پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , Sunday 21 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23507
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ دی, ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  طرح سهمیه‌بندی بنزین به هر فرد در مرحله کارشناسی است

  وزیر نفت گفت: در رابطه با طرح اختصاص سوخت به افراد گفت: این هنوز در مرحله بررسی‌های کارشناسی است.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از مهر، صبح امروز قرارداد خط لوله فراورده‌های نفتی از رفسنجان به مشهد میان شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی و بانک ملت منعقد شد.

  در حاشیه انعقاد این تفاهمنامه جواد اوجی، وزیر نفت اظهار داشت: این خط لوله به طول ۹۵۰ کیلومتر که از رفسنجان شروع می‌شود و به مشهد مقدس می‌رسد توانایی انتقال ۱۵۰ هزار بشکه در روز را دارد. در واقع سورس (منبع) این فراورده‌ها پالایشگاه ستاره خلیج فارس به رفسنجان است و با احداث این خط به سه استان را طی می‌کند و به مشهد می‌رسد.این پروژه هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ امنیت انرژی بسیار حائز اهمیت است.

  وزیر نفت با تأکید بر اهمیت سوخت‌رسانی به منطقه شمال شرقی گفت: اگر این خط لوله نباشد روزانه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ تانکر باید این میزان فرآورده را حمل کند.

  وی ضمن تشکر از وزیر اقتصاد افزود: روز پنجشنبه هم افتتاح یک پالایشگاه را در منطقه قشم داشتیم که آن هم با مشارکت بانک پاسارگاد تأمین مالی شد و امروز هم بانک ملت تأمین منابع ارزی ۳۷۰ میلیون یورو منابع ارزی تقبل کرده و با نگاه وزیر اقتصاد، بانک‌ها به رسالت اصلی خودشان که تأمین منابع مالی پروژه‌های اقتصادی و حیاتی کشور است، عمل می‌کنند.

  وزیر نفت تصریح کرد: به دستور وزیر اقتصاد کنسرسیومی از بانک‌ها برای تأمین مالی پروژه‌های صنعت نفت، از جمله پتروپالایشگاه‌ها تشکیل شده است.

  اوجی در رابطه با طرح اختصاص سوخت به افراد گفت: این هنوز در مرحله بررسی‌های کارشناسی است. حدود ده دستگاه در این رابطه دخیل هستند و هنگامی که ابهامات آن رفع شود دولت درباره آن تصمیم می‌گیرد.

  وی در پاسخ به سوالی مبنی بر قیمت نفت برنت گفت: نظر بنده و کارشناسان و همچنین اعضای اوپک و اوپک پلاس بر قیمت حدود ۸۰ تا ۹۰ دلار، چه برای کشورهای صادرکننده و چه برای کشورهای مصرف کننده است.

  وزیر نفت درباره تعاملات با کشورهای همسایه گفت: هفته گذشته در دیدار با طرف ترکمن تفاهم‌نامه‌های خوبی در زمینه صدور خدمات فنی مهندسی، صادرات فراورده‌ها و هم بحث نفت خام امضا شد که امیدواریم هرچه زودتر به قرارداد منجر شود. همچنین بحث تمدید قرارداد با ترکیه از اولویت‌های وزارت نفت است و با توجه به اتمام قرارداد در ۲۰۲۶، همین هفته کارشناسان شرکت بوتاش ترکیه و شرکت ملی گاز مذاکرات را شروع می‌کنند.

  وی در رابطه با برنامه‌های وزارت نفت در سفر رئیس جمهور به روسیه گفت: همانطور که می‌دانید رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور بر عهده وزارت نفت است و در این رابطه برنامه‌های خوبی داریم که ان‌شاءالله سر فرصت اعلام خواهیم کرد.

  برچسب ها :