پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ , Tuesday 28 May 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23417
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ دی, ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  مازندران یکپارچه آبی می‌شود/بستری ۲۸۶ بیمار کرونایی در مراکز درمانی

  براساس تازه‌ترین رنگ‌بندی شیوع کرونا، مازندران به جز رامسر که در وضعیت زرد قرار دارد، سایر شهرستان‌های استان در وضعیت آبی هستند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، براساس آخرین به‌روزرسانی رنگ‌بندی کرونایی مناطق مختلف کشور در سامانه ماسک وزارت بهداشت، در مازندران به جز رامسر که در وضعیت زرد قرار دارد، سایر شهرستان‌های استان در وضعیت آبی هستند.

  وضعیت کرونایی استان مازندران در رنگ‌بندی جدید اپلیکیشن ماسک؛ گلوگاه، بهشهر، نکا ، میاندورود، ساری، قائمشهر، جویبار ، سیمرغ،  سوادکوه، سوادکوه شمالی، بابل، آمل، بابلسر ، فریدونکنار ، محمودآباد ، نور نوشهر ، چالوس، عباس‌آباد ، کلاردشت و تنکابن در وضعیت آبی کرونایی هستند.

  این نقشه رنگ‌بندی کرونایی تنها براساس روند بستری است.

  موضوع مهم اینکه وضعیت آبی به منزله پایان کرونا نیست، حتی برای افرادی که دو نوبت واکسن دریافت کرده‌اند؛ با گسترش سویه اُمیکرون در جهان، همچنان باید مراقبت‌های بهداشتی را رعایت کرد تا از شروع یک خیز جدید پیشگیری کرد.

  دو روز گذشته شاهد افزایش موارد ابتلا به کرونا در استان بودیم که این روند طی شبانه‌روز گذشته نیز تداوم یافت اما موضوع نگران‌کننده بحث شیوع سویه جدید ویروس و همچنین افزایش فوتی‌های کرونایی بوده است.

  در دانشگاه علوم پزشکی مازندران طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۶۵ بیمار مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

  طی این مدت تعداد ۶۵ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

  هم اکنون ۲۱۸ بیمار بعلت کرونا در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۴۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

  در دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در  حال حاضر ۶۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ بیمار جدید بستری و ۱۰ بیمار هم  ترخیص شدند.

  همچنین ۱۴ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

  براین اساس طی شبانه‌روز گذشته با بستری شدن تعداد ۸۱ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۲۸۶ نفر رسید که از این تعداد ۶۰ نفر بدحال هستند.

  براساس گزارش‌ها تعداد فوتی‌های روز گذشته کرونا در مازندران به چهار تن رسیده است.

  برچسب ها :