پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ , Monday 17 June 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24011
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ خرداد, ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  آغاز واریز یارانه جدید ۶۰۰ هزار تومانی از امروز ۵ خردادماه

  دولت برای مادرانی که دارای فرزند زیر دو سال و جز ۳ دهک اول درآمدی بودند، یارانه ۶۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته است. این طرح از ابتدای اردیبهشت ماه در کشور اجرا شد و مبلغ یارانه برای این افراد از ۴۰۰هزار تومان به ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

  به گزارش رامسر نوین به نقل از اقتصاد آنلاین، افرادی که مشمول این یارانه هستند، می‌توانند اقلام بهداشتی مثل پوشک، صابون و شامپو برای کودک و مادر و همچنین بسته های حمایتی دارای لبنیات، پروتئین، حبوبات، میوه‌جات و سبزیجات را تا سقف ۶۰۰ هزار تومان به صورت رایگان از فروشگاه های طرف قرارداد، خریداری کنند

  چگونه می‌توان استعلام گرفت که آیا مشمول این یارانه هستیم یا خیر؟

  برای اطلاع از اینکه شامل این طرح هستید یا خیر، می‌توانید با ورود به اپلیکیشن “شما” ، کد ملی سرپرست خانوار را وارد کرده و از شرایط خود کسب اطلاعات کنید.

  مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت نیز درباره این طرح گفت: سازمان برنامه و بودجه این وعده را داده است که بودجه این طرح حدود ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد.این طرح به این منظور انجام می شود تا بتوانیم کودکان بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم. امیدواریم با این طرح، سوء تغذیه را در کشور به طور کامل از بین ببریم و هیچ کودکی دیگر مشکل اختلال در رشد نداشته باشد.

  پس از اجرای این طرح، مبلغ یارانه مادرانی که فرزند زیر ۲ سال دارند از ۴۰۰ هزار تومان به ۶۰۰ هزار تومان تغییر یافت و با این افزایش اعتبار، می‌توان برای خرید بسته های غذایی و بهداشتی متنوع اقدام کرد.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز توضیح داد: برای خانوارهای مشمول یارانه مادران دارای کودک شیرخوار که مشمول طرح یسنا هستند، پیامک ارسال می‌شود و اعتبار این طرح در حساب سرپرست خانوار مشمول شارژ شده که در قالب طرح کالابرگ قابل‌استفاده است.

  برچسب ها :