پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ , Saturday 2 December 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 3912
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۶:۵۶
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  قد قد بی‌هنگام مرغ در بحبوحه تورم صفر!/آشنایی با بهایی‌ها و سازمان منافقین تجربه خوب فائزه هاشمی در زندان!

  آشنایی قدیمی صالحی و «مونیز» به روایت روزنامه کویتی؛ تناقض صفر کردن تورم با گران کردن خدمات دولتی، مداح معروف در جمع مدافعان حرم و ... از جمله مهمترین اخبار ویژه روزنامه های امروز است.

  به گزارش نیمه پر، آشنایی قدیمی صالحی و «مونیز» به روایت روزنامه کویتی؛ تناقض صفر کردن تورم با گران کردن خدمات دولتی، مداح معروف در جمع مدافعان حرم و … از جمله مهمترین اخبار ویژه روزنامه های امروز است.

  *کیهان

  قد قد بی‌هنگام مرغ در بحبوحه تورم صفر!

  هنوز انتقادها به آمار اخیر رئیس‌جمهور درباره نرخ تورم صفر درصدی در بهمن‌ماه تمام نشده بود که دم‌خروس افزایش قیمت بی‌رویه قیمت مرغ خوراکی در بازار غیرطبیعی آشکار شد و همچنان ادامه دارد.

  به گزارش «تابناک»، در حالی قیمت منطقی فروش هر کیلوگرم گوشت مرغ تازه در بازار مصرف ۶۸۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان برآورد می‌شود که در روزهای اخیر، قیمت مرغ به ۹۰۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است. بر همین اساس، در حالی این بی‌نظمی‌ها وجود دارد که محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در اظهاراتی با اعلام اینکه مرغ در دولت تدبیر و امید گران نشده است، گفت: «مردم نباید مرغ را به قیمت ۸ و ۹ هزار تومان- که می‌گویند در مغازه‌ها وجود دارد- خریداری کنند. در حال حاضر مرغ به قیمت ۶ هزار و ۹۸۰ تومان به صورت گرم در تره‌بار و میادین توزیع شده است و مرغ منجمد نیز ۵هزار و ۹۰۰ تومان در میادین تره‌بار به دست مصرف‌کننده می‌رسد».

  تابناک می‌افزاید: این سخنان در حالی مطرح می‌شود که آقای حجتی پاسخ نگفتند، مرغ‌های ۹۰۰۰ تومانی در این مغازه‌ها چگونه توزیع می‌شود و چرا با متخلفان گران‌فروش برخورد نمی‌شود؟ نکته بعدی اینکه چگونه در دولت تدبیر و امید، قیمت گوشت مرغ افزایش پیدا نکرده، در حالی که امروز شاهدیم حتی مرغ در جایگاه‌های قانونی فروش مرغ به قیمت ۹۰۰۰ تومان فروخته می‌شود. شاید این افزایش قیمت نیز به مثابه گذشته واقعی کردن قیمت‌هاست!

  این گزارش می‌افزاید: به نظر می‌رسد در برخورد با افزایش قیمت‌ها، برخورد فرافکنانه نه تنها کمکی به اصلاح قیمت و جلوگیری از گران‌فروشی نمی‌کند، بلکه باعث نارضایتی خواهد شد. مردم از دولت تدبیر و امید خواستار پاسخ‌گویی منطقی و تلاش برای رفع مشکلات هستند، نه فرافکنی‌های پوپولیستی غیرکارشناسی.

  یادآور می‌شود حجتی با وجود جا به جا گفتن قیمت مرغ اخیرا مدعی شده که دولت قبل عددسازی می‌کرد.

  همزمان خبرگزاری آریا اظهار حجتی را عجیب خواند و نوشت: در آشفته بازار قیمت مرغ، اظهارنظرهای عجیب دولتی ادامه دارد. آقای وزیر می‌گویند مردم مرغ ۹ هزار تومانی نخرند؛ سوال این است که این مرغ ۹ هزار تومانی از کجا در مغازه‌های فروش محصولات گوشتی سبز شده، آیا مثلا این مرغ‌ها از کشورهای خارجی به مغازه‌ها رسیده‌اند یا یک سیکل مشخص و همیشگی را طی کرده‌اند؟ اگر خرید مرغ ۹ هزار تومانی به دستور ایشان نهی شده حتما می‌توانند در دستور دیگری فروش مرغ ۹ هزار تومانی را هم ممنوع کنند. به نظر می‌رسد این دستور دوم بیشتر در حیطه وظایف ایشان باشد.

