پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ , Friday 19 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22933
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ شهریور, ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  دفاع مقدس یادآور مقاومت غرورآفرین ملت ایران است/صنعت مازندران را دریابید

  نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر تقویت روحیه رزمندگان ادامه داد: باید راه حماسه و ایثار را ادامه دهیم تا اگر با خطری مواجه شدیم از کشور و میهن اسلامی دفاع کنیم.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نمازجمعه ساری با تاکید برتقوای الهی و با گرامیداشت دفاع مقدس از آن به عنوان یک سرمایه یاد کرد و گفت: همه وظیفه داریم از رزمندگان دفاع مقدس تقدیر و قدردانی کنیم.

  وی با اظهار اینکه مازندران ۲۴ هزار جانباز و ۱۰ هزار شهید و بیش از دو هزار رزمنده تقدیم کرده است، گفت: برکات و فواید دوران دفاع مقدس را باید بازشماریم و آن را بازگو کنیم.

  امام جمعه ساری با تاکید بر تقویت روحیه رزمندگان ادامه داد: باید راه حماسه و ایثار را ادامه دهیم تا اگر با خطری مواجه شدیم از کشور و میهن اسلامی دفاع کنیم.

  محمدی لائینی با اشاره به فرمایشات رهبر کبیر انقلاب اسلامی مبنی براینکه در جنگ دوستان و دشمنان را شناختیم و نتیجه گرفتیم که روی پای خود بایستیم، گفت: برخی‌ها به جای این که روی پای خود بایستند خواستند روی دوش و کول دشمنان بنشینند.

  امام جمعه ساری باور شده حس وطن دوستی و برادری را از دیگر برکات دوران دفاع مقدس یاد کرد و گفت: اگر جنگ تحمیلی نبود امروز صنایع پیشرفته نظامی و امنیت کم نظیر، حس برادری، دستگیری و یاری را شاهد نبودیم.

  وی با اشاره به برگزاری رزمایش کمک مومنانه در دوران کرونا گفت: مردم استان در دوران کرونا بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان به نیازمندان و برای خرید تجهیزات درمانی کمک کردند و این ناشی از حس برادری دوران دفاع مقدس است.

  نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به کلیات دو طرح مهم در مجلس شورای اسلامی طی روزهای گذشته افزود: اگر این طرح‌ها به صورت کارشناسی شده مصوب شود می‌تواند گام مهمی برای جهش و رونق تولید باشد.

  وی طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار را از جمله طرح‌های مصوب شده در مجلس بیان کرد و گفت: شروع کسب و کار در کشور بسیار سختگیرانه است و ماه‌ها و سال‌ها باید بدویم تا شغلی را شروع کنیم و اگر سرمایه گذاری راحت صورت گیرد، اشتغال رونق خواهد گرفت.

  محمدی لائینی با اظهار اینکه رتبه ۱۷۸ دنیا را در تسهیل کسب و کار داریم، ادامه داد: مجلس تصمیم گرفت راه‌های شروع کسب و کار را آسان‌تر کند.

  امام جمعه ساری به ساماندهی طرح صنعت خودرو اشاره و اضافه کرد: یکی از جاهایی که سبب ناراضی تراشی می‌شود، صنعت خودرو است و ورود مجلس به این صنعت را به فال نیک می‌گیریم.

  وی با اشاره به وضعیت ناگوار میانکاله و صنعت چیت سازی بهشهر تصریح کرد: این صنعت با خصوصی سازی غلط تبدیل خصوصی خواری شد و از بین رفته است و زمین‌های آن فروخته شده است.

  نماینده ولی فقیه درمازندران با بیان اینکه صنعت نساجی قائمشهر نیز به دلیل واگذاری به بانک‌ها حال بدی دارد، گفت: چوب و کاغذ مازندران نیز با مشکلات زیادی روبرو است.

  برچسب ها :