پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ , Friday 1 March 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5498
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۷
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  مهمان ماه عسل به مرز سکته رسید

  به گزارش نیمه پر، شب گذشته در سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان دریچه ی دیگری از ماه عسل به روی چشمان مخاطبان گشوده شد. علیخانی پس از سلام و احوالپرسی برنامه خود را طبق روال روزهای قبل آغاز کرد. پس از بازشدن دکور ماه عسل پنج مهمان در انتهای دکور و یک مهمان روبروی […]

  به گزارش نیمه پر، شب گذشته در سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان دریچه ی دیگری از ماه عسل به روی چشمان مخاطبان گشوده شد.

  علیخانی پس از سلام و احوالپرسی برنامه خود را طبق روال روزهای قبل آغاز کرد.

  پس از بازشدن دکور ماه عسل پنج مهمان در انتهای دکور و یک مهمان روبروی علیخانی نشستند.

  هادی جلالی مهمان اصلی برنامه ،در اداره کل محیط زیست خوزستان حدود یازده سال مشغول فعالیت در حرفه ی محیط بانی بود.

  او روزی در حین انجام ماموریت با شکارچیانی برخورد می کند که بدون مجوز در محیط غیرمجاز مشغول شکار بودند او هنگام تذکر به آنها مورد هدف گلوله قرار می گیرد.

  مهمانان بعدی یک دامدار به همراه دو فرزند پسرش بود که آنها هم در این حرفه مشغول فعالیت بودند .اما روزی یک پلنگ شبانه به دامداری آنها حمله می کند و ٣٧تا از بره های شیری آنها را خفه وتلف می کند این مرد تحت همان شرایط به فرزندانش اجازه نمی دهد که به سمت پلنگ شلیک کنند ودلیلش هم کمیاب بودن این حیوان درکشور است.

  مهمان بعدی فردی بود که حدود ٢٠سال به شکار می پرداخت اما روزی که چندین کبک را شکار می کند و به خانه می آورد دختر ٣ساله اش به نام یلدا ناراحت می شود و با حالت گریه واشک با او قهر می کند بنابراین او عذاب وجدان می گیرد واز آن روز شکار را کنار می گذارد و به پیشنهاد دخترش هم تفنگ شکارش را با سنگ می شکند،او از آن اتفاق وکنار گذاشتن شکار به نام اشک یلدا یاد می کرد.

  افشین مهمان بعدی که علیخانی از همان ابتدا مدام به استرس او اشاره می کرد. افشین چند سالی به شکار دراج منطقه فارس می پرداخت. سپس مجری مجدد به استرس افشین اشاره کرد و افزود: افشین برای بیان هرجمله اش درآستانه سکته است و باید مهمان بعدی را هرچ زودتر به برنامه دعوت کنیم .

  بعد از پخش پیامهای بازرگانی اسدی قاضی دادگستری به جمع مهمانان اضافه شد.

  علیخانی پس از ورود مهمان رو به اوگفت: افشین از شما می ترسد چقدر با ترس و لرز صحبت می کند.

  اما قصه افشین زمانی که مسولان قضایی متوجه شکار تعداد زیادی دراج توسط افشین می شوند به جای دستگیری او قرار تعویق صدور حکم صادر می کنند و دو شرط برای او مقرر می کنند اول اینکه افشین باید خود را به عنوان محیط بان افتخاری معرفی کند و دوم اینکه تحقیق جامع از پرندگان محیط تالاب پریشان تهیه کند قاضی هدف خود را از این شرط اینگونه بیان کرد: هدفمان این بود که افشین بدنبال پرندگان برود و با ایجاد حس شرمساری در او به محیط زیست علاقمند شود بعد از یکسال هم حکم معافیت از کیفر برای او صادر شد و هم اکنون به عنوان محیط بان شهرستان کازرون فعالیت می کند.

  علیخانی دفتر سیزدهم ماه عسل را با موضوع محیط زیست بست.

  باشگاه خبرنگاران/