پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ , Saturday 20 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22810
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ شهریور, ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۹
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  باز هم یارانه‌ ۷۸ میلیون نفری در حساب‌هاست!

  یارانه نقدی شهریورماه ساعت ۲۴ امروز (شنبه) بار دیگر برای حساب حدود ۷۸ میلیون نفر واریز می‌شود تا جریان پرداخت‌های ۱۰ ساله بدون برنامه‌ برای هدفمند شدن آن، همچنان ادامه داشته باشد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از ایسنا، یارانه‌ای که قرار است امشب پرداخت شود، یکصد و بیست و هفتمین مرحله از سال ۱۳۸۹ است که با مبلغ ثابت ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان طی این سال ها به جمعیت معمولا ۷۸ میلیون نفری پرداخت شده است؛ هر چند این مبلغ طی این سال ها ارزش خود را از دست داده ولی همچنان حدود ۹۵ درصد ایرانی‌ها در این لیست قرار دارند و به طور حتم بخش زیادی از آنها در طبقه متوسط و بالا قرار دارند.

  به هر صورت دولت سیزدهم بیش از یک ماه است که کار خود را در اداره کشور به طور رسمی آغاز کرده و هنوز موضع و برنامه مشخصی برای روند پرداخت یارانه‌ها اعلام نکرده است، ولی در بین اظهارات مسئولان مربوطه بعضا انتقاداتی نسبت به نحوه پرداخت یارانه‌ها اعم از نقدی و غیر نقدی دیده می‌شود.

  اخیرا میرکاظمی – رئیس سازمان برنامه و بودجه – از وضعیت یارانه‌های پنهان حدود ۶۳ میلیارد دلاری و یارانه پرداختی ارز ۴۲۰۰ تومان انتقاد و حتی اشاره‌ای هم به نحوه توزیع یارانه نقدی و یکسان بودن آن داشته است.

  اینکه نقدی‌های مطرح شده به اقدام موثر و اصلاح روند معیوب گذشته منتهی خواهد شد یا خیر، هنوز مشخص نیست.

  این در حالی است که دولت گذشته با اینکه در ابتدا منتقد روش پرداخت یارانه نقدی بود، در ادامه با وجود تکالیفی که برای اصلاح روند پرداخت و غربالگری یارانه‌بگیران بر عهده داشت هیچگاه اقدام جدی و موثری انجام نداد و لیست یارانه‌بگیران ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی هر سال حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان هزینه داشت و البته با کسری همراه بود.

  برچسب ها :