پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ , Saturday 20 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 3806
 • تعداد نظرات : ۲۲ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۴
 • شما اینجا هستید :اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  دیدار مردمی و جلسه ای که به حاشیه رفت:

  اعتراضات مردم روستاهای غرب رامسر سخنرانی شریعت نژاد را نیمه تمام گذاشت+ عکس

  شب گذشته مردم روستاهای غرب رامسر در ادامه روند پیگیری و اعتراضات خود نسبت به احداث تصفیه خانه فاضلاب در این منطقه از نماینده رامسر در مجلس دعوت کردند تا در این زمینه صحبت هایی را داشته باشد که این دیدار به حاشیه رفت و موجب شد تا شریعت نژاد سخنرانی را نیمه تمام رها کند و به سرعت محل دیدار را ترک کرد.

  به گزارش نیمه پر، مدتی است که محل پیش بینی شده ساخت تصفیه خانه آب وفاضلاب شهرستان رامسر موجب اعتراض اهالی و مردم روستاهای اطراف این مکان شده است و با احداث این تصفیه خانه در محل منظور مخالف هستند.

  پیگیری ها و تلاش های مردم و شورای این روستاها برای لغو این تصمیم از سوی مدیران کل و مسئولان شهرستانی همچنان ادامه دارد و معتقد هستند که به هیج وجه نبایستی تصفیه خانه فاضلاب شهری رامسر در زمین های اطراف روستاهای شان ساخته شود.

  این پیگیری ها در چند ماهه اخیر به تجمع در دو دیدار مردمی مسئولان در مصلی که یکی در هفته دولت اتفاق افتاد و دیگری در دهه فجر انجام شدمنجر شده است و مردم و نمایندگان شورای روستاها در اظهارت خود اینگونه بیان می کردند که با توجه به جلسات متعددی که با مسولان شهرستانی در مساجد روستاها گذاشته شد مسئولان قول دادند که کاری نمی کنند  تا مردم ضرر ببینند اما بعد از همان جلسات باز هم مهندسین و کارشناسانی برای ارزیابی زمین ها به محل پیش بینی شده آمدند و پیشنهاد خرید زمین را از مردم دادند که این اتفاق مجددا موجب اعتراض اهالی روستاهای غرب رامسر شد و بار دیگر بر حاشیه های این ماجرا افزود.

  در ادامه پیگیری های اهالی روستا که در هر چند مدت یکی از مسئولان شهرستانی و استانی را به مسجد محل خود دعوت می کنند و صحبت ها و اعتراضات خود را براییشان بیان می کنند، شب گذشته شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی مهمان این اهالی در مسجد روستای دریاپشته بود و قرار بر این بوده است که صحبت ها و پیگیری های خود را در مورد احداث این تصفیه خانه را داشته باشد.

  طبق گزارشات به دست آمده از این دیدار ابتدا در این جلسه مردمی با نماینده مجلس تنی چند از شورای روستاهای غرب رامسر و اهالی به بیان اعتراضات و مشکلات بعد از احداث این تصفیه خانه پرداختند و بعد از اتمام صحبت های اهالی نوبت به شریعت نژاد برای ایراد سخنرانی در زمینه این موضوع رسید.

  نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در سخنرانی خود در این جلسه از موضوعات مختلفی همچون مشکلات مردم غرب مازندران، عدم استفاده درست از صنایع و کارخانجات، پیگیری سفر رئیس مجلس در هفته آینده به غرب استان، پیگیری امورات زمین های بنیاد علوی صحبت کرد و در مورد موضوع جلسه نیز قول پیگیری داد که کاری نمی کند که مردم ضرری ببینند.

  حاضران در این دیدار مردمی در ادامه با سر و صدا کردن و صحبت با یکدیگر آرام آرام سکوت جلسه را شکستند و در همین حین یکی از حاضران برخواست و خطاب به نماینده مجلس گفت: ما از صحبت های شما قانع نشدیم و شما فقط در حال شعار دادن هستید، شما اینجا آمدید که برای انتخابات تبلیغ کنید!! که در بین همین صحبت های اعتراضی، شریعت نژاد گفت: پس در این جمع فقط شما معترض هستید و چرا بقیه حرفی نمی زنند.

   با گفتن این جمله برخی از حاضران برخواستند و به حمایت از فرد معترض پرداختند و چندین بار نیز شعار ما همه معترضیم را سر دادند.