  آریا افزود: آیا در بخش سیاست‌های تنظیم بازار به بخش نظارت هم توجه شده؟ لابد بازرسانی هم برای این نظارت انتخاب شده‌اند. سوال این است که این بازرسان اکنون کجا هستند و دقیقا مشغول چه کاری می‌باشند؟ اگر بنا را بر درستی فرمایش ایشان بگذاریم سوال این است که اگر افزایش یکباره قیمت مرغ از همان ۷ هزارتومانی که ایشان می‌فرمایند به مبلغ ۹ هزار تومان نامش گرانی نیست پس دقیقا چیست؟
  انکار گرانی بی‌رویه قیمت مرغ تداعی همان داستانی را می‌کند که شخصی از همسایه خود خواست الاغ خود را به وی قرض دهد اما پاسخ شنید که پیش از وی کس دیگری الاغ را قرض گرفته. در همان حال، صدای عرعر الاغ بلند شد و صدای همسایه را درآورد که «مرد حسابی! الاغ که داخل طویله است». صاحب الاغ با اعتماد به نفس کامل پاسخ داد مرد حسابی تو حرف من را قبول نمی‌کنی اما حرف این حیوان زبان نفهم را باور می‌کنی؟!

  پس از اعتدال با توسعه اعتدال بی‌توسعه هم می‌آید؟!

  یک نماینده حامی دولت از منتفی شدن تشکیل حزب رهروان ولایت و تشکیل حزب اعتدال توسط برخی منشعبین خبر داد.

  چند نماینده حامی دولت که رقم آنها ۱۰ تا ۲۰ نفر ارزیابی می شود ظرف یک سال گذشته از یک طرف خواستار انفعال نمایندگان در برابردولت شده و از طرف دیگر به طور مداوم از تشکیل فراکسیون و حزب اعتدال خبر داده اما هنوز به نتیجه نرسیده‌اند. برخی عملکردهای بد  دولت و نقض تعهد برخی وزرا در قبال مجلس موجب ریزش بالغ بر ۱۰۰ رای که در روز رای اعتماد به کابینه همراهی کرده بودند شد به نحوی که به استیضاح و برکناری فرجی‌دانا از وزارت علوم و رای ندادن به گزینه‌های حامی فتنه شد.

  اکنون ابراهیم نکو در مصاحبه با آریا از تشکیل حزب اعتدال خبر داد و می‌گوید: از آنجایی که ما تشکیل فراکسیون اعتدال را موجب انشقاق فراکسیون رهروان ولایت می‌دانیم که در نتیجه آن افکار و ایده‌های اعتدال بازنده می‌شود بنابراین تلاش کردیم با رایزنی به تعدیل رفتارها و انسجام فراکسیون رهروان ولایت کمک کنیم تا در رای‌گیری‌ها نتایج بهتری به دست آوریم.

  وی در عین حال گفت: اگر چه تشکیل فراکسیون اعتدال منتفی شده اما ما قصد داریم بعد از ایام بررسی بودجه در قالب حزب اعتدال برای انتخابات مجلس دهم اعلام موجودیت کنیم و اساسنامه خود را تقدیم وزارت کشور نماییم.

  ابراهیم نکو همچنین از منتفی شدن تشکیل حزب رهروان ولایت خبر داد و گفت: برای تشکیل حزب رهروان ولایت استقبال خوبی صورت نگرفت چرا که برخی از دوستان با برگزاری جلسات ناموزون جایگاه سایر اعضای این فراکسیون را زیر سؤال بردند.

  ایده تشکیل حزب اعتدال در حالی مطرح می‌شود که حزب اعتدال و توسعه نیز، حزب حامی دولت می‌باشد و برخی اعضای کابینه (نظیر سخنگوی دولت و وزیر ارتباطات) از اعضای آن هستند. نوبخت پیش از این ضمن حضور در نشست حزبی اعتدال و توسعه گفته بود ما کار انتخاباتی نمی‌کنیم.

