پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ , Wednesday 27 September 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23081
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ مهر, ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۱
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  تزریق بیش از نیم میلیون دُز واکسن کرونا در بابل/واکسیناسیون افراد بین ۴۰-۲۵ پایین است

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل از آغاز تزریق دُز یادآور به کادر بهداشت و درمان در بابل خبر داد و گفت: یکی از بهترین راه‌های کنترل و مهار این پاندمی و یا از بین بردن آن واکسیناسیون است.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ؛ مصطفی جوانیان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه واکسیناسیون زمانی موثر خواهد بود که تمام کسانی که واجدین شرایط هستند، واکسن را دریافت کنند، اظهار کرد: وقتی که واکسن را دریافت می‌کنید در درجه اول برای سلامتی خودتان و در مرحله بعد برای سلامت جامعه است.

  وی افزود: تاکنون ۵۳۴ هزار و ۱۶۰ دُز واکسن کرونا در این شهرستان به جمعیت گروه هدف تزریق شده است.

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: در مجموع تاکنون ۲۰۰ هزار و ۲۲۹ نفر از جمعیت هدف شهرستان هر دو دُز و ۳۵۳ هزار و ۹۳۱ نفر هم دُز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

  جوانیان با اعلام اینکه روزانه بین ۶ تا ۱۰ هزار دُز واکسن در چهار مرکز تجمیعی و ۴۰ مرکز و خانه بهداشت شهرستان تزریق می‌شود، افزود: تزریق دُز یادآور واکسن کرونا به کادر بهداشت و درمان شاغل در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل هم شروع شده است.

  وی با بیان اینکه سطح ایمنی در برخی از افراد پس از گذشت ۶ ماه از تزریق دُز دوم واکسن کرونا ممکن است پایین بیاید و نیازمند دز یادآور باشد، تصریح کرد: دُز یادآور برای کسانی است که در معرض خطر هستند و در کشور ما هم این توصیه فعلا با توجه به اعلام کشوری برای کادر بهداشت و درمان خواهد بود.

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: از کادر درمان شهرستان که بیش از ۶ ماه از دریافت دز دوم واکسنشان گذشته خواست تا با مراجعه به مراکز تجمعیی واکسیناسیون نسبت به تزریق واکسن یادآور اقدام کنند.

  جوانیان با ذکر این نکته که واکسیناسیون باعث می‌شود ایمنی در سطح وسیع اتفاق بیفتد و نهایتاً بیماری کنترل شود، گفت: رغبت انجام واکسیناسیون در افراد بین ۴۰-۲۵ پایین است چون فکر می‌کنند از سلامت کامل برخوردار هستند و در صورت ابتلا به بیماری مشکلی برایشان به وجود نمی‌آید.

  وی یادآور شد: سوش‌های جدیدی از این بیماری می‌تواند افراد جوان‌تر را درگیر کند همانطوری که در اکثر پیک‌ها خصوصا پیک پنجم، مرگ‌ومیر در این سن هم داشتیم.

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: این افراد حتماً نسبت به انجام واکسیناسیون اقدام کنند، در درجه اول برای سلامت خودشان و درجه بعد برای اینکه جامعه به هدف نهایی که ریشه‌کنی این بیماری است.

  جوانیان تصریح کرد: کسانی که دو دز واکسن را دریافت کردند ضمن تشکر از آن‌ها توصیه می‌کنیم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و ماسک بزنند.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار کم شده است و این می‌تواند هشدار برای موج ششم باشد.

  برچسب ها :