  نماینده مردم رامسر در مجلس نیز صحبت های خود را قطع کرد و برخی از مردم نیز مسجد را ترک و برخی دیگر هم به سمت تریبون رفتند که در همین حال و بعد از مدتی شریعت نژاد مسجد را ترک کرد و سخنانش را نیمه کاره گذاشت.

  در حین خروج شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم رامسر در مجلس مجری از وی خواست تا صبر کند اما وی دستش را به نشانه اعتراض بالا آورد و از مسجد خارج شد.

  حال این اقدامات و اتفاقت در شب گذشته موجب حاشیه هایی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی رامسر شده است و همچنان نیز ادامه دارد.

  در پایان باید گفته شود که مسئولان رده اول شهرستانی و استانی در زمینه احداث این تصفیه خانه تصمیمات و اقدامات مناسب تری بگیرند و روند پیگیری اعتراضات اهالی این روستاها را رسانه ای کنند و مدیریت بیشتری را در این زمینه داشه باشند تا بیش از این بر حاشیه های این موضوع افزوده نشود چون اگر این چنین بر این موضوع دامن زده شود مطمئنا تبعات دیگری بر فضای اجتماعی شهرستان حادث خواهد شد که شاید جبران ناپذیر باشد.

     s5b5w590cm0qwx9y7gi7

  ۳۳dzd8yw2krrvdzod875jbo3g457vn0bbm25b52g۵lfiy60sbyza6p1a0ybrucyf514e422dxwh8j8xp

  انتشار یافته: ۲۲
  1. با سلام .به عرض می رساند که بنده از اول داستان خرید زمین توسط شرکت اب وفاضلاب در جریان بودم.چون در محل املاک دارم و خودم هم در همان مکان ۳۰۰۰هزار متر زمین دارم.اقایان با یک دستگاه مزدا ۲ کابین با نمره شخصی به من مراجعه نمودند و اعلام نمودند برای شهرک سازی سازمان اب منطقه ای مازندران نیاز به ۳هکتار زمین را داریم.وما هم با ایشان همکاری کردیم.و بعدا که پیگیر شدیم .گفتند .برای تصتیح ارازی امده اند .پس از پایان کارشان فهمیدیم که برای اب و فاضلاب می خواهند.چرا دروغ.من بعنوان یک بچه روستایی از مسولین شهری یک سوال می پرسم.چرا فاضلاب شهر را به روستا می اورند.چند مورد دیدار که با این اشخاص داشتیم .گفتند .بو ندارد .حریم ندارد .و……ما می گوییم اقای فرماندار .همه حرفهای شما درست .اگر بو ندارد چرا اینهمه هزینه اضافی می کنید .از پشت دیوار فرمانداری تا اداره جنگلبانی تا روبروی ایران خودرو هکتا رها زمین دارید . این پروزه را چرا انجا نمی زنید.تا کی به مردم دروغ تحویل می دهید.بلایی که شرکت تخلیه فشار گاز در حد فاصل روستاهای دریاپشته و شاهمنصور محله و طالش محله فتوک و لپاسرک بر سر این مردم بدبخت کشاورز اورد و می اورد .من بعنوان یک جانباز ۲۵ درصد اعصاب روان با سابقه ۷۰ ماه حضور در جبهه( تمام این مسولین شهر رامسر اندازه من یک نفر سابقه جبهه ندارند.)در این محدوده خون خود را می ریزم اما سانتی زمین برای این کار به کسی نمی فروشم.وسلام

   • صدر در صد همین کار رو کنید اگه اهالی یک دست متحد و مخالف باشند ادراه آب هیچ کار نمیتونه بکنه .از طرفی دکتر شریعت نژاد علاوه بر این که مخالف صریح خودشون رو بارها اعلام کردند در رسانه ها بازهم در جلسه حضور یافتند و به تمامی سوالات جواب دادن چرا وسط جلسهرئیس شورای طالش محله شاهمنصوری جلسه رو به حاشیه برد؟ایشون فهم شو ندارند وقتی دکتر فرمودند مخالفا چرا پس جلسه رو به حاشیه بردید.فیلمش هم موجود که دکتر صراحتا فرمودند تا زمانی که مردم ناراضی هستند ایشون هم مخالف اجرای طرح است. حالا می فهم که مدیران سطح بالا کشور چه میکشند از دست رسانه ها و برخی افراد که خبر رو به نظر خودشون تحریف و منتشر می کنند