  آشنایی با بهایی‌ها و سازمان منافقین تجربه خوب فائزه هاشمی در زندان!

  فائزه هاشمی برای چندمین بار نسبت به اعضای سازمان تروریستی منافقین و سازمان انگلیسی-صهیونیستی بهائیت ابراز تعلق خاطر کرد.

  وی در مصاحبه با روزنامه فیگارو با اشاره به زندانی شدنش به مدت ۶ ماه می‌گوید: زندان تجربه بسیار خوبی بود چرا که با زنان و مردان بزرگ ایرانی، بهائی‌ها، اعضای مجاهدین خلق، اصلاح‌طلبان و کسانی آشنا شده که برای باورهایشان مبارزه می‌کنند.

  فائزه رفسنجانی می‌گوید: «در ایران آزادی‌ها بیش از پیش پس رفته‌اند».

  فیگارو در آغاز گفتگو از او می‌پرسد، یک سال و نیم پس از رسیدن حسن روحانی به قدرت در ایران، ایرانیان چه احساسی دارند؟ فائزه رفسنجانی می‌گوید: «مردم انتظارات بسیاری از حسن روحانی داشتند. آنها امروز کاملا ناامید نشده‌اند اما بر این باورند که او نخواهد توانست به همه خواست‌های آنها پاسخ گوید.

  وی که  در بخش دیگری از مصاحبه می‌گوید: فراموش نکنیم که رئیس‌جمهور در ایران چندان قدرتی ندارد. قدرت در دست رهبر جمهوری اسلامی است که توسط محافظه‌کاران حمایت می‌شود.»

  فائزه رفسنجانی در اشاره به زندانی شدنش به مدت ۶ ماه در سال ۲۰۱۲ می‌گوید که زندان تجربه بسیار خوبی بود چرا که با زنان و مردان بزرگ ایرانی، بهائی‌ها، اعضای مجاهدین خلق، اصلاح‌طلبان و کسانی آشنا شدم که برای باورهایشان مبارزه می‌کنند.

  به گزارش رادیو فرانسه فائزه رفسنجانی در مورد پرونده هسته‌ای ایران از کارشکنی محافظه‌کاران خبر داده و می‌گوید حسن روحانی همه تلاش خود را به کار می‌بندد اما هر چه زمان بیشتر می‌گذرد، مردم ناامیدتر می‌شوند.

  یادآور می‌شود وی ۲۰ فروردین ۹۲ در مصاحبه با روزنامه زنجیره‌ای بهار با مرور خاطرات دوره بازداشت خود، از بهایی‌ها و مجاهدینی‌ها و منافقین به عنوان دوستان خود یاد کرده و گفته بود: در میان هم‌بندی‌ها و دوستانم، بهایی‌ها، تعدادی از سازمان مجاهدین و… چند نفر لائیک و چپ بودند… بابا در ملاقات‌ گله‌های آن طرف را منتقل کرد که چرا به مجاهدین، منافقین نمی‌گویم یا چرا روابط خوبی مثلا با مجاهدین و بهائی‌ها دارم.

  فائزه هاشمی در دوره اصلاحات مدیرمسئول روزنامه زن بود که برخی عناصر معارض با انقلاب را گردهم آورد. از جمله رفتارهای مشکوک وی در این دوره مصاحبه جانبدارانه روزنامه زن با بیوه فراری محمدرضا پهلوی بود.

  تمجید وی از منافقین در حالی است که این سازمان تروریستی مثل قتل عام ۱۷ هزار شهروند بیگناه ایرانی است اما در فتنه ۸۸ با افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی هم مسیر شد. بهائیت نیز که حزبی ساخته دست استعمار انگلیس است، پیوند عمیق با صهیونیسم و فراماسونری جهانی دارد و به همین اعتبار مقر خود را در فلسطین اشغالی قرار داده است. حامیان این گروه به جای اشاره به خیانت‌های شبکه‌ای اعضا به ملت ایران و جاسوسی برای آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی، ادعا می‌کنند که جمهوری اسلامی ایران با بهائیت صرفا مشکل عقیدتی دارد حال آنکه به رغم انحرافی و جعلی بودن بهائیت، اتهام اصلی عناصر بازداشت جاسوسی، اقدام علیه امنیت ملی است. شبکه مالی بهائیت نیز نقش عمده‌ای در اخلالگری و تروریسم اقتصادی ایفا می‌کند.

