پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ , Saturday 13 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22937
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ شهریور, ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۲
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  به گزارش رامسرنوین ، نیروهای بهداشتی شبکه بهداشت و درمان رامسر روز شنبه ۲۷ شهریور رکوردی جدید از تزریق واکسن را در شهرستان ثبت کردند بطوری که در کمتر از ۵ ساعت توانستند ۲ هزار دز واکسن را به همشهریانشان تزریق کنند. همچنین چهارمین مرکز تجمیعی شهرستان نیز امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر شروع بکار کرد تا دانشجویان رامسری بدون دغدغه در مرکزی اختصاصی واکسینه شوند که خوشبختانه مورد استقبال دانشجویان دانشگاه های مختلف قرار گرفت. مراکز تجمیعی مدرسه فرید رامسر، مدرسه علوی ساداتشهر، مدرسه بهشتی کتالم، دانشگاه آزاد، مرکز گالش محله و خانه های بهداشت طالش محله فتوک، شاهمنصورمحله و کلایه بن مراکزی بودند که عصر روز گذشته به واجدین شرایط واکسن زدند. نیروهای بهداشتی که طی یک سال و نیم گذشته در انجام اقدامات پیشگیرانه و شناسایی و درمان پیشگام بودند ، طی ماه های اخیر نیز شرایط سختی را در حوزه واکسیناسیون سپری می کنند و با وجود کمبود نیرو و شیفت های پیاپی اما برای واکسینه کردن مردم نسبت به ویروس کرونا تمام همت خود را بکار بسته اند و اقدامی جهادگرانه دارند. تاکنون ۵۴۸۶۱ دز واکسن در رامسر به ۳۵۹۸۱ نفر تزریق شده است که طی روزهای آتی و با ورود محموله های جدید تعداد بیشتری از رامسری نسبت به ویروس کرونا واکسینه خواهند شد. بر اساس گزارش ها ؛ ۶۱ درصد واجدین شرایط دریافت واکسن در شهرستان رامسر یک دز و ۳۲ درصد نیز هر دو دز واکسن تزریق کرده اند. طی روزهای آتی و در صورت تخصیص واکسن بیشتر به شهرستان، دو مرکز جدید تجمیعی واکسن نیز به ظرفیت های موجود اضافه خواهد شد تا دسترسی مردم به واکسن در مدت زمان کمتر و در شرایط ایمن تر صورت بگیرد. این نکته قابل ذکر است که نوع واکسن های تخصیصی به شهرستان ها بطور یکسان و همزمان و بر اساس درصد جمعیتی هر شهرستان در سطح استان مازندران توزیع می شود.

  عضو ارشد جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین ضمن هشدار درباره عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، گفت: ایران تنها کشوری است که در برابر پروژه های صهیونیستی ـ آمریکایی ایستاد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از فلسطین الیوم، «احمد المدلل» عضو ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد: ما همچنان درباره شتاب برخی از سران عرب برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هشدار می‌دهیم.

  بر اساس این گزارش، این عضو ارشد جهاد اسلامی گفت: توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی یک انحراف اخلاقی محسوب می‌شود و هدف اصلی و اساسی آن منحرف کردن اذهان عمومی از مسأله فلسطین است.

  المدلل افزود: کشورهایی که روابط خود با رژیم صهیونیستی را عادی کرده‌اند، مشروعیت بیشتری را به این رژیم برای ارتکاب جنایات خود علیه فلسطینیان اعطاء می‌کنند. عادی سازی روابط به مثابه اعطای چراغ سبز به رژیم صهیونیستی برای تداوم محاصره فلسطینیان است.

  این عضو ارشد جنبش جهاد اسلامی در ادامه نیز یادآور شد: متأسفانه رژیم‌های عربی دچار اشتباه محاسباتی شده‌اند. آنها گمان می‌کنند از طریق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، می‌توانند رضایت آمریکا را برای حفظ ارکان حکمرانی‌شان جلب کنند.

  وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی در حال حاضر تلاش می‌کند تا ایران را به عنوان دشمن شماره یک کشورهای عربی معرفی کند. این درحالی است که ایران تنها کشوری است که در برابر پروژه‌های آمریکایی صهیونیستی در منطقه و جهان ایستاده است.

  روز گذشته نیز جنبش حماس در نخستین سالگرد عادی‌سازی روابط برخی از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، تأکید کرد که این توافق، بسیار خطرناک است.

  این جنبش با انتشار بیانیه‌ای نسبت به خطر چنین توافقاتی و پیامدهای آن هشدار داد و اعلام کرد: آنچه توافق آبراهام نامیده می‌شود، یک طرح ویژه صهیونیستی-آمریکایی است که هدف آن، عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در سطح منطقه است.

  حماس تأکید کرد که هدف از این توافق، ادغام رژیم صهیونیستی در منطقه و ایجاد ائتلاف با آن است تا بدین ترتیب اولویت درگیری تغییر کند. هدف از تغییر اولویت درگیری این است که به جای اینکه جنگ علیه رژیم صهیونیستی به عنوان اشغال کننده فلسطین باشد، یک جنگ منطقه‌ای داخلی به وجود آید که قدرت کشورهای اسلامی را از بین ببرد.

  برچسب ها :