پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ , Tuesday 21 May 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23599
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن, ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۷
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور/بارش برف و باران و وزش باد شدید

  رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به جو آرام کشور تا ظهر دوشنبه(۱۱ بهمن‌ماه) ازورود سامانه بارشی جدید از جنوب غرب کشور طی بعد از ظهر همین روز خبر داد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از ایسنا ، صادق ضیاییان در گفت و گویی اظهارکرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی تا ظهر دوشنبه (۱۱ بهمن‌ماه) جوی آرام در کشور خواهیم داشت و از بعدازظهر دوشنبه (۱۱ بهمن‌ماه) سامانه بارشی از جنوب غرب وارد کشور و در استان‌های خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد سبب ابرناکی و بارش باران و در مناطق مرتفع و سردسیر زاگرس مرکزی موجب بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت می‌شود.

  وی افزود: این سامانه سه شنبه (۱۲ بهمن‌ماه) در مناطق غرب، جنوب غرب، مرکز، شمال شرق برخی نقاط شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز سبب بارش می‌شود و شدت بارش این سامانه در شمال و شرق خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد ، شمال فارس و نوارغربی اصفهان است.

  به گفته ضیاییان چهارشنبه (۱۳ بهمن ماه) در خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی بارش پراکنده دور از انتظار نیست و پنجشنبه ( ۱۴ بهمن‌ماه) در اغلب مناطق کشور جوی آرام حاکم است.

  وی با اشاره به وزش باد در برخی مناطق کشور اظهارکرد: دوشنبه (۱۱بهمن‌ماه) در جنوب غرب و از سه شنبه تا پنجشنبه (۱۲ تا ۱۴ بهمن‌ماه) در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

  رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با تشریح وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۱ بهمن ماه) صاف و گاهی وزش باد و از بعد از ظهر به‌تدریج ابری و در بعضی ساعت‌ها همراه با غبار محلی با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی سه‌شنبه (۱۲ بهمن ماه) ابری و در بعضی ساعت‌ها بارش باران با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

  ضیاییان در پایان گفت: امروز(۱۰بهمن‌ماه) زنجان و سنندج  و همدان با کمینه دمای ۱۰- درجه سانتیگراد و فردا (۱۱ بهمن‌ماه) زنجان و سنندج با کمینه دمای ۱۰- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان لقب می‌گیرند و امروز و فردا (۱۰ و۱۱ بهمن‌ماه) بندرعباس با بیشینه دمای ۲۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین مرکز استان است.

  برچسب ها :