پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ , Thursday 20 June 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22881
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ شهریور, ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  اعزام ۶۰ هزار زائر به مراسم اربعین

  معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه اعزام ۶۰ هزار زائر به مراسم اربعین قطعی شده است گفت: زائران می‌توانند از مرز مهران به صورت زمینی بازگردند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از مهر، حسین ذوالفقاری درباره آخرین تصمیمات برای سفر به عراق گفت: روز گذشته تیمی به عراق اعزام کردیم که ساعاتی قبل آخرین توافقات به امضای دو طرف رسید.

  معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اشاره به آخرین تصمیمات اتخاذ شده گفت: سهمیه زوار ایرانی ۶۰ هزار نفر اعلام شد و شرط اعزام دریافت ۲ دز واکسن قطعی است.

  وی درباره لزوم دارا بودن تست pcr اظهار کرد: مقرر شد در زمان ورود به فرودگاه زائران تست pcr منفی به همراه داشته باشند و شرط سوار شدن به هواپیما دارا بودن این تست است البته لازم به ذکر است که هزینه این تست برای زائران رایگان است.

  ذوالفقاری با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم برای ما مسئله حمل مواد غذایی و بهداشتی موکب داران بود که عراق ممنوع کرده بود بیان کرد: در مذاکرات موفق شدیم یک سهمیه بگیریم که نیازمندی موکب داران را تأمین کنیم به این ترتیب رانندگان کامیون‌ها باید تست کرونا منفی داشته باشند و حتماً واکسن زده باشند و مشخصات خودرو حمل تجهیزات نیز باید اعلام شود لازم به ذکر است که مشخصات خودروها باید ۷۲ یاعت قبل از عبور ثبت شده باشد.

  وی عنوان کرد: ثبت نام در سامانه سماح ادامه دارد و سهمیه بندی برای استان‌ها انجام شده است؛ افراد حتماً باید گواهی واکسن را داشته باشند.

  ذوالفقاری بیان کرد: ویزا برای مدت یک ماه اعتبار دارد و به عنوان اربعین صادر خواهد شد.

  وی تصریح کرد: برای اعزام زوار به عراق به صورت زمینی توافقی صورت نگرفته و همه مرزهای زمینی بسته است اما اگر زائران تمایل داشتند در زمان برگشت می‌توانند از مرز زمینی مهران بازگردند و ما شرایط را برای حل بهبود رفت و آمدشان محیا خواهیم کرد.

  وی با بیان اینکه از مسیر ایران عبور زوار خارجی ممنوع است گفت: عیور زائران کشورهای همسایه از مرز ایران ممنوع است و این توافقات امروز با نخست‌وزیر عراق به امضا رسیده و به نظرمی‌رسد تغییری نخواهد داشت.

  با اشاره به محدودیت تردد شبانه نیز گفت: منع تردد شبانه کماکان ادامه دارد، اما کسانی که شبانه برای دریافت واکسن به مراکز شبانه روزی مراجعه کنند طبق هماهنگی با وزارت بهداشت و در اختیار گذاشتن اطلاعات این افراد به راهنمایی رانندگی جریمه آنها لغو خواهد شد.

  برچسب ها :