پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ , Wednesday 17 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23494
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ دی, ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۹
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ورود دو سامانه بارشی به کشور طی هفته جاری

  رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود دو سامانه بارشی طی هفته جاری به کشور و وزش باد و کاهش دما خبر داد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از ایسنا صادق ضیاییان در گفت و گویی افزود: امروز (۲۵ دی‌ماه) در شمال شرق، شرق، جنوب و جنوب غرب کشور ابرناکی، بارش و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. در شرق خوزستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب اصفهان، نیمه شمالی فارس و بوشهر، شرق هرمزگان، غرب یزد، برخی مناطق در خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش شدت خواهد داشت.

  وی در ادامه گفت: در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر به‌طور پراکنده و متناوب باران و برف انتظار می‌رود. در نواحی سردسیر و مرتفع بارش به‌صورت برف و در مناطق جنوبی وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود.

  رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه فردا (۲۶ دی‌ماه) بارش در جنوب، جنوب شرق، شرق و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت، اظهارکرد: با ورود سامانه دیگری به غرب کشور در شمال غرب، غرب، سواحل شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، البرز و غرب تهران بارندگی تقویت می‌شود.

  وی اضافه کرد: شدت بارش در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، جنوب اردبیل، گیلان همچنین در نیمه جنوبی فارس، کرمان، هرمزگان، جزایر در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز، خراسان جنوبی می باشد.

  ضیاییان در ادامه  گفت: دوشنبه (۲۷ دی‌ماه) علاوه براین مناطق در غرب اصفهان و جنوب غرب کشور نیز این وضعیت ادامه خواهد داشت. در شمال غرب و غرب کشور وزش باد و کاهش محسوس دما انتظار می‌رود و غالبا بارش بصورت برف پیش‌بینی می‌شود.

  وی ادامه داد: طی این روز شدت بارش در شرق گیلان، غرب مازندران، شمال زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال ایلام، ارتفاعات شمال خوزستان همچنین در جنوب شرق فارس، شرق هرمزگان وجزایر در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز خواهد بود.

  رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه سه شنبه (۲۸ دی‌ماه) این سامانه در جنوب غرب، جنوب، جنوب شرق و شرق کشور فعال خواهد بود، گفت: در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران و مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور بارش خفیف برف و باران، وزش باد و کاهش محسوس دما انتظار می‌رود.

  وی افزود: طی این روز شدت بارش در جنوب فارس، هرمزگان، کرمان، نیمه شمالی سیستان وبلوچستان و جنوب خراسان جنوبی خواهد بود. در اواخر وقت سامانه از شرق کشور خارج می‌شود.

  ضیاییان در ادامه گفت: چهارشنبه (۲۹ دی‌ماه) با ورود سامانه بارشی دیگری به غرب کشور بارش برف در شمال غرب، استان‌های کرمانشاه، شمال ایلام همچنین در غرب سواحل دریای خزر رخ می‌دهد.

  وی ضمن اشاره به اینکه در سه روز آینده در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، اظهارکرد: دریای خزر یکشنبه و دوشنبه (۲۶ و ۲۷ دی‌ماه) مواج پیش‌بینی می‌شود و خلیج فارس و تنگه هرمز از امروز تا روز سه شنبه (۲۵ تا ۲۸ دی‌ماه) مواج و متلاطم خواهد بود.

  وی با اشاره به کاهش دما در کشور گفت: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۶ و ۲۷ دی‌ماه)کاهش دمای حدود ۷ تا ۹ درجه سانتیگراد  در شمال غرب و سواحل دریای خزر و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۸ و ۲۹ دی‌ماه) کاهش دمای حدود ۷ تا ۹ درجه در دامنه‌های جنوبی البرز، غرب ، جنوب غرب، مرکز و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

  رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۲۶ دی ‌ماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری، گاهی بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای ۳  و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه‌ (۲۷ دی ماه) نیمه ابری تا ابری، گاهی بارش باران و وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

  ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ ماه) بندرعباس با دمای  ۲۱ و ۱۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و تبریز با  دمای ۲ و ۱-  درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

  برچسب ها :