پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ , Thursday 18 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23657
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ بهمن, ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۹
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ۹۰ درصد بستریهای اُمیکرون واکسن نزده‌اند

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مردم خواست برای تزریق دز سوم واکسن کرونا به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در بازدید از بیمارستان در حال ساخت مهدی‌کلینیک مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) بار دیگر بر حضور مردم در مراکز واکسیناسیون برای تزریق دز سوم واکسن کرونا تاکید کرد و گفت: متاسفانه تاکنون حدود ۳۰ درصد مردم برای تزریق دز سوم مراجعه کرده‌اند.

  وی در جمع خبرنگاران در بازدید از مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته بالینی ایران این مجتمع بیمارستانی، افزود: با توجه به شیوع سویه امیکرون که سرعت انتشار بیشتری نسبت به سایر سویه‌ها دارد از کسانی  که هنوز دز سوم واکسن خود را نزده اند می‌خواهیم هرچه سریع تر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

  عین اللهی  با اشاره به اینکه ۹۰ درصد افرادی که در این سویه بستری می شوند واکسن تزریق نکرده‌اند، بیان داشت: در نوبت سوم واکسن‌های سینوفارم و پاستوکووک به کسانی که هنوز دز سوم نزده‌اند، تزریق می‌شود.

  وی با اشاره به آغاز واکسیناسیون کودکان، بیان داشت: سویه امیکرون کودکان را بیشتر درگیر می‌کند و خوشبختانه مدتی است واکسیناسیون کودکان ۹ تا ۱۲ ساله شروع شده و این برنامه با واکسیناسیون کودکان بالای ۵ سال ادامه می‌یابد.

  وزیر بهداشت خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی شد و گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچون رعایت فاصله‌های اجتماعی و استفاده از ماسک همچنان توصیه اصلی ماست که استفاده از ماسک اهمیت بسیار زیادتری دارد. ‌

  وی تصریح کرد: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجتماعات خانوادگی در شیوع امیکرون در جامعه تاثیر زیادی داشته است و از همگان می خواهیم به ویژه در اجتماعات خانوادگی، حتما ماسک بزنند.

  بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، دکتر عین اللهی همزمان با چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور در محل یادمان امام خمینی(ره) در مجتمع بیمارستانی امام و زنده نگهداشتن یاد و خاطره آن حضرت با اهدای گل، بر مزار شهید عزت الملوک کاووسی نیز حضور یافت و یاد و خاطره آن شهید سعید را گرامی‌داشت.

  دکتر بهرام عین اللهی همچنین با حضور در مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته بالینی ایران در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) ضمن بازدید از نمایشگاه دستاوردهای علمی و دستگاه های شبیه ساز جراحی چشم، شبیه ساز جراحی نخاع، ربات جراح لاپاراسکوپی سینا، دستگاه سی تی اسکن حیوانات کوچک را در این مرکز افتتاح کرد.

  وی گفت: دستگاه‌های شبیه ساز در امر آموزش دانشجویان علوم پزشکی بسیار مهم هستند و با کمک این دستگاه‌ها امکان معاینه و حتی جراحی از راه‌های بسیار دور فراهم می‌شود.

  عین اللهی ادامه داد: پیش از این، دستگاه های شبیه ساز فقط در صنایع هوایی کاربرد داشت ولی امروزه در علوم پزشکی هم کاربردهای زیادی یافته‌ و بسیار مورد نیاز این علوم و دانشجویان آن است.

  وی جراحی تومورهای سرطانی را یکی از کاربردهای این دستگاه ها اعلام کرد و اظهار داشت: باعث افتخار ماست که ربات های جراحی در کشور ساخته می شوند و انقلاب اسلامی موجب پیشرفت بسیار علوم به ویژه در عرصه پزشکی شده است.

  بنابر اعلام وبدا، عزت الملوک کاووسی دانشجوی سال دوم پزشکی بود که ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ در جریان امدادرسانی به مجروحان انقلاب شهید شد و به دستور امام خمینی (ره) در این مجتمع بیمارستانی خاکسپاری شد.

  برچسب ها :