پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , Sunday 21 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23730
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ بهمن, ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  احتمال حذف تیم ملی از جام جهانی و جدایی مهدوی‌کیا از تیم امید

  دبیر کل فدراسیون فوتبال به اقداماتی در کمیته اخلاق فیفا اشاره کرد که ممکن است کنار گذاشتن تیم ملی ایران از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را به همراه داشته باشد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از مهر، حسن کامرانی فر دبیر کل فدراسیون فوتبال با وجود عزل شهاب‌الدین عزیزی خادم از ریاست این فدراسیون به کارش ادامه خواهد داد.

  کامرانی فر در تازه‌ترین گفتگوی خود به مواردی اشاره کرده است که می‌تواند نگرانی‌هایی را در مورد وضعیت تیم ملی بزرگسالان و تیم امید به همراه داشته باشد؛ از اقداماتی در کمیته اخلاق فیفا در مورد تیم ملی ایران تا احتمال قطع همکاری با مهدی مهدوی کیا در تیم امید.

  کامرانی فر با اشاره به نگرانی‌ها در خصوص تیم ملی گفت: مواردی درباره فدراسیون فوتبال مطرح شده است که می‌تواند در آینده به تیم ملی ما لطمه بزند. خواهش می‌کنم اگر مطلبی مطرح شده است، از این به بعد کمتر به آن بپردازیم و به موفقیت تیم ملی کمک کنیم. پیروزی تیم ملی به خاطر توانمندی بازیکنان و عملکرد خوب کادر فنی بوده است. امکان دارد در آینده بخش‌هایی خارج از کشور به یکسری موضوعات ورود کنند. سلامت و حفاظت تیم ملی را از تمام افرادی که نسبت به موضوع فوتبال حساس هستند، تقاضا می‌کنم تا کمتر وارد حاشیه شویم و مسیر را طی کنیم.

  دبیر کل فدراسیون فوتبال در واکنش به این جمله که کمیته اخلاق فیفا به یکسری از مسائل ورود کرده و احتمال کنار گذاشتن تیم ملی از جام جهانی قطر وجود دارد، تاکید کرد: اشاره من هم مثل شما است. خواهشم از همه عزیزان و اصحاب رسانه این است به موضوعاتی که نیاز نیست نپردازیم و اجازه بدهیم موفقیتمان در فوتبال و حضورمان در جام جهانی تثبیت بشود!

  کامرانی فر که در برنامه «شب‌های فوتبالی» حضور یافته بود درباره احتمال ادامه کار با «دراگان اسکوچیچ» سرمربی تیم ملی و یا تغییر او با وجود صعود تیم ملی به جام جهانی تصریح کرد: تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که مصوبه جدید اعضای هیأت رئیسه مورد نیاز است. نیاز است که مصوبه اعضای هیأت رئیسه نسبت به اتفاقاتی که در آینده می‌افتد را داشته باشیم.

  موضوع مهم دیگری که دبیر کل فدراسیون فوتبال پاسخ‌های نگران کننده‌ای به آن داد، وضعیت سرمربیگری تیم امید بود. کامرانی فر در خصوص آخرین شرایط حضور مهدی مهدوی کیا در تیم امید گفت: در جلسات قبل هیأت رئیسه مصوب شده بود قرارداد مهدوی کیا به صورت یورو بسته شود اما بر اساس قوانین داخلی امکان پذیر نبود و باید در هیأت رئیسه بعدی تبدیل به ریال می‌شد. یک پروسه است که طول کشیده است. باید منتظر باشیم هیأت رئیسه جدید و سرپرست فدراسیون فوتبال درباره تیم امید تصمیم‌گیری کنند و بر اساس آن مسیر را پیش ببریم. تیم امید بازی‌های سختی را در مرحله اول گروهی در پیش دارد.

  وی تاکید کرد: سرمربی تیم امید تا این لحظه (جمعه شب) مهدوی کیا بود. از این لحظه به بعد امکان دارد اعضای هیأت رئیسه با توجه به بودجه‌ای که دارند برنامه‌ریزی کنند.

  کامرانی فر مذاکره فدراسیون با گزینه‌های دیگر برای جانشینی مهدوی کیا را رد کرد و افزود: هیچ صحبتی نشده است. برنامه‌ریزی شده است تا اعضای هیأت رئیسه این هفته جلساتی داشته باشند و اتفاقات فدراسیون بر اساس تصمیمات اعضای هیأت رئیسه رقم بخورد. هیأت رئیسه مصمم هستند اهداف فوتبال را قوی‌تر پیش ببرند.

  «با این حساب تیم امید فوتبال ایران در حال حاضر بدون سرمربی است؟» وی در پاسخ به این سوال گفت: باید یا بحث قرارداد مهدوی کیا قطعی شود و یا اعضای هیأت رئیسه به این نتیجه برسند که تیم امید را با شرایط جدید اداره کنند. باید تأمین منابع شود تا هم تیم امید و هم تیم‌های دیگر را مدیریت کنیم.

  دبیر کل فدراسیون فوتبال همچنین در خصوص احتمال تغییر رأی انضباطی پرونده بازیکن گابنی گل گهر هم گفت: اگر استیناف رأی را تأیید کرده باشد، این رأی نهایی است. اگر باشگاهی اعتراض داشته باشد می‌تواند به دادگاه عالی ورزش شکایت کند. رأی دیگر بازبینی نخواهد شد.

  برچسب ها :