  فائزه هاشمی سال گذشته برای مدتی از سوی کسانی چون عیسی سحرخیز به عنوان رئیس گروهک انجمن دفاع از آزادی  مطبوعات معرفی شد. اعضای این انجمن به دیدار هاشمی رفسنجانی نیز رفتند. سحرخیز ضمن دفاع از بهایی‌ها و همجنس‌بازان، اخیرا در مصاحبه با جرس تصریح کرد اصلاح‌طلبان دیگر مانند اول انقلاب علاقه‌ای به آقای خمینی ندارند.

  بازی سیاسی با افکار عمومی فشار بر مردم به جای حذف یارانه پردرآمدها

  برخی مقامات دولتی مشغول بازی سیاسی با افکار عمومی بر سر موضوع یارانه‌ها هستند.

  با حذف این طیف از مقامات دولتی در حالی یارانه اقشار مرفه در بودجه سال آینده حذف شد که جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور تصریح می‌کند پرداخت یارانه در سال ۹۴ با ۱۶ هزار میلیارد تومان کسری بودجه مواجه خواهد شد. در مقابل بنابر اعلام کارشناسان، حذف دست‌کم ۱۰ میلیون نفر از افراد پردرآمد می‌تواند به صرفه‌جویی ۵۴۰۰ میلیارد تومانی بیانجامد.

  پیش از این سخنگوی دولت در توجیه عدم قطع یارانه پردرآمدها مدعی شده بود نمی‌خواهیم مردم را برنجانیم! این در حالی است که دولت برای جبران ماجرا اقدام به افزایش چندباره قیمت برخی حامل‌های انرژی نظیر گاز و آب در سال گذشته کرده و عملا بار تورم را به قاطبه مردم تحمیل کرده است. با این وجود کسانی چون سخنگوی دولت در اظهارنظر پشت تریبون علنی مجلس ژست مخالفت با افزایش قیمت‌ها- نظیر قیمت بنزین و…- می‌گیرند یا حذف نکردن یارانه هیچ‌کس تاکید می‌کنند اما آیا بهتر نیست به جای فشار آوردن بر طبقات متوسط و ضعیف، یارانه اقلیت برخوردار و مرفه که احتیاجی به یارانه ندارند و از آن طرف گران‌شدن خدمات دولتی یا حامل‌های انرژی فشاری بر آنها وارد نمی‌کند، حذف شود؟!

  تناقض صفر کردن تورم با گران کردن خدمات دولتی

  یک روزنامه اصلاح‌طلب از تصمیم دولت برای آزادسازی قیمت‌ها خبر داد و با لحنی هشدارآمیز پرسید آیا غول تورم بیدار می‌شود؟

  آفتاب یزد می‌نویسد: وعده کاهش تورم از مهمترین شعارهایی است که هر روز از زبان دولتمران بازگو می‌شود تا جایی که رئیس‌جمهور به تازگی بیش از پیش به آن افتخار می‌کند و این در صورتی است که مسئولان اقتصادی دولت کاهش تورم را نه به منزله کاهش قیمت‌ها بلکه به منزله کاهش سرعت رو به رشد قیمت‌ها تلقی می‌کنند. همین دو روز پیش بود که مرکز آمار ایران نرخ تورم را در بهمن‌ماه صفر و در کل سال ۱۵/۲ درصد اعلام کرد.

  این روزنامه با اشاره به گران کردن برق از سوی دولت و صعود قیمت مرغ به ۸ هزار تومان که از افزایش تورم حکایت می‌کند، از اولویت دولت برای آزادسازی قیمت‌ها خبر داد و نوشت: دولت بیشتر راغب به افزایش قیمت‌هاست. در اولین اقدام قرار شد که قیمت نان‌های فانتزی آزاد باشد. طوری که پیش از این آزادسازی قیمت نان سنگکی در برخی از مناطق تهران شکل گرفته بود. آزادسازی قیمت‌ها تنها به نرخ نان ختم نمی‌شود بلکه آزادسازی در قیمت خودرو یکی از مهمترین برنامه‌هایی بوده است که وزارت صنعت در دستور اقدام دارد.

