طرف دیگر حرفمان را زدیم اما بانک های متعددی در داخل کشور ما به رباخواری مشغول هستند و  هیچ سودی در تولید و اقتصاد کشور ندارند.

  وی اضافه کرد: این بانک ها با بی تقوایی و بی وجدانی جان و مال مردم را می گیرند و ککشان هم نمی گزد و این مظهر بی تفاوتی در جامعه است.

  ور دی پایان گفت: اگر می خواهیم اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود و این اقتصاد بیمار بانکی ریشه کن شود باید از سپرده گذاری ها در این نوع بانک ها دوری کنند و نگذارند این بانک‌ها حال و آینده آنها را سیاه کنند.