پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ , Sunday 21 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23693
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ بهمن, ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  آخرین وضعیت سفرهای مردم در هفته گذشته

  سفرهای جاده‌ای مردم در هفته گذشته تغییر محسوسی نسبت به هفته قبل از آن نداشت و این در حالی است که همه مسئولان و کارشناسان حوزه بهداشت و درمان بر رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی تاکید جدی داشتند تا هر چه سریعتر کشور از شرایط قرمز کرونایی خارج شود.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از ایسنا، در شرایطی که طی هفته‌های گذشته هر روز شاهد بیشتر شدن تعداد شهرهای قرمز کرونایی و جولان ویروس امیکرون در کشور بودیم، سفرهای جاده‌ای مردم در هفته‌ای که گذشت تغییر محسوسی نسبت به هفته‌ قبل از آن نداشت و در این میان برخی اعداد و ارقام افزایش و برخی آمارهای سفر مردم کاهش ناچیز و جزئی را تجربه کردند.

  آخرین وضعیت سفرهای مردم در هفته گذشته

  بر اساس تازه‌ترین  آمارهای منتشر شده از سوی مرکز مدیریت راه‌های کشور درباره وضعیت تردد وسایل نقلیه مختلف در بازه زمانی ۱۵ تا ۲۲ بهمن ماه، به صورت متوسط یک میلیون و ۶۵۱ هزار و ۸۳۷ وسیله نقلیه در هر روز در محورهای مواصلاتی کشور تردد کردند که نسبت به هفته قبل از آن کاهش سه درصدی داشت و در قیاس با هفته مشابه سال گذشته رشد  ۹ درصدی را تجربه کرد.

  آخرین وضعیت سفرهای مردم در هفته گذشته

  در بازه زمانی مذکور بیش از هشت میلیون و ۹۳۲ هزار وسیله نقلیه تردد کردند که آمارها نسبت به هفته قبل از این بررسی نیز با افزایش جزئی همراه بود.

  البته تردد ورود و خروج و سفرهای جاده‌ای مردم در استان‌های هرمزگان با ۳۶ درصد، کهکیلویه و بویراحمد با ۲۹ درصد، مازندران با ۲۴ درصد و فارس با ۲۴ درصد بیشترین افزایش را نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته داشته است.

  همین آمار در استان های زنجان منفی ۲۹ درصد، آذربایجان شرقی منفی ۲۰ درصد و سیستان و بلوچستان منفی ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته افت داشت و بیشترین کاهش را در قیاس با سال ۱۳۹۹ تجربه کرد.

  آخرین وضعیت سفرهای مردم در هفته گذشته

  در هفته گذشته روند متفاوتی نسبت به هفته قبل از این آمار پیدا کرده است. چرا که ترددها در بازه زمانی ۱۵ تا ۲۲ بهمن ماه در چهارمحال و بختیاری، اصفهان و ایلام به ترتیب با شش درصد، پنج درصد و چهار درصد رشد، بیشترین افزایش سفرهای استانی یا همان ترددهای بین‌ استانی را تجربه کردند و استان‌های البرز، بوشهر و اردبیل منفی هشت درصد، منفی هفت درصد و منفی هفت درصد کاهش داشته‌اند.

  برچسب ها :