پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ , Tuesday 21 May 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23142
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ آبان, ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۹
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  رئیسی: واکسن داخلی کرونا برای حمایت از تولیدکنندگان پیش‌خرید شود

  رئیس‌جمهور با تأکید بر ضرورت حمایت از تولیدکنندگان واکسن داخلی کرونا گفت: برای حمایت از زحمات این تولیدکنندگان حتماً باید پیش‌خرید واکسن داخلی مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شود.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست ‌جمهوری، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، اقدام شرکت‌های داخلی در تولید واکسن کرونا را بسیار ارزشمند دانست و گفت: حمایت از فعالیت و تولید واکسن داخلی توسط این شرکت‌ها، جزو اولویت‌های دولت است و در این راستا پیش‌خرید این تولیدات، می‌تواند آن‌ها را نسبت به ادامه و گسترش فعالیت‌هایشان امیدوارتر کند.

  رئیس‌جمهور با قدردانی از تلاش و فداکاری شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر کادر بهداشت و درمان و همه‌کسانی که در مقابله با بیماری کرونا نقش دارند، گفت: امیدواریم با همکاری مردم شریف کشورمان بتوانیم به نقطه اطمینان‌بخشی در مهار این بیماری برسیم و با افزایش میزان واکسیناسیون به بیش از ۸۰ درصد از سلامت مردم صیانت کنیم.

  آیت‌الله رئیسی پرهیز از هرگونه اقدامی که موجب سستی در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی می‌شود را ضروری دانست و گفت: نباید نتیجه هوشمندسازی برخی محدودیت‌ها باعث عادی‌انگاری و سستی در مراعات مقررات بهداشتی باشد.

  دستور رئیسی برای جلوگیری از
  تردد بدون تست منفی از مرزهای کشور

  وی با تأکید بر کنترل رفت‌وآمد از طریق مرزهای زمینی، دریایی و هوایی، ادامه داد: با توجه به اینکه برخی از کشورهای همسایه با موج جدید بیماری مواجه شده‌اند، لازم است از تردد افراد بدون داشتن تست منفی از مرزهای کشور جلوگیری شود.

  رئیس دولت سیزدهم همچنین با تأکید بر لزوم بازنگری در مصوبات قبلی ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: در این بازنگری باید مشخص شود که چه میزان از مصوبات اجرایی و عملیاتی شده و چه تعداد از آن‌ها، موضوعیت خود را بعضاً با توجه به تغییر شرایط از دست داده است و انجام این کار می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های بعدی به ستاد مؤثر باشد.

  در این نشست با توجه به موفقیت‌های چشمگیر در کاهش آسیب‌های ناشی از کرونا، موضوع اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند در سراسر کشور به‌ویژه چند استان با وضعیت قرمز در جلسه دیروز بررسی شد.

  برچسب ها :