پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ , Thursday 20 June 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23535
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ دی, ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  طرح تفصیلی ساری تا پایان امسال تکمیل می‌شود

  مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با بیان اینکه در جلسه بررسی طرح تفصیلی ساری که با حضور معاون وزیر راه برگزار شد، ضمن بازدید میدانی از مناطق، راهکارها نیز ارائه شد؛ گفت: تاکنون بیش از ۹۰ درصد از طرح تفصیلی مرکز مازندران انجام شده است و ضوابط این طرح باقیمانده که با انجام آن، تا پایان امسال این طرح، تکمیل می‌شود.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ ، سیدمحمد نظری در گفت‌وگویی در خصوص جلسه  بررسی طرح تفصیلی ساری که با حضور فرزانه صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری وزیر راه، کارشناسان حوزه شهرسازی مازندران و تنی چند از مسئولان شهری مرکز استان برگزار شد؛ گفت: در خصوص برخی مغایرت‌ها در این جلسه و در پی بازدید میدانی از مناطق، راهکارهایی ارائه شد.

  وی افزود: در پی بازدید میدانی از نقاط مورد بحث، بسیاری از موضوعات برای معاون وزیر، روشن شد و عملیاتی نیز خواهد شد.

  مدیرکل راه و شهرسازی مازندران، خاطرنشان کرد: در خصوص بلندمرتبه سازی در مرکز استان نیز راهکارهای متعددی ارائه شد و بر اساس پهنه و عرض گذر معیارها و راهکارهایی مطرح شد که این راهکارها، مغایرتی با طرح ندارد.

  نظری ادامه داد: تاکنون بیش از ۹۰ درصد از طرح تفصیلی مرکز مازندران به ویژه تغییر کاربری و شبکه معابر انجام شده است و تنها ضوابط آن باقیمانده است که بنا است در جلسه فردا، جمع بندی نهایی صورت گیرد.

  وی تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده، طرح تفصیلی ساری تا پایان امسال تکمیل می‌شود.

  مدیرکل راه و شهرسازی مازندران، در خصوص برخی مغایرت‌های الحاق برخی از مناطق جدید نظیر قرق، شفا و جنوب پارک ملل در طرح تفصیلی با طرح جامع، پاسخ داد: بازدید از این مناطق نیز طی روز جاری با حضور خانم مالواجرد صورت گرفت و مشکلات این مناطق نیز برای الحاق به محدوده شهری حل خواهد شد.

  نظری در خصوص معیار و میزان افزایش طبقات ساختمانی در بلندمرتبه سازی شهر ساری و صدور پروانه در طرح تفصیلی ساری، اذعان کرد: در حال حاضر سقف طبقات برای صدور پروانه در مرکز استان، ۸ طبقه است که در آینده بنا است بسته به میزان مساحت، عرض گذر و نکات کارشناسی، این میزان افزایش پیدا کند.

  وی متذکر شد: پیشنهاد داده شد که برای گذرهای بالای ۲۰ متر مجوز بلندمرتبه سازی صادر شود.

  برچسب ها :