پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ , Wednesday 17 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23548
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ بهمن, ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۳
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  شهدای ۶ بهمن آمل مظلوم واقع شدند/ مکتب سلیمانی زنده نگهداشتن یاد شهداست

  فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: به حماسه آمل جفای شده است، از یک طرف کمونیست ها و از یطرف جریانات غربگرا و از یطرف امریکا و صهیونیست و با تمام توان برای نابودی ان هجمه وارد کرده بودند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ؛ سردار سیاوش مسلمی در مراسم بزرگداشت شهدای جنگل و شهدای ۶ بهمن آمل که در سالن همایش دانشگاه شمال آمل گفت: قران مجید تاکید می کنند که شهدا زنده اند و این واقعیت دارد، هرچند اعتقاد به باورهای دینی ما کم شده است و از شهدا فاصله گرفتیم.

  وی ادامه داد: یکبار که در کرمان بودم شهید خوشنامی اوردند و در دانشگاه کرمان خاکسپاری کردند، مراسم باشکوهی برگزار شد، چند روز بعد از بسیج دانشجویی دانشگاه گفتند پیرمردی هر روز می آید و می گوید این قبر پسر من است، به منزل آن پیرمرد رفتیم و دلیل این حرفش را خواستیم، گفتند همسرم چند سال قبل فوت شدند زمانی که می خواستید تشیع کنید، به خواب یکی از بستگان رفتند و پیغام دادند که فرزندمان می اید به استقبال او برود بررسی کردم فقط مراسم این شهید بود و تحقیق کردم این شهید برای والفجر ۸ و فاو است، سن شهید هم همسن پسر من است، بررسی کردیم و ازامیش گرفته شد، پسر خود اوست.

  فرمانده سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه در حال تهدید نسل هستیم، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب به تهدید نسل خیلی تاکید دارند، از بین رفتن جمعیت و کم شدن نسل شیعه به عنوان تهدیدی و اسیب است اما با وجود اینکه قران می گوید روزی شما دست من است نه دست شما اعتقادی نداریم.

  وی به تاکید رهبر معظم انقلاب به جهاد تبیین اشاره کرد و افزود: جهاد تبین را در دستور کار خود قرار دهید و اخیرا فرمودند جهاد روایت کنید از این رو باید از مردم امل  و ستاد یادواره حماسه اسلامی۶ بهمن تشکر کرد که هر ساله باشکوه تر از سال گذشته حماسه ۶ بهمن را برگزار می کنند.

  مسلمی تصریح کرد: وقتی  روایت کنیم، اتفاقات گذشته را برای عبرت بازگومی کنیم، در حماسه ۶ بهمن دشمن شناسی مردم امل نشان داده می شود، کمونیست هایی که اسم خود را سربه داران گذاشتند، اما مردم گول ظواهر انان را نخورند.

  وی شهدای ۶ بهمن را مظلوم خواند و اظهار کرد: به حماسه امل جفای شده است، از یک طرف کمونیست ها و از یطرف جریانات غربگرا و از یطرف امریکا و صهیونیست و با تمام توان برای نابودی ان هجمه وارد کرده بودند.

  فرمانده سپاه کربلای مازندران جهاد روایت را مهم بشمرد و خاطرنشان کرد: می توان عبرت های گذشته را روایت کرد، حادثه های بزرگی که در ده سال اول انقلاب اسلامی هر کدام می توانست یک انقلاب را از پای دراورد ولی با نقش رهبر انقلاب، مردم و روحانیت به نابودی کشیده شد.

  وی مردم و رهبری را در پیروزی انقلاب اسلامی تاثیرگذار دانست و بیان کرد: دشمن هدفگذاری کرد و بیشترین هجمه را به روحانیت دارد و مردم را امروز نسبت به انقلاب بدبین و بی اعتماد می کند، اگر ما به درستی جهاد تبئین و روایت را نسل های سوم و چهارم انقلاب بیان کنیم و دستاوردهای انقلاب اسلامی را به درستی به گوش مردم برسانیم این اعتماد از دست رفته برمی گردد.

  مسلمی این انقلاب را حاصل خون شهدا خواند و عنوان کرد: هر کدام از ما مسئول هستیم و باید به مادر، پدران شهدا پاسخگو باشیم آنها خون دادند تا ما سربلند باشیم و  در پناه این امنیت بتوانیم ایمانمان را نگهداریم، اسلام را گسترش دهیم و زمینه ظهور امام زمان عج را فراهم کنیم.

  وی ادامه داد: اکنون در حجاب، در عدالت، در اجرای احکام الهی، در احترام به بزرگتر، در گسترش اسلام کجا هستیم و باید بگوییم شهدا شرمنده هستیم.

  مسلمی با بیان اینکه امروز باید حضرت زهرا س الگو باشد، تصریح کرد: دشمنان می خواهند با از بین بردن فرهنگ و تمدن نقش و جایگاه الگوها را از بین ببرند، امروز شهید فهمیده باید الگو باشد، مادرما حضرت فاطمه زهرا س باید الگو باشد، اما متاسفانه اینطور نشده است.

  وی با تاکید اینکه مکتب سلیمانی زنده نگهداشتن یاد شهدا این است که ببینم شهید چطور زندگی کرده اند، عنوان کرد: ما مکتب عاشورایی داریم، مکتب سلیمانی که امروز همه از اسم آن می ترسند، اما از اینکه فقط شعار بگوییم و عکس آن عمل کنیم نباید باشد باید از این مکتب ها درس گرفت.

  برچسب ها :