  2. واقعا جای بسی سوال از شورای روستای دریا پشته و خبرنگاران حاضر در جلسه دارد.دکتر شریعت نژاد که برای مخالفت با اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهری به مسجد دریاپشته رفت با چنین حرکت زشت عده ی محدودی که از قبل برنامه ریزی کرده بودن مواجه شد.دکتر شریعت نژاد که مخالفت خودشون رو در سایت خودشان و روزنامه اعلام کردند و گفتند تا زمانی که مردم شریف روستا مخالف اجرای پروژه هستند من هم مخالفم علی رغم این موضوع مجدد در مسجد حاضر شدن تا به مردم اطمینان دهند که ایشون هم با اجرای طرح که نارضایتی مردم را به همراه دارد مخالف هستن.دکتر ضمن اعلام مجدد این موضوع در مسجد دریاپشته رامسر به گزارشی از فعالیتهای انجام شده منجمله موضوع حل زمین های بنیادی که به تازگی حل شد پرداختند و گفتند که با پیگیری ها موضوع زمین های بنیادی حل شد و در همین حال عده ی محدودی برخاستند و به طرف دکتر به قصد زدن ایشون حمله کردن علی رغم این موضوع دکتر تلاش نمودن که جلسه رو اداره کنند ولی متاسفانه با دشنام مردم دریاپشته مواجه و مجبور به ترک جلسه شدند.در اینجا سوال این است که دکتر علرغم اعلام فراوان مبنی بر مخالفت با اجرای تصفبه خانه فاضلاب شهری چرا در وسط سخنان ایشون فردی که ادعای رئیس شورا روستا رو دارد جلسه رو به آشوب کشاند.و خبرنگارانی که در جلسه حضور داشتند فقط به موضوع ترک دکتر از جلسه پرداختند و اصلا به موضوع ایجاد آشوب در جلسه توسط برخی از افراد صاحب منصب نپرداختند.

  3. با سلام و عرض ارادت.
   برای جلسه ای که یک ساعت وقت منظور شده بود دونیم ساعت جناب دکتر ماند و به تمام سوالات چهار تن از نمایندگان چهار روستا پاسخ داد و در آخر سخنان دکتر عده ای شروع به کشاندن جلسه به حاشیه نمودند و از طرفی جناب دکتر برای حضور در مجلس در روز شنبه برای بحث بودجه ناچار به ترک جلسه شد و مستقیما از جلسه به سمت تهران حرکت کردند.متاسفانه برای کسانی که برای رسیدن به منافع حزبی خود جریان سازی غلط می کنند ان شالله خداوند هدایتشان بفرماید.

  4. بنده به عنوان یکی از اهالی روستا حاضر از جلسه از دکتر عذر خواهی میکنم.اعتراضی که در اواسط سخنرانی جناب شریعت نژاد توسط آقای…………شد نیز خودجوش نبوده بلکه فرد مورد نظر خودش از رو عصبانیت که چرا جنابعالی قول ۱۰۰% به اهالی نمی دهید که این طرح لعنتی در روستا اجرا نمی شود بود . بنده از طرف خانواده خودم و البته تعدای از حاضران در جلسه از جناب شریعت نژاد عذرخواهی نموده. و تقاضایی دارم این است که جلوی اجرای این طرح رو در روستا بگیرن .چرا اجرا این طرح رو همانطوری که در سخنان خود فرمودید به بهشت زینبه نمی برند؟ چرا به پشت فرماندداری که هکتارها زمین موجود است نمی برند مسئولان شهر رامسر که میگن این طرح نه سروصدا داره نه بو!!؟؟پس این طرح رو در مرکز شهر اجرا کنن و هزینه اجرای این طرح هم کمتر میشه.خواهشا جناب دکتر این باعث نشه که شما از ادامه پیگیری عدم اجرا طرح در روستا صرف نظر نماید.ما همچنان امید ما اول به خدا و سپ به شما است.لطفا موضوع رو در سفر دکتر لاریجانی به منطقه مطرح نمایید.
   با تشکر و سپاس فراوان

