پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ , Thursday 20 June 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22695
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ شهریور, ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  پوشش بیمه‌ای ۳۸۰ نفر از افراد فاقد بیمه در تعطیلات کرونایی

  مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: در ایام تعطیلات کرونایی اخیر ، حدود ۳۸۰ نفر از هموطنان فاقد پوشش بیمه درمان به صورت غیر حضوری و فوری بر روی تخت بیمارستان تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار گرفتند.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، رسول ظفرمند در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه تمام تلاش سازمان بیمه سلامت در راستای تحقق “فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که فرمودند: ما می خواهیم اگر کسی در خانواده ای مریض شد، آن خانواده جز رنج مریض داری رنج دیگری نداشته باشد”، معطوف نموده و با تمام توان در این راه حرکت می نماید.

  وی افزود: در همین راستا و در ایام تعطیلات کرونایی اخیر ، با هماهنگی های انجام شده توسط این اداره کل با پذیرش بیمارستان‌ها ، دفاتر پیشخوان همچنین ناظرین مقیم بیمارستانی و اداره بیمه گری درآمد این اداره کل، حدود ۳۸۰ نفر از هموطنان فاقد پوشش درمان ساکن در شهرها و روستاهای استان به صورت غیر حضوری و فوری بر روی تخت بیمارستان و در ساعات غیر اداری تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند تا با در نظر گرفتن شرایط کرونایی، دغدغه‌های بابت هزینه های درمانی نداشته همچنین با این کار از تردد، ازدحام و شیوع بیشتر بیماری جلوگیری به عمل آید.

  ظفرمند بیان کرد: این خدمات در کنار سایر خدمات حمایتی سازمان بیمه سلامت از بیماران کرونایی بیمه سلامت و در طول شبانه روز به انجام رسید به نحوی که هر فرد فاقد بیمه درمان بدون مراجعه به اداراه بیمه سلامت ، با هماهنگی های انجام شده این اداره کل با بیمارستانها دفاتر پیشخوان و ناظرین مقیم بیمارستانی با ارائه و ارسال مدارک شناسایی مورد نیاز به صورت فضای مجازی به اداره بیمه گری و درآمد این اداره کل، به صورت فوری تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

  وی افزود: بیمه سلامت خدمات و اقدامات ارزنده ای در جهت پیشگیری از شیوع کرونا مانند اجرای برنامه نسخه نویسی الکترونیک و حذف دفترچه های بیمه سلامت به منظور حذف چرخه انتقال ویروس از طریق تردد و ازدحام افراد  بیمار، تحت پوشش قراردادن افراد فاقد بیمه درمانی مبتلا به کرونا در روی تخت بیمارستان ها و پرداخت هزینه آنها به صورت بیمه‌ای و پرداخت ۹۰ درصد هزینه‌های بیماران بستری کرونایی در بیمارستان‌ها انجام داده است. همچنین پرداخت هزینه‌های بیماران کرونایی در مراکز جامع خدمات سلامت ۱۶ ساعته سرپایی ، تمدید قرارداد پروانه پزشکان مطب دار با تایید سازمان نظام پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی تا پایان شهریور ماه سالجاری به صورت غیر حضوری و بدون حضور مسئولین موسسات، تمدید سیستمی و غیر حضوری استحقاق بیمه ای بیمه شدگان روستایی و همگانی رایگان تا پایان شهریور، برگزاری برنامه پاسخگویی تلفنی از طریق مرکز تماس ۱۶۶۶ به هموطنان کل کشور و …. از دیگر اقدامات بیمه سلامت در جهت پیشگیری از شیوع کرونا است.

  مدیرکل بیمه سلامت مازندران در پایان اعلام کرد: حدود نیمی از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت مازندران قرار دارند و بیمه سلامت استان سالانه بیش از ۷ هزار میلیارد ریال برای هزینه درمان بیمه شدگان به موسسات درمانی طرف قرارداد استان پرداخت می‌کند.

  برچسب ها :