پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ , Friday 19 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4727
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > گزارش و گفتگو
 •   

  انبارلویی:

  هراس اصلاحات از وحدت اصولگرایان

  سردبیر روزنامۀ رسالت گفت: ما نمی توانیم نیت‌خوانی کنیم، اما آنچه که مسلم است تمام تلاش اصلاح طلبان بر این است که همگرایی اصول گرایان شکل نگیرد و اگر برای افرادی از اصول گرایان در این میان دانه پاشیده شده است، یک فریب است و یک اصول گرا نباید فریب جریان‌هایی که التزامی به قانون اساسی ندارند را بخورد.

  اصلاح‌طلبان برای برخی چهره‌های اصولگرا “دانه” پاشیده‌اند/ هراس اصلاحات از وحدت اصولگرایان

  به گزارش نیمه پر، کاظم انبارلویی، سردبیر روزنامۀ رسالت و عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا، با اشاره به عدم توفیق اصولگرایان در یازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرد: «ضرورت وحدت اصولگرایان در همه اضلاع اصول گرایی حس شده است؛ به همین دلیل از یک سال گذشته گفت و گوهای زیادی میان اضلاع اصولگرایی در کشور اعم از شخصیت ها، چهره‌های سیاسی، احزاب و گروه های اصول گرا شکل گرفت.»

   

  وی با بیان اینکه عمدتاً مسائلی که در این نشست ها مورد بررسی قرار می‌گیرد، تحلیل شرایط کنونی، تهدیدها و فرصت‌های فرا روی اصولگرایان بوده است، خاطرنشان کرد: «این مسائل مورد توافق همه اصولگرایان قرار گرفته که بر اساس درک شرایط به سمت وحدت و هم‌گرایی پیش بروند.»

   

  عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی ضمن تأکید بر این موضوع که گروه های اصول گرا معتقدند زمینه لازم برای همگرایی، در حال حاضر فراهم است، در خصوص عیار سنجی برای اصول گرایان تصریح کرد: نباید در حال حاضر به عیار سنجی در میان اصولگرایان پرداخت؛ چرا که اصول گرایان محورها و اصول ثابتی داشته و هرکس که این اصول را قبول داشته باشد می تواند زیر چتر اصول گرایی قرار گرفته و همگرایی با دیگر اضلاع اصول‌گرایی را شروع کند.

   

  انبارلویی در ادامه افزود: خوشبختانه چیزی به عنوان وزن کشی و عیار سنجی در میان اصول‌گرایان دیده نمی‌شود که اگر نیت‌ها صادق باشد رفتن به سمت اتحاد و هم‌گرایی بسیار بیشتر می‌شود.

   

  وی با اشاره به برخی جریان‌های اصلاح طلب که به دنبال ایجاد اختلاف در اردوگاه اصولگرایی هستند، اذعان داشت: اساساً تیترها و مقالاتی که در برخی از رسانه های اصلاح طلب منتشر می‌شود با این هدف گذاری عملیاتی می شوند. حتی برخی از اخبار نادرست و خلاف واقعیت را مدتی به عنوان تیتر اصلی به صورت مدام منتشر کرده تا از این طریق بتوانند قسمتی از نیروهای اصول‌گرا را جذب کنند، اما اصول‌گرایان هوشیاری کافی را داشته و خود را برای یک رقابت اخلاقی و کاملاً سالم و سازنده مهیا کرده‌اند و فریب این نوع خبرسازی‌ها را نمی‌خورند.

   

  سردبیر روزنامۀ رسالت بر همین اساس ادامه داد: ما نمی توانیم نیت‌خوانی کنیم، اما آنچه که مسلم است تمام تلاش اصلاح طلبان بر این است که همگرایی اصول گرایان شکل نگیرد و اگر برای افرادی از اصول گرایان در این میان دانه پاشیده شده است، یک فریب است و یک اصول گرا نباید فریب جریان‌هایی که التزامی به قانون اساسی ندارند را بخورد.

   

  انبارلویی در خصوص تلاش اصلاح طلبان برای اینکه اشتباهات احمدی‌نژاد را به پای اصول گرایان بنویسند، تأکید کرد: به هر حال اصول گرایان کارنامه مشخصی در دولت و مجلس داشته و دارند و این کارنامه هم زیر ذره‌بین نقد منتقدین قرار گرفته است.

   

  وی با بیان این نکته که خدمات اصول گرایان مشخص بوده و اشکالاتی هم که گاهاً در عملکرد آنها وجود داشته است مشخص است، تاکید کرد: اصول گرایان به هر حال باید تاوان تجربیاتی که به دست آورده اند را بپردازند و در عین حال خدمات تاریخی که در دولت نهم و دهم صورت گرفته و در تاریخ ایران بی نظیر است را باید ارج نهاد و تجلیل کرد.

   

  عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی  در پایان متذکر شد: قرار نیست اصول گرایان همه یک سلیقه و یک فکر داشته باشند و نظرات مختلفی در میان اصول گرایان وجود دارد اما چهارچوب فکری و اصول اساسی آنها در این میان یکسان است.