  آفتاب یزد خاطر نشان کرد: وزیر صنعت از این موضوع پرده برمی‌دارد که اگر قرار بر آزادسازی قیمت‌هاست «بهتر است همه چیز یکباره آزاد شود». جمله‌ای که این روزها در میان مسئولان وزارت صنعت بسیار بازگو می‌شود و می‌تواند دولت را در این راستا قرار دهد که اقدام به آزادسازی قیمت‌ها کند. با این شرایط بازار اقلام مصرفی و انرژی به شدت در نوسان است و می‌تواند این موضوع به قدری ادامه پیدا کند که دولت مجبور به آن شود که سال آینده افزایش قیمت‌ها را رسما اعلام کند اما دولتمردان ارشد تیم تدبیر و امید مخالف آن بوده و تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا با کاهش تورم بتوانند مردم را از خود راضی نگه دارند اما هر چه از عمر دولت یازدهم می‌گذرد، افزایش دوباره تورم می‌تواند زبان مردم را به انتقاد و اعتراض به دولت باز کند.

  یادآور می‌شود منطق آزادسازی بی‌رویه قیمت‌ها بدون جبران تبعات آن، سیاست پر اشتباه و آمیخته با آزمون و خطایی بود که در دولت سازندگی تحت عنوان سیاست تعدیل اقتصادی به اجرا درآمد و به تورم ۴۹ درصدی در سال ۱۳۷۴ دامن زد.

  پیش از این برخی محافل کارشناسی و رسانه‌ای از غلبه منطق اقتصادی بر دولت خبر داده‌اند.

  سیاست‌ گران کردن خدمات دولتی در تناقض با مدعای دولت مبنی بر کاهش ۲۴ درصدی تورم و رساندن آن به ۱۶ درصد است.

  *ایران

  واریز ۱۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه مازاد بر قانون

  «ایسنا» در گزارشی نوشت: «در حالی با پرداخت ۴۸ مرحله یارانه نقدی، هزینه دولت در این بخش به ۱۸۶ هزار میلیارد تومان رسید که قانون تنها پرداخت ۶۴ هزار میلیارد تومان از منابع ۱۲۷ هزار میلیاردی ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی طی این چهار سال را مجاز دانسته.» معاون اول رئیس جمهوری نیز سه‌شنبه گذشته تأکید کرد: «تقسیم قیمت انرژی به عنوان یارانه نقدی، تصمیمی اشتباه بود» و افزود: «سالانه ۴۲ هزار میلیارد تومان از منابع یارانه به صورت نقدی توزیع می‌شود و این درحالی است که درآمد حاصل از یارانه به سختی به ۳۳ هزار میلیارد تومان می‌رسد بنابراین باید از بودجه نفت بین مردم توزیع کنیم و پیش‌بینی می‌شود که ۱۶ هزار میلیارد تومان در سال ۹۴ برای یارانه کسری داشته باشیم.»

  آشنایی قدیمی صالحی و «مونیز» به روایت روزنامه کویتی

  یک روزنامه کویتی نوشت: «با توجه به حضور برخی افراد در دو هیأت ایرانی و امریکایی مذاکره کننده، به نظر می‌رسد مذاکرات هسته‌ای در مسیری مثبت پیش می‌رود و گویی دستیابی به توافق تا قبل از پایان ماه آینده حتمی شده است.» به گزارش انتخاب، روزنامه «الرای» در گزارشی ضمن اشاره به مذاکرات اخیر هسته‌ای در «ژنو» نوشت: نتیجه یک روز طولانی مذاکره در ژنو با حضور علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، این بود که امریکا به جدی بودن تهران، خوشبین شد. با توجه به جدی بودن ایران، امریکایی‌ها نیز «ارنست مونیز»، وزیر انرژی امریکا را به ژنو فرستادند. صالحی و مونیز یک آشنایی قدیمی دارند. وقتی صالحی در دانشگاه «ام‌آی‌تی» امریکا درس می‌خواند، مونیز رئیس «بخش فیزیک» این دانشگاه بود. مقامات امریکایی معتقدند حضور صالحی در مذاکرات، نشان دهنده تمایل ایران برای پایان دادن به مسأله است. حسین فریدون، دستیار ویژه رئیس جمهوری ایران نیز که سال‌ها عضو هیأت نمایندگی ایران در سازمان ملل بوده است، از نحوه عملکرد نهادهای دولتی، امور امریکا و سیاست‌های این کشور کاملاً آگاه است.»

