پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ , Friday 14 June 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22541
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مرداد, ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۷
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  بستری ۳ هزار و ۳۳۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: طی شبانه‌روز گذشته با بستری شدن تعداد ۴۱۴ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۳ هزار و ۳۵۵ نفر رسید.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، سیدعباس موسوی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۰۷ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

  وی افزود: طی این مدت تعداد ۳۴۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۲هزار و ۲۷۵ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۳۶۱ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

  موسوی با اشاره به وضعیت اسفناک کرونا در مازندران، یادآور شد: شمار افراد مشکوک به کرونا و کرونای قطعی به‌طور معناداری بسیار بالاتر از سایر استان‌ها است.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام سرایت‌پذیری فوق‌العاده بالای ویروس دلتا، افزود: پیک پنجم کرونا در کشور قابل مقایسه با دفعات پیش نیست.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر یک‌هزار و ۸۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۷ بیمار جدید بستری و ۱۳۳ بیمار هم  ترخیص شدند.

  سیدفرزاد جلالی گفت: ۵۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

  براساس گزارش‌ها تعداد فوتی‌های امروز در مازندران به ۴۰ تن رسیده است.

  برچسب ها :