پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ , Saturday 24 February 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23205
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ آذر, ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۳
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  رشد ۴۷ درصدی تجارت خارجی گمرکات مازندران

  ناظر گمرکات مازندران و مدیرکل گمرک نوشهر گفت: تجارت خارجی گمرکات مازندران در هشت ماهه سال ۱۴۰۰ مانند ماه‌های پیش از آن، با رشد قابل توجهی همراه بود و در این مدت ۲ میلیون و ۲۵۸ هزار تن کالا به ارزش ۹۳۳ میلیون و ۷هزار دلار بین گمرکات مازندران و شرکای تجاری آن مبادله شد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ؛ علی یوسفی‌منش با اعلام این آمار اظهار کرد: مقایسه آمار هشت ماهه تجارت خارجی گمرکات مازندران با مدت مشابه سال گذشته حاکی از رشد ۳۱درصدی در ارزش دلاری کالاها است.

  وی افزود: از میزان ۲میلیون و ۲۵۸هزار تن کالای مبادله شده در این مدت، ۵۹۲ هزار و ۸۰۲ تن آن را صادرات، به ارزش ۱۸۲میلیون و ۱۸۷ هزار دلار تشکیل می‌دهد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن ۲۵ درصد و از حیث ارزش ۴۷درصد افزایش یافته است.

  ناظر گمرکات مازندران در توضیح عمده اقلام صادراتی گمرکات مازندران تصریح کرد: محصولات معدنی با ۴۰۰ هزار و ۵۵۸ تن به ارزش ۳۱ میلیون و۲۹۶هزار دلار ۶۸درصد از وزن و ۱۷درصد از ارزش مجموع صادرات گمرکات مازندران را در این مدت به خود اختصاص داد.

  یوسفی‌منش خاطرنشان کرد: ۵ مقصد اصلی صادرات کالاهای ایرانی خروجی از گمرکات مازندران به ترتیب روسیه با ۱۸۱هزار و۱۱۱ تن به ارزش ۳۶ میلیون ۲۷۸هزار دلار، قزاقستان با ۱۳۹ هزار و ۱۶۵ تن به ارزش ۱۳ میلیون و ۹۳۹ هزار دلار، ترکمنستان با ۱۲۷ هزار و ۵۴۶ تن به ارزش ۱۲ میلیون و ۳۰۱ هزار دلار، اعراق با ۸۷هزار تن به ارزش۷۳ میلیون ویکصد هزار دلار و افغانستان با ۷ هزار تن کالا به ارزش ۴ میلیون و ۲۹ هزار دلار بودند.

  وی یادآور شد: در بحث واردات نیز گمرکات مازنذران در هشت ماهه سال‌جاری یک میلیون و ۶۶۵هزار تن کالا به ارزش ۷۵۰ میلیون دلار از کشورهای مختلف وارد کرده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۲۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.

  ناظر گمرکات مازندران در مورد پنج کشور اصلی طرف معامله واردات با گمرکات مازندران به ترتیب از روسیه ۵۹۶ هزار و۴۷۴ تن کالابه ارزش ۲۷۷ میلیون و ۷۷هزار دلار، امارات متحده عربی با ۳۷۲هزار تن به ارزش ۱۸۲میلیون و ۸۶۳ هزار دلار، قزاقستان با ۲۹۸هزار و۲۲۱ تن به ارزش یکصد میلیون و۶۶۹ هزاردلار، ترکیه با ۱۳۸ هزار و ۴۴۶تن به ارزش ۶۱ میلیون و۲۲۹ دلار و هنگ کنگ با ۶۲هزار تن به ارزش ۱۸ میلیون و ۸۳۵۶ هزار دلار نام برد.

  برچسب ها :