  حدادعادل: مطلب «اعتماد»، توهین به مقدسات نبود

  رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در ارزیابی مطلب روزنامه «اعتماد» گفت: «به نظرم مطلب این روزنامه، حاوی توهین به مقدسات نبود.» غلامعلی حدادعادل در گفت‌وگو با «نسیم آنلاین» پیرامون بخشی از مصاحبه «اعتماد» با ابراهیم اصغرزاده که واکنش‌هایی را در پی داشته، افزود: «کسی در جامعه ما حتی اگر با برخی کارهای او موافق نباشیم اهل بیت(ع) را انکار نمی‌کند.» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: «من این مطلب را خوانده‌ام؛ استنباط من این نیست که خبرنگار مرادش امام حسین(ع) یا حضرت زهرا(س) بوده است؛ بلکه به نظر بنده منظورشان اشاره به اشخاصی بود که در آن مصاحبه از آنها نام برده شده بود.» وی ادامه داد: «بعید می‌دانم در جامعه ما فردی که اسمش اصلاح‌طلب است یا روزنامه‌ای برای یک جناح خاصی باشد که شاید ما هم با بعضی کارهایشان موافق نباشیم، مقام امام حسین(ع) و حضرت زهرا(س) را انکار کند.»

  *جمهوری اسلامی

  * نمایندگان مجلس اعیان انگلیس، با طرح بحث برانگیز سیستم لقاح آزمایشگاهی (آی.وی.اف) با استفاده از «دی.ان.ای» دو زن و یک مرد موافقت کردند و این طرح به عنوان یک قانون در انگلیس قابل اجرا شد. طرح لقاح آزمایشگاهی از حمایت دولت انگلیس به ویژه دیوید کامرون نخست‌وزیر برخوردار بود ولی عده‌ای از صاحبنظران علمی و مذهبی با آن مخالفت کردند. دولت و مجلسین عوام و اعیان انگلیس، به مخالفت کلیساهای کاتولیک و انگلیکن، که این طرح را غیراخلاقی و خطرناک می‌دانند، اعتنائی نکردند. مشروح خبر را در صفحه ۱۶ روزنامه امروز جمهوری اسلامی بخوانید.

  * تعدادی از زنان در محل سخنرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه جشنواره ملی حضرت زینب(س) که در فرهنگسرای امام خمینی(ره) زنجان برگزار شده بود تجمع کردند و با ادعای صدور مجوز تک خوانی به زنان توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ماژیک جملاتی دردستان خود نوشته بودند و تراکت‌هایی که حاوی مطالبی همچون: (پسر کو ندار نشان از پدر / که فرهنگ ما گشته در به در، وزارت فرهنگ و ارشاد آمریکایی نمی‌خواهیم) بود دردست داشتند. به گزارش خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی علی جنتی در پایان سخنان خود گفت: تا این لحظه وزارت ارشاد مجوز انتشار هیچ‌گونه آلبومی در زمینه تک خوانی زنان صادر نکرده است. وی افزود: عده‌ای از وابستگان به جریانات سیاسی خاص، دروغی را مطرح می‌کنند و عده‌ای هم به راحتی قبول می‌کنند و بر اساس آن نظر می‌دهند و قضاوت می‌کنند. حداقل تحقیق کنند و ببینند یک نمونه از مورد ادعایی را می‌توانند پیدا کنند؟ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما برای استقرار ارزش‌های دینی آمده‌ایم تابع ولایت فقیه هستیم. کسانی که از روی دلسوزی و انگیزه و علایق دینی تحت تاثیر بعضی از تحریکات قرار می‌گیرند، آگاه باشند که مسئله آنگونه نیست که گاهی در بعضی از سایت‌ها و روزنامه‌ها منتشر می‌شود. جنتی افزود: امروز ما شاهد تخریب‌های زیادی هستیم، گروه‌های سیاسی مختلفی هستند که متاسفانه علیرغم برخی از شعارهای ارزشی که می‌دهند، گاهی برای دستیابی به برخی از اهداف سیاسی حرکت‌های ضدارزشی، اشاعه دروغ، جعل و تحریف مطالب انجام می‌دهند که به دور از روشی است که ما به عنوان پیروان اهل بیت عصمت و طهارت دنبال می‌کنیم.

