پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ , Thursday 30 November 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23446
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ دی, ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۳
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  تَرَک‌خوردگی در صخره‌های محور هراز به دهه ۷۰ برمی‌گردد/جمع‌بندی نظر متخصصان تا پایان هفته

  ترک‌های ایجاد شده در محور هراز بعد از پلور در یک کیلومتری آب اسک است که نگرانی های زیادی را ایجاد کرده است.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، ترک‌های ایجاد شده در محور هراز بعد از پلور در یک کیلومتری آب اسک است، که نگرانی‌های زیادی را ایجاد کرده است.

  بنابر اتفاقات اخیر اگر لغزش این توده عظیم قابل توجه و خطرناک تشخیص  داده شود، حل مشکل پیچیده خواهد شد و راه حلی جز احداث مسیری جایگزین باقی نمی ماند.

  سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران در گفتگو با خبرنگار بلاغ در این باره گفت: این ترک ها موضوع جدیدی نیست و به دهه ۷۰ برمیگردد، در این چند سال اخیر اتفاق جدیدی رخ نداده است.

  اسماعیل فولادی با بیان اینکه کمتر از ۱۰ روز آینده نتیجه بررسی ها مشخص می شود، عنوان کرد: طی روزهای و هفته های گذشته جلسات متعددی در این خصوص برگزار شد و مرکز تحقیقات ملی و مسکن وزارت راه برای بررسی این تحقیقات میدانی هم انجام شد که  تا پایان هفته قطعاً به نتیجه ای دست خواهیم.

  وی ترک محور هراز را مربوط به گذشته خواند و اظهار کرد: در چند سال اخیر اتفاق تازه ای رخ نداده است، این وضعیت مربوط به دهه ۷۰ برمی‌گردد و طی ۱۰ سال اخیر معاینه های محلی نشان می دهد جز تحریک های جزئی، تغییر جدی نداشتیم.

  فولادی ادامه داد: نمی توان بطور قطع گفت وضعیت پایداری دارد، هیچ پیش بینی نمی توان کرد با بررسی میدانی که داشتیم و گزارش جمع بندی که به تهران داده شده ،منتظر تصمیم از سوی گروه تخصصی هستیم.

  سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران تصریح کرد: این ترک ها در حال رصد هستند تا جمع بندی نهایی از سوی متخصصان و کارشناسان گروه تخصصی از تهران داده شود تا تصمیم نهایی در خصوص این محور داده شود.

  برچسب ها :