پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ , Thursday 30 November 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23802
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ فروردین, ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۱
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  حضوری شدن تمام ورودی های علوم پزشکی/ تعریف دوره های مهارتی

  معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به عدم تعطیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی در دوران کرونا گفت: برای دانشجویانی که نتوانستند مهارت کامل را در دوره‌های عملی کسب کنند، دوره‌های مهارتی تعریف کردیم.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از مهر ، دکتر ابوالفضل باقری فرد در گفتگویی درباره وضعیت دانشگاه‌های علوم پزشکی در بازگشایی دانشگاه‌ها از فروردین ماه ۱۴۰۱ گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی هیچ گاه تعطیل نشدند اما در پیک‌های گذشته بخشی از دروس مجازی شد اما آموزش حضوری قطع نشد. از هفته جاری که برای همه دانشگاه‌ها بازگشایی صورت گرفته است، تمام گروه‌های علوم پزشکی حضوری شده‌اند.

  وی افزود: پروتکل‌های بهداشتی از سوی معاونت بهداشتی وزارت بهداشت به دانشگاه‌ها اعلام شده است که به طور عمومی بر سه موضوع تزریق حداقل دو دوز واکسن کرونا، استفاده از واکسن و رعایت فاصله اجتماعی تاکید دارد.

  معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: همه گروه‌های علوم پزشکی اعم از ورودی‌های ۱۴۰۰ باید در دانشگاه به صورت حضوری باشند. پیش از این در ترم مهرماه ۱۴۰۰ برای ورودی‌های ۱۴۰۰ به دلیل مشکلات خوابگاهی برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی، برخی از دروس مجازی ارائه شد اما در عین حال محدودیت‌هایی هم برای آنها اعمال کردیم که باید یک ماه در کلاس‌های رفع اشکال حضور پیدا می‌کردند اما این ورودی‌ها نیز برای ترم دوم (بهمن) ملزم هستند در کلاس‌های حضوری باشند.

  وی خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا هر یک دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها که به هر دلیل واکسن نزده‌اند باید هر چند روز یک تست PCR منفی ارائه کنند.

  باقری فرد درباره برنامه معاونت آموزشی وزارت بهداشت برای رفع اشکال دانشجویان گفت: در دانشگاه‌های علوم پزشکی بیش از یکسال است که عمده آموزش به صورت حضوری ارایه می‌شود و کسانی که باید در عرصه و محیط حضور پیدا می‌کردند آموزش خود را دیده‌اند.

  وی افزود: برای افرادی که عمده آموزش خود را در دوران کرونا به صورت مجازی طی کرده‌اند دوره‌های مهارتی تعریف کرده‌ایم که دانشجویانی که نیاز به کارهای مهارتی داشتند و نتوانسته‌اند مهارت کامل و کافی را کسب کنند، اگر نیاز شد از این دوره‌ها استفاده کنند.

  معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: در وزارت بهداشت به دلیل حضوری بودن بخش عمده آموزش مشکل چندانی وجود ندارد. چرا که عمده فراگیران ما در گروه علوم پزشکی در درمان حضور دارند از جمله دستیاران و کارورزان در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی حضور داشته‌اند و تعطیل نبوده‌اند.

  وی گفت: برای سایر رشته‌های علوم پزشکی نیز برای کسانی که نیاز به حضور در آزمایشگاه و بیمارستان داشته‌اند، آموزش حضوری است.

  برچسب ها :