  5. چقدر خبرها زود منتشر میشه.من ساکن طالش محله رامسر هستم.خودم که در جلسه نبودم ولی پدرم میگفت که دکتر شریعت نژاد ضمن مخالف طرح به اعلام برخی اقدامات انجام شده مانند حل مشکل زمین های بنیادی پرداختند و وقتی که وارد بحث بودجه شدند جناب آقای شامنصوری از جا برخواست و گفت که مشکل ما زمین های بنیادی نیست مشکل ما تصفیه خانه است.من با بخشی از نر جناب آقای منصوری مخالفم درست ایشون وضعشون خوبه و نیازی به حل زمین های بیادی ندارند ولی ما که از اقشار ضعیف جامعه هستیم برای ما خیلی مهم بود آخه زمین ما بنیادی است و از موضوع خیلی خوشحال شدم که دکتر شریعت نژاد مشکل ما رو حل کردند. واقعا نمیدونم حل چنین مشکل بزرگی چه طور واسه جناب آقای شامنصوری مهم نیست شاید بخاطر اینه که ایشون وضعشون خوبه.درود بر دکتر شریعت نژاد.من نمیگم که تصفیه خانه واسه ما مهم نیست چرا که پدر اینجانب هم بخاطر مخالف با اجرای طرح در مسجد دریاپشته حضور یافتند.جا که که بنده هم مخالف خود رو اعلام کنم اگه این طرح اجرا بشه باید فاتحه رو بخونیم
   والسلام

  6. باسلام و تقدیر و تشکر فراوان از اهالی و شوراها و دهیاریهای چند روستای درگیر این پروژه .
   اینجانب به همراه پدر خود در آخرین جلسه واقع در مسجد دریاپشته حضور داشتم.
   من نیز با سایر افراد این چند محل هم عقیده و هم نظرم هستم که اگه این طرح اجرا بشه باید فاتحه رو بخونیم.
   البته مخالفت من در مورد محل احداث پروژه که چرا تو غرب رامسر و تو محل ما باشه بیش ازین که از روی احساس باشه ؛ از روی آشنایی ؛ بینش و آگاهی کامل از عواقب این طرح هستش.
   ((اینکه گمان میکنیم بعضی چیزها محال است؛بیشتر برای آن است که برای خود عذری آورده باشیم ))
   پس بیایید عذرها را کنار بگذاریم با در کنار هم بودن و اتحاد.

  7. سلام و خسته نباشید به برادر عزیز و پزتلاش آقای شاهمنصوری که تک وتنها فقط فقط با حمایت مردم منطقه در مقابل همه مسئولین برای احقاق حق مردم ایستاد.
   متشکریم.
   خدا قوت برادر.

  8. سلام به دوستان پرتلاش سایت نیمه پر. واقعا سایت خبری شما درد و دل مردم را انعکاس می کند. بنده از خوانندگان پرو پا قرص شما هستم.
   لطفاً در انتقال و پخش خبر کمی دقت کنید. بنده در جلسه حضور داشته و می توانم شهادت دهم که هیچگونه توهین و بی احترامی نسبت به هیچ شخص و اداره نشده و حتی می توانم فیلم و عکس هایی برای شما ارسال کنم.
   ممنون از انعکاس خبرتان و پیگیری مشکل مردم.
   ممنون از حمایت شما از مردم.

  9. پیروزی و حق با مردم است

  10. سلام
   دکتر باید علاوه بر اینکه مخالفت شو اعلام می کرد باید در عمل هم همین کار رو بکنن

  11. تا اونجایی که من شنیدم رسول شامنصوریان و تیم شان باعث و بانی این حاشیه سازی شدند.سوالی از شامنصوریان دارم. وقتی که شریعت نژاد اومد به جلسه به جای این که بیایم حمایت شون رو جلب کنیم الان با این جو سازها به چی رسییم بخدا هیچی.حتی وضع تر شد.آقای شامنصوری به خودئ نمایی خوتان به فکر اهالی باشید که با جون دل اودن جلسه که بتونن حمایت دکتر رو جلی کنن بعد شما چیکار کردی!!؟؟

  12. دریا پشته های خون گرم

   لطفا تبلیغ شامنصوریان رو نکن زشت این کار واسه تبلیغات.اگه تصفیه خانه بزنن مقصر اصلی ایشونه .فقط بلده خود نمایی کنه .درست حق گرفتنیه پس مرگ هم حق برو بگیرش.ما اهالی باید متحد و به صورت مصالت امیز اعتراض خودمونو به گوش مسئولین برسونیم نه با حاشیه سازی برای مسئولین شهر.مسئولین شهر که با ما هستند باید وزیر نیرو رو بکشونیم اینجا یا استاندار رو اما مصالمت آمیز دوست عزیز.