  *قدس

  مداح معروف در جمع مدافعان حرم

  جهان: نزار القطری، مداحی که چند سال پیش با نوحه «انا مظلوم حسین» در کشور ما به شهرت رسید، لباس رزم پوشید تا در جرگه مدافعان حرم قرار گیرد.

  چه کسی وام ۶۵۰۰میلیاردی گرفت؟

  باشگاه خبرنگاران: خبرها حاکی است که آقای «م- ر» صاحب گروه صنعتی «ص» که پیشتر چهار هزار میلیارد تومان به بانکها بدهکار بوده و اسم وی در لیست بدهکاران بزرگ بانکی قرار دارد، دوباره وام ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی را بدون وثیقه مناسب دریافت کرده است.

  انتقاد امام جمعه خرمشهر

  عصرایران: حجت‌الاسلام سیدنبی موسوی‌فر، امام جمعه خرمشهر گفت: ممنوعیت تردد کاروانهای زیارتی از مرز شلمچه (امن‌ترین مسیر در جنوب عراق) سؤال‌برانگیز است.

   افزایش اجاره بهای مسکن!

  مهر: خبرها حاکی است که باوجود ثبات قیمت مسکن، اجاره بها با افزایش روبروشده است و تقاضای بالا در این بخش موجب شده که قیمتها هرساله گرانتر شود.

  جیرانی: پول نگرفته‌ایم

  مهر: فریدون جیرانی، فیلمنامه نویس و کارگردان سریال «تعبیر وارونه یک رویا» اعلام کرد، برای ساخت این سریال از سازمان انرژی 
هسته ای یا وزارت اطلاعات پولی دریافت نکرده است.

   جیره‌بندی آب تهران از سال آینده

  فارس: عیسی فرهادی، فرماندار تهران گفت: در صورتی که برنامه‌ریزی‌های لازم صورت نگیرد، سال آینده با کمبود منابع آبی مواجه خواهیم شد و احتمالاً آب جیره‌بندی می‌شود.

  اتهام نماینده لبنانی علیه ایران

  واحد مرکزی خبر: فادی الهبر، نماینده عضو فراکسیون الکتائب مجلس لبنان مدعی شد که سیاست های ایران، منطقه را به سوی نظامی شدن سوق می دهد و حزب ا… نه تنها انتخاب رئیس جمهور، بلکه کل زندگی سیاسی و ملی را در لبنان به بن بست کشانیده است.

   فاجعه زیست محیطی در پارس آباد

  فرارو: خبرها حاکی است که فاضلاب شهرستان پارس آباد مغان وارد رود بزرگ ارس می شود و از طرف دیگر اضافات کانالهای آب کشاورزی منطقه که کاملاً حاوی سموم کشاورزی است، وارد رود ارس شده که این مسأله فاجعه ای زیست محیطی برای این رود به وجود آورده است. آب رودخانه ارس به دریای خزر می ریزد.

  آنکارا هکر ایرانی را به آمریکا تحویل داده

  تابناک: روزنامه دیلی‌صباح ترکیه مدعی شد؛ ترکیه یک هکر ایرانی(نیما گلستانه) را به آمریکا تحویل داده‌است. این تصمیم درحالی  گرفته شده که فشارهای آنکارا بر دولت اوباما برای تحویل «فتح ا… گولن» از مخالفان دولت ترکیه در آمریکا، افزایش یافته است.

  دانا/

  برچسب ها : , ,