پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ , Saturday 24 February 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4746
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۵
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  دهیار جنت رودبار مطرح کرد:

  جشنواره ملی گل گاوزبان فرصتی برای معرفی هرچه بیشتر دهستان جنت رودبار است

  دهیار روستای جنت رودبار گفت:برگزاری دومین جشنواره ملی گل گاوزبان در روز جمعه اول خرداد فرصتی ارزشمند برای حمایت از تولید، بخش کشاورزی و همچنین معرفی هرچه بیشتر قابلیت های اکو توریستی و گردشگری دهستان جنت رودبار است.

  به گزارش نیمه پر، مهرزادخلعتبری با تقدیر ویژه از فرماندار،بخشدار و اعضای شورای بخش مرکزی و ستاد اجرایی جشنواره افزود:خوشبختانه با درایت مسولان شهرستان نمونه گردشگری رامسربا طراحی و اجرای این جشنواره از سال گذشته شاهد افزایش حضور گردشگران و دوستداران طبیعت و همچنین سطح گسترده تبلیغات در سایت ها و فضاهای مجازی هستیم.

  وی اظهار داشت:روستای جنت رودبار مرکز دهستانی به همین نام علاوه فعالیت های تولیدی در عرصه محصولات کشاورزی نظیر گردو ،فندوق ،صیفی جات ،دامپروی به عنوان پایتخت کشت و تولید کیفی ترین گیاه دارویی گل گاوزبان است.

  وی ادامه داد:با پیگیری های اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری رامسر زمینه معرفی روستای جنت رودبار به عنوان طرح بوم گردی در دست انجام است.

  وی در پایان گفت:در روز جشنواره برنامه پیاده روی بزرگ خانوادگی با همکاری اداره ورزش و جوانان و هیات ورزش های همگانی شهرستان ساعت ۸ صبح از روستای اکراسر به سمت جنت رودبار برگزار همچنین بازی های بومی و محلی و نمایشگاه توانمندی های دهستان جنت رودبار تشکیل می گردد ، زمان افتتاح جشنواره نیز از ساعت ۱۰ صبح در محل بازار جنت رودبار است.

  رامسر با ۲۵۰ هکتار زمین زیر کشت گل گاوزبان و تولید سالانه ۱۵۰ تن محصول رتبه نخست استان مازندران را دارد.

  همه ساله کار برداشت محصول گل گاو زبان از اوایل اردیبهشت آغاز و تا اوایل تیرماه ادامه دارد.

  گل گاوزبان گیاهی است علفی و یک ساله که ارتفاع ساقه آن تا ۶۰ سانتی متر می رسد. ساقه این گیاه شیاردار و خاردار و برگ های این گیاه ساده و پوشیده از تارهای خشن و گل های آن به رنگ آبی ، سفید و بنفش است.

  گل گاو زبان یک گیاه دارویی است که برگ های آن تصفیه کننده خون و آرام کننده اعصاب است و باعث تعریق می شود و کلیه ها را تقویت و سرماخوردگی را برطرف می کند