پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ , Saturday 25 May 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22812
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ شهریور, ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۹
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  جایگاه ویژه مازندران برای میزبانی از مسابقات جهانی

  فرمانده سپاه کربلا به تلاش برای دستیابی مازندران برای سهم مسابقات جهانی، تاکید کرد و گفت: استان مازندران به واسطه جایگاه ویژه ای که در کشتی دارد و هم به واسطه زیست بوم آن شرایط مناسبی برای برگزاری مسابقات را دارد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، نشست تخصصی هیئت کشتی بسیج مازندران با حضور سردار مسلمی رئیس هیئت کشتی بسیج و فرمانده سپاه کربلا مازندران و سایر اعضای این هیئت ورزشی به همت مرکز تربیت بدنی و ورزش سپاه استان برگزار شد.

  سردار سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا در این نشست،با اشاره به ورزش کشتی و منش پهلوانی در این رشته ورزشی، گفت: جایگاه کشتی به سبب  رسم پهلوانی جایگاه ویژه ای در بین مردم دارد و و بر همین اساس بسیاری از پهلوانان در کشور ماندگار شدند و مرحوم تختی هم به واسطه منش و روش پهلوانی و رسم مردانگی ماندگار شد.

  فرمانده سپاه کربلا با بیان این مطلب که باید تلاش کنیم تا جایگاه مازندران را در کشور در عرصه کشتی بیشتر کنیم، افزود: بسیاری از استان ها در عرصه کشتی سرمایه گذاری کردند تا بتوانند از هم پیشی بگیرند.

  مسلمی با تصریح بر اینکه آوازه کشتی مازندران در همه جا شنیده می‌شود، خاطرنشان کرد:  فرقی بین هیئت کشتی بسیج و هیئت استانی نیست و باید با همدلی و هم افزایی، در این عرصه تلاش مضاعف کرد.

  فرمانده سپاه کربلا به ارتقای سطح کشتی مازندران هم اشاره کرد و ادامه داد:ظرفیت ها و امکانات سالن های ورزشی  اختیار کشتی گیران است و بسیج نگاه ویژه ای به کشتی گیران دارد.

  مسلمی با اشاره به همکاری اداره کل ورزش و جوانان ،گفت: باید از همه فرصت ها برای ارتقای کشتی مازندران استفاده کرد.

  فرمانده سپاه کربلا به راه اندازی لیگ استانی کشتی هم اشاره کرده و افزود: باید کاری کنیم تا مسابقات کشوری کشتی در مناسبت ها نیز در مازندران برگزار شود.

  مسلمی در بخش دیگری در سخنان خود، به برگزاری کشتی های محلی هم اشاره و خاطرنشان کرد:محفل های کشتی باعث علاقمندی جوانان به این رشته ورزشی می شود.

  فرمانده سپاه کربلا اضافه کرد: باید کشتی گیران حمایت بشوند و این حمایت باید با برنامه باشد تا کشتی گیران دچار آسیب نشوند.

  مسلمی به تلاش برای دستیابی مازندران برای سهم مسابقات جهانی، تاکید کرد و گفت: استان مازندران به واسطه جایگاه ویژه ای که در کشتی دارد و هم به واسطه زیست بوم آن شرایط مناسبی برای برگزاری مسابقات را دارد.

  فرمانده سپاه کربلا به ارزش پیشکسوتان کشتی نیز اشاره کرد و یادآور شد: بزرگترین ذخیره کشتی دنیا را در استان مازندران داریم و باید از پیشکسوتان کشتی تجلیل شود.

  برچسب ها :