پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ , Tuesday 21 May 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23253
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آذر, ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  فرمانداران پیگیر رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی باشند

  استاندار مازندران گفت: اگر پروتکل‌ها در اماکنی که تجمع مردمی را به همراه دارد رعایت نشود باید از سوی فرمانداران در شهر‌ها رصد و اقدامات مناسب انجام گیرد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، سید محمود حسینی‌پور در جلسه ستاد کرونای مازندران با اشاره به اینکه وضعیت مازندران در مقایسه با سطح کشور مطلوب است، اظهار کرد: این شرایط مطلوب نباید با سهل انگاری و عادی انگاری تغییر کند.

  وی با اشاره به اینکه رعایت دستورالعمل‌ها باید همچنان مورد توجه مردم قرار گیرد، افزود: برخی از مدارس فعالیت خود را شروع کردند و مسئولان مربوطه باید به سلامت دانش آموزان توجه کنند.

  استاندار مازندران تصریح کرد: اگر پروتکل‌ها در اماکنی که تجمع مردمی را به همراه دارد رعایت نشود باید از سوی فرمانداران در شهر‌ها رصد و اقدامات مناسب انجام گیرد.

  حسینی‌پور با بیان اینکه از لحاظ موجودی واکسن در سطح کشور هیچ گونه کمبودی وجود ندارد، گفت: توصیه میکنیم برای ایمنی سلامت در جامعه افراد باقیمانده واکسن خود را تزریق کنند.

  تاکنون گزارشی از افراد مبتلا به اُمیکرون نداشتیم

  سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در ادامه جلسه ستاد استانی کرونا خاطرنشان کرد: تاکنون گزارشی از افراد مبتلا به اُمیکرون در استان شناسایی نشده و این نوع ویروس دارای جهش خیلی بالا است.

  وی با بیان اینکه فقط سه شهرستان گلوگاه، نور و رامسر در وضعیت زرد و بقیه شهرها در وضعیت آبی هستند، افزود: افراد واکسن نزده و رعایت نکردن دستورالعملهای بهداشتی مهمترین مواردی هست که موجب می‌شود فرد مقابل به این سویه کرونا مبتلا شوند.

  رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه رعایت دستورالعمل‌ها نسبت به گذشته در سطح استان کمتر شده تصریح کرد: این عادی انگاری‌ها زمینه‌ساز شیوع موج دیگر کرونا در آینده در سطح استان خواهد شد.

  موسوی در ادامه گفت: بیش از ۹۶ درصد دانش آموزان استان دُز اول واکسن خود را دریافت و بیش از ۸۰ درصد دانش آموزان هر دو دُز واکسن خود را تزریق کردند.

  ۷۲ درصد جمعیت بابل واکسن تزریق کردند

  ناصر عمادی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ۷۲درصد جمعیت زیر مجموعه این دانشگاه هر دو دُز واکسن خود را دریافت کردند، گفت: ۱۰درصد افراد بالای ۶۰سال زیرمجموعه این دانشگاه دُز سوم واکسن خود را تزریق کردند.

  وی در پایان با اشاره به اینکه امیکرون در ژن‌ها و کشورهای مختلف رفتار بالینی متفاوتی دارد، خاطرنشان کرد: کرونا در افراد با نقص جسمی تغییر رفتار و جهش می کند.

  برچسب ها :