پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ , Saturday 24 February 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23271
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آذر, ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۶
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  دستگیری سرشاخه‌های قاچاق توتون به کشورهای همسایه/ ۲ کانتینر توتون کشف شد

  رییس پلیس امنیت اقتصادی مازندران از دستگیری سرشاخه های اصلی قاچاق توتون به کشورهای همسایه خبر داد و گفت: ۲کانتینر توتون مرغوب قاچاق در یکی از بنادر تجاری استان کشف شد

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، محمد محمدپور در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در راستای مبارزه و برخورد قاطع با پدیده شوم قاچاق های سازمان یافته از نوع ترانزیت انواع توتون داخلی از گذرگاه های مرزی کشور، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره اطلاعات و عملیات پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

  وی افزود: در بررسی های اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی مشخص شد، افرادی دلال با حضور در بین کشاورزان توتون کار اقدام به خرید محصول آنان با قیمتی بالاتر از قیمت مصوب کارخانه و قاچاق آنها به کشورهای همسایه می کردند.

  رییس پلیس امنیت اقتصادی مازندران، تصریح کرد: این افراد سودجو علاوه بر قاچاق توتون، اقدام به تولید تنباکوهای غیر بهداشتی با برندهای معتبر می کردند که تمامی این فرآیند، آسیب های جبران ناپذیری از قبیل تعطیلی بزرگترین کارخانه فرآوری تنباکو خاورمیانه را در شهرستان “میاندورود” و بیکاری کارگران به دنبال داشته است.

  محمدپور ادامه داد: با پیگیری شبانه روزی و تلاش بی وقفه ماموران پلیس امنیت اقتصادی، در این ارتباط ۱۰۰ متهم به قاچاق در استان های مختلف شناسایی و دستگیر شدند که تحقیقات گسترده منجر به دستگیری سرشاخه های اصلی قاچاق توتون شد.

  وی ادامه داد: با دستگیری سرشاخه های اصلی، ۲ کانتینر توتون مرغوب قاچاق به مقدار ۳۲تن به ارزش ۲۷میلیارد ریال که در حال خروج از یکی از بنادر تجاری استان به مقصد یکی از کشورهای همسایه بود، کشف شد.

  محمدپور اظهار کرد: مبارزه بی امان با قاچاق کالا و ارز و برخورد با جرایم اقتصادی، گامی موثر در حمایت از تولید و سرمایه گذاری داخلی است.

  رییس پلیس امنیت اقتصادی مازندران پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت های اقتصادی غیر قانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: خرید و مصرف کالای قاچاق و هرگونه فعالیت اقتصادی غیر قانونی باعث اخلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه ها و افزایش بیکاری است.

  برچسب ها :