پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ , Monday 17 June 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23444
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ دی, ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۳
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  مراجعه ۷۳ نفر ناشی از گازگرفتگی سگ در مازندران

  مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: طی ۹ ماه امسال ۷۳ مصدوم ناشی از گازگرفتگی سگ برای بررسی صدمات و جراحات به پزشکی قانونی مراجعه کردند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، علی عباسی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: براساس آمارهای موجود در ۹ ماه امسال ۷۳مصدوم ناشی از گازگرفتگی سگ جهت ،‌ بررسی صدمات و جراحات به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند.

  وی  با بیان اینکه که از این موارد ۶۰ نفر مرد و بقیه زن هستند، گفت: بیشترین سن مصدومان ناشی از گازگرفتگی سگ بین ۳۱ تا ۴۰سال با ۲۱ نفر و کمترین سن بین ۵۱ تا ۶۰ مورد با ۷ نفر گزارش شده است.

  مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران افزود: براساس آمار ارجاعی از مراکز استان بیشترین آمار گازگرفتگی سگ مربوط به شهرستان‌های ساری، میاندورود و تنکابن هر کدام با ۱۴ نفر و کمترین آن مربوط به شهرستان‌های رامسر، محمودآباد، فریدونکنار، جویبار و نکا هر کدام با یک مورد گزارش شده است.

  این مسؤول در ارتباط با اقدامات اورژانسی در صورت گازگرفتن سگ، اظهار کرد: اگر در خانه الکل دارید، می‌توانید زخم را با آن تمیز کرده و با حوله‌ی تمیز محل جراحت را فشار داده تا خونریزی متوقف شود.

  عباسی در ادامه با اشاره به اینکه از باند استریل برای پانسمان زخم استفاده کنید، تصریح کرد: محل زخم را بالاتر از قلب نگهدارید تا تورم کاهش یابد و از بروز عفونت جلوگیری شود.

  وی یاداور شد: در صورتی که به هاری مشکوک هستید،‌ به مقامات بهداشتی محلی گزارش کنید.

  مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با تاکید بر اینکه استفاده از پماد آنتی‌‌بیوتیک دو بار در روز تا وقتی که زخم بهبود پیدا کند، گفت: طی ۲۴ ساعت حتما به پزشک مراجعه کرده و تا پزشک براساس شدت گازگرفتگی روش اقدامات درمانی خود را اعمال کند.

  برچسب ها :