پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ , Thursday 20 June 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22723
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ شهریور, ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۲
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  توزیع گسترده واکسن از هفته آینده/ هیچ بیمار کرونایی نباید بدون درمان از بیمارستان خارج شود

  وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه هیچ بیمار کرونایی نباید از بیمارستان بدون درمان خارج شود، گفت: همه امکانات باید برای مدیریت بیماری بسیج شوند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت در جمع رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی با تأکید بر اینکه هیچ بیمار کرونایی نباید از بیمارستان بدون درمان خارج شود گفت: همه امکانات باید برای مدیریت بیماری بسیج شوند.

  وی با بیان اینکه رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سرکشی از بیمارستان‌ها را در برنامه خود قرار دهند گفت: همه ما خدمتگذار مردم هستیم و باید این مسئله توسط مردم در عرصه مشاهده شود. مردم همه پای کار هستند و در حماسه‌های دفاع مقدس در این خصوص خود را نشان داده‌اند.

  عین‌اللهی با بیان اینکه اداره بیماری کرونا فقط برای وزارت بهداشت نیست، گفت: باید از همه امکانات استفاده کرد.

  وزیر بهداشت با بیان اینکه تنها راه‌حلی که می‌تواند بیماری کرونا را کنترل کند واکسیناسیون است، یادآور شد: این تجربه جهان مورد تأکید است در نتیجه دولت با تمام توان در حال تلاش برای واکسیناسیون حداکثری است و از مردم خواهش می‌کنیم در این خصوص کمک و همراهی کنند.

  وی با تأکید بر اینکه هم‌زمان با افزایش ورود و تولید واکسن در کشور سرعت واکسیناسیون نیز افزایش پیدا خواهد کرد، تأکید کرد: تلاش می‌کنیم مراکز مربوط به این بخش گسترش پیدا کند، در نتیجه از هفته آینده شاهد توزیع گسترده واکسن در استان‌ها خواهیم بود.

  عین‌اللهی ابراز داشت: دارو باید به موقع و مقدار لازم تجویز شو و کمیته‌هایی در این خصوص تشکیل و برنامه‌ریزی خواهند کرد، ضمن اینکه باید کمیته‌های علمی در استان‌ها چرایی افزایش مرگ و میرها را بررسی و مورد آمایش قرار دهند.

  وی با تأکید بر اینکه اولویت ما در وزارت بهداشت موضوع بهداشت است، خاطرنشان کرد: توجه به شبکه‌های بهداشت سطح روستایی و شهری از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، ضمن اینکه پرسنل بهداشتی به هیچ‌وجه نباید جابه‌جا شوند.

  وزیر بهداشت تصریح کرد:‌برنامه پزشک خانواده باید در تمام دانشگاههای علوم پزشکی به صورت پایلوت اجرا شود.

  برچسب ها :