پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ , Thursday 20 June 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23438
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ دی, ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۶
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  باید با برخورد قاطعانه کسی جرأت تصرف اراضی پیدا نکند/ پای لنگان نظارت‌ بر ساخت‌وسازهای غیرمجاز

  رئیس‌کل دادگستری مازندران با بیان اینکه هیچ بنایی یک شبه ساخته نمی‌شود و در زمان ساخت، گشت‌ها، نهادهای نظارتی و دستگاه‌های مسئول چرا اقدامی نکردند؛ گفت: باید برخورد با متصرفانه، به‌هنگام و بازدارنده باشد تا دیگر کسی در هیچ نقطه از استان، جرأت تصرف و تغییر کاربری نداشته باشند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری در جلسه امروز شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان، با تاکید بر اهتمام  ویژه مسئولان امر نسبت به اجرای درست قوانین و پیشگیری از هرگونه تصرف اراضی و دولتی، اظهار کرد: وجب به وجب اراضی مازندران متعلق به همه مردم استان و بسیار ذی‌قیمت و با ارزش است.

  وی افزود: متاسفانه تمایل سیری ناپذیری برای تصرف اراضی با ارزش استان وجود دارد و باید دفاع قدرتمندی نسبت به هجوم افراد منفعت‌طلب در متولیان امر وجود داشته باشد.

  رئیس‌کل دادگستری مازندران، خاطرنشان کرد: همه ما باید در هرمسئولیتی که هستیم اعم از بدنه قضایی استان، نهادهای نظارتی، جهادکشاورزی، کمیسیون ماده ۵، کمیسیون ماده ۹۹، کمیسیون ماده ۱۰۰ و ماده یک، باید با اجرای دقیق قانون حفظ کاربری و اجرای قاطعانه احکام، مانع از این دخل و تصرف‌های غیرقانونی شویم.

  عالی‌ترین مقام قضایی استان، صیانت وحفاظت از اراضی ملی را قدم اول حفظ بیت‌المال برشمرد و ادامه داد: قدم دوم در این مسیر، برخورد قاطعانه با کسانی است که با نفوذ و انواع رانت وارد می‌شوند و باید برخورد با این افراد، به‌هنگام و بازدارنده باشد تا دیگر متصرفان درهیچ نقطه از استان، جرأت تصرف و تغییر کاربری نداشته باشند.

  اکبری نقش پیشگیری را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: چرا باید بناهای مجلل ساخته شوند و سپس در صدد تخریب آن برآییم، مردم به این موضوعات اعتراض دارند و کاملا درست است؛ چرا که هیچ بنایی یک شبه ساخته نمی‌شود و در زمان ساخت، گشت‌ها، نهادهای نظارتی و دستگاه‌های مسئول چرا اقدامی نکردند؟

  وی متذکر شد: همه ما می‌دانیم پیشگیری بهتر از درمان است، بهتر است با اجرای درست قوانین، افزایش نظارت‌ها، کارشناسی‌های درست و اجرای به‌موقع احکام مانع از این دست اندازی‌ها شد.

  برچسب ها :