پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , Sunday 14 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22645
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ شهریور, ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  می خواهم فوتبال المپیکی شود/ من را وارد بازی سرخابی ها نکنید!

  وزیر ورزش با تاکید بر اینکه خستگی ناپذیر است، اولویت های کاری خود را مطرح کرد. وی در این زمینه گفت که خواست قلبی اش المپیکی شدن‌فوتبال است.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از مهر، سید حمید سجادی در جریان بازدید شبانه از فدراسیون تنیس روی میز و اردونشینان این فدراسیون با اشاره به رأی اعتماد نمایندگان مجلس گفت: به نمایندگان مجلس عرض خسته نباشید و خدا قوت دارم، آنها روزها و هفته‌های سنگینی را پست سر گذاشتند. البته ما هم برای حضور در نشست‌ها، فراکسیون‌ها و … در کنارشان بودیم.

  وی تصریح کرد: در چند ماه گذشته جلسات بررسی برنامه‌ها برای هر یک از وزارتخانه‌ها و گزینه‌های تصدی آنها برگزار شد، وزارت ورزش آخرین وزارتخانه‌ای بود که در این زمینه مراحل کارش انجام شد.

  وزیر ورزش با بیان اینکه طبق دستور ریاست محترم جمهور قرار بر این شد تا از روز پنجشنبه کار آغاز شود، تصریح کرد: اما وقتی مطلع شدم که اردوی تیم‌های ملی تنیس روی میز در جریان است و قرار است تا ۱۰ روز آینده اعزام برون مرزی داشته باشند و از طرفی ممکن است من در یکی دو روز اول کار درگیر بازدید و حضور در فدراسیون‌ها بشوم، تصمیم گرفتم بازدید از این اردوها را در برنامه داشته باشم.

  سجادی با تاکید بر اینکه تنیس روی میز زمینه همگانی شدن دارد، ادامه داد: این رشته در فضاهای کوچک قابلیت رشد و توسعه دارد، حتی در همین ایام که با معضل کرونا مواجه هستیم تنیس روی میز از رشته‌هایی است که شرایط فعالیت در آن در فضاهای کوچک وجود دارد.

  وی مروری هم بر شرایط تنیس روی نیز طی سال‌های اخیر از حیث حضور در میادین آسیایی و جهانی، المپیک و همچنین فعالیت برخی بازیکنان این رشته به عنوان لژیونر داشت.

  سجادی همچنین با یادآوری فاصله سه ساله باقی مانده تا زمان برگزاری المپیک پاریس ابراز امیدواری کرد که تنیس روی میز ایران در این دوره بازی‌ها بیش از یک سهمیه داشته باشد و حتی بتواند در بخش تیمی صاحب سهمیه شود.

  وزیر ورزش خاطرنشان کرد: امیدوارم در دولت جدید که قرار است تحول داشته باشیم شاهد تحولات خوبی در عرصه ورزش قهرمانی و همگانی باشیم و در تمام نهادها یک جوشش و حرکت خوبی را در زمینه ورزش شاهد باشیم.

  به گفته سجادی یکی از اولویت‌های کاری وی در روزهای آینده بازدید از فدراسیون هاست تا از نزدیک در جریان وضعیت آنها قرار بگیرد.

  وی همچنین با آرزوی موفقیت برای کاروان ایران در بازی‌های پارالمپیک به آغاز به کار بسکتبال با ویلچر ایران در این بازی‌ها از روز پنجشنبه اشاره کرد و گفت: این رشته به خاطر برخی مسائل یکی دو دوره بازی‌های پارالمپیک را از دست داد، امیدوارم در این دوره حضور خوبی داشته باشند.

  وزیر ورزش در مورد برنامه‌های کوتاه مدت مورد نظر خود گفت: یک سری مسابقات مهم پیش رو داریم به خصوص پارالمپیک هم در حال برگزاری است، طی روزهای آینده هم خدمت دوستان می‌رسم تا در جریان وضعیت شأن قرار بگیرم.

  وی گفت: قرار و عهد و پیمان مان با ریاست محترم جمهوری و ملت شریف ایران این است که تا پای جان تلاش داشته باشیم، در یکی دو هفته اخیر مدام در کنار نمایندگان مجلس بودیم، از همینجا به همه آنها و به خصوص اعضای هیأت رئیسه و ریاست مجلس خسته نباشید می گویم. من محض اطلاع از برپایی اردوی تیم ملی تنیس روی میز آمدم تا بازدیدی داشته باشم.

  سجادی با بیان ابراز امیدواری مجدد از اینکه تنیس روی میز بتواند صاحب سهمیه تیمی برای المپیک پاریس شود، به غیبت چند دهه‌ای فوتبال در این بازی‌ها اشاره کرد وگفت: آرزوی قلبی من این است و امیدوارم که فوتبال هم بالاخره صاحب سهمیه المپیک شود تا بگوییم می‌توانیم این کار را انجام دهیم. در کل آرزوی قلبی من این است در رشته‌های تیمی بیشتر صاحب سهمیه شویم.

  وزیر ورزش با بیان اینکه آرزو می‌کنم در راستای تحقق اهداف و برنامه‌ها همکارانم خستگی ناپذیر پا به پای من جلو بیایند، تصریح کرد: من دونده استقامت بودم و انصافاً خستگی را درک نمی‌کنم. یکی از اهداف من این است که به سرعت طرح تحولی برای ورزش قهرمانی ایجاد کنیم. امیدوارم روزهای خوبی پیش رو داشته باشیم به خصوص که عدالت محوری یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایم است.

  وی تاکید کرد: توسعه زیرساخت‌ها و تجهیزات را در برنامه داریم به گونه‌ای که امکانات در خور شأن ورزشکاران و مربیان مان مهیا باشد. اتفاق دیگری که دوست دارم رقم بخورد این است که «مدل بومی تربیت ورزشکار» را تهیه کنیم تا هر کسی از دید و نگاه خود اقدام به کشف و تربیت ورزشکار نکند.

  وی در بخشی از صحبت‌هایش تاکید کرد: اگر به سال‌های اخیر و حتی دوره‌ای که خودم معاون قهرمانی وزارت ورزش بودم نگاهی داشته باشیم، متوجه می‌شویم که خیلی از مشکلات ورزش حمل شد نه حل؛ باید به مشکلات رسیدگی شود. از طرفی در کنار مسائل روزمره با موضوعات مرتبط با حضور در میادین مختلف آسیایی و جهانی و المپیک هم مواجه هستیم. بنابراین باید ببینیم در هر بخش با چه کمبودهایی مواجه هستیم تا دو سه ماه قبل از اعزام‌ها کاسه چه کنم چه کنم به دست نگیریم.

  «گزارشگری از ورزش» کشور دیگر موضوعی بود که حمید سجادی از آن به عنوان یکی از برنامه‌هایش یاد کرد. وی در این زمینه گفت: نیاز است که بدانیم در ورزش کشور و در هر بخش دقیقاً چه می‌گذرد.

  وی همچنین در واکنش به موضوعی که در رابطه با تیم‌های پرسپولیس و استقلال مطرح شد به حالت خنده گفت که من را شبانه وارد بازی سرخابی‌ها نکنید.

  سجادی همچنین برنامه ریزی برای تشکیل دوشورای عالی ورزش و جوانان را به عنوان دیگر برنامه‌های کاری خود عنوان کرد.

  کد خب

  برچسب ها :