  13. دریا پشته های خون گرم

   منظورم از پیام قبیلی با آقا/خانم فتوکیان هستش

  14. درود فراوان بر رسول شاهمنصوریان-خدا قوت ما در کنارتیم برادر

  15. دوستان عزیز.من تو او ما شما ایشان ما هستیم.ما با اساس تسویه خانه هیچگونه مخا لفتی نداریم.نه قصد اقتشاش داریم .نه بر هم زدن نظم عمومی .فقط حرف ما یکی باشد .هیچگونه فرقی بین طالش محله و دریا پشته نیست.چون همه از بستگان نزدیک هم هستند .بقول اقای محمد رضا عسکریان دهیار محترم دریا پشته ما می گوییم این منطقه از نظر ایجاد تاسیسات این چنینی اشباه شده است ومخا لفت مردم این منطقه هم بر همین اسا س می باشد.منظور از مردم همه اهالی طالش محله .دریا پشته.لپاسرک.شاه منصور محله.توبن و….می باشد .از زحمات شوراهاو دهیاری ها ی منطقه بخصوص اقایان عسکریان و شاهمنصوری باید قدر دانی کرد .اگر در زمان احداث ایستگاه فشار گاز اقایان مفت زمین خود را تقدیم نمی کردند .ما الان اینهمه عوارض نداشتیم.با عرض پوزش خدمت همه دوستان.بیایید دست در دست هم دهیم به مهر میهن خیش را کنیم اباد.

  16. رسول شاهمنصوری وامثال ان نه الان ونه صد سال دیگه نه احتیاج به خود نمایی دارند .نه پست میخوان.نه مقام.فقط وفقط هدفشان.احداث نکردن این تاسیساته.والسلام.وقتی که یکی رو بعنوان شورا انتخاب میکنیم بایستی در هر صورت .وهرطریق ممکن.منافع مردموهمیشه درنظر داشته باشند.شورا بایستی جسور باشه.چطوره نمایندگان درمجلس بابت کرفتن حق مردم حتی با همدیگه دعوا میگیرن.شورا هم یه نماینده است.

  17. مرگ حقه.درسته.ولی برای همسایه.چرا تمامی طرحهای مشکل دار برای منطقه غرب رامسر باشه وتمام طرحهای عمرانی .گردشگری وغیره….در مناطق شرق اجرایی بشه.چرا.

  18. یکی از اهالی دریاپشته رامسر

   ل طفا نظر قبلی رو تایید کنید و محافظه کار نباشید

   • نظر قبلی شما به دلیل اینکه در آن از گذشته یک فرد حقیقی که مطمئنا نه به موضوع خبر ربط دارد و هم از لحاظ اخلاقی مناسب نبود به همین منظور تایید نشده است!
    لطفا نظرات خود را در زمینه دیگر دیدگاه ها ارائه کنید و یا دیدگاه های شخصی خود را هم در باب همین موضوع برای سایت درج بفرمایید تا در معرض دید قرار گیرد!
    صحبت از به میان آمدن گذشته یک فرد که نه به موضوع ربط دارد و نه اخلاقی است و نه مخاطب و یا مدیریت سایت از آن مسائل با خبر هستند درست نیست و به هیچ وجه تایید نخواهد شد و این عملکرد را هم محافظه کاری نمی دانیم بلکه این کار سایت نیمه پر جزئی از اخلاق رسانه ای است که باید رعایت شود.
    با تشکر

  19. با سلام و احترام
   با دعوت مجدد اهالی روستاهای غرب مازندران و شورای اسلامی جلسه ای با حضور دکتر شریعت نژاد در مسجد طالش محله فتوک برگزار گردید.لطفا در این زمینه هم اطلاع رسانی نمایید.فقط به حاشیه نپردازید و محتوای این جلسه بسیار عالی رو هم منعکس نمایید.
   در این جلسه معاون فرماندار بخشدار رئیس آب شهری رئیس محیط زیست و….. حضور داشتند و ضمن مخالفت مجدد دکتر با اجرای تصفیه خانه به برخی از ابهامات به وجود آمده هم پاسخ داده شد.

  20. با سلام و احترام و ضمن خسته نباشید
   با دعوت مجدد اهالی روستاهای غرب رامسر و شورای اسلامی روستا جلسه ای با حضور دکتر شریعت نژاد در مسجد طالش محله فتوک برگزار گردید.لطفا در این زمینه هم اطلاع رسانی نمایید.فقط به حاشیه نپردازید و محتوای این جلسه بسیار عالی رو هم منعکس نمایید.
   در این جلسه معاون فرماندار بخشدار رئیس آب شهری رئیس محیط زیست و….. حضور داشتند و ضمن مخالفت مجدد دکتر با اجرای تصفیه خانه به برخی از ابهامات به وجود آمده هم پاسخ داده شد.