پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ , Monday 15 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23481
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ دی, ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ترانزیت کالا ازبنادر شمالی ایران به ترکیه برای اولین بار رقم خورد

  مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت: نخستین محموله کود شیمیایی از یکی از کشورهای حوزه CIS به بندر امیرآباد جهت ترانزیت به کشور ترکیه وارد شد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمدعلی اصل سعیدی پور با بیان اینکه ظرفیت بالای ترانزیتی بندر امیرآباد در کنار توان واردات و صادرات، یکی از اهداف مهم این مجموعه برای افزایش درآمدها و نقطه قوت کشور در شقوق مختلف حمل‌ونقل بین‌المللی به ویژه در منطقه CIS است، اظهار داشت: نخستین سری از محموله ترانزیتی کود شیمیایی به میزان ۵۰ هزار تن، از یکی از کشورهای حوزه CIS به بندر امیرآباد برای ارسال به کشور ترکیه وارد شد.

  وی در خصوص تمایل تجار، بازرگانان و صاحبان کالاهای خارجی جهت ترانزیت کالا از بندر امیرآباد، افزود: این بندر به عنوان تنها بندر متصل به شبکه راه آهن سراسری در شمال کشور با ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت تسهیل در استفاده از حمل و نقل چند وجهی زمینه‌ای را فراهم کرده است، تا طرف ترکیه‌ای با استقرار واگن بر روی اسکله‌های بندر امیرآباد جهت ترانزیت این محموله از طریق حمل ریلی اقدام کند.

  مدیرکل بندر امیرآباد با اشاره به اینکه این نوع محموله ترانزیتی شامل کودهای شیمیایی گرانول اوره و کاربامید است، گفت: با توافق صورت گرفته قرار است بخش‌های بعدی این محموله ترانزیتی در چند نوبت از طریق بندر امیرآباد به ترکیه ارسال شود.

  سعیدی پور با بیان اینکه ترانزیت خارجی کالا در سال جاری در بندر امیرآباد از رشد ۱۸۰ درصدی برخوردار بوده است ابراز امیدواری کرد: بندر امیرآباد با استفاده از موقعیت استراتژیک قرارگیری در کریدور بین المللی شمال-جنوب و نگاه ویژه دولت جهت استفاده از این ظرفیت، می‌تواند با همکاری و همیاری مسئولان امر، گام‌های بلندی را جهت توسعه اقتصاد دریا محور و ارتقا ارتباط اقتصادی با کشورهای همسایه بردارد.

  برچسب ها :