پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , Sunday 21 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22431
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مرداد, ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۶
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  بستری حدود ۴ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها/ مراکز درمانی محاصره «دلتا» شدند

  در شبانه‌روز گذشته با ادامه درسرهای کرونایی شمار بیماران بستری در مراکز درمانی مازندران به ۳ هزار و ۹۷۲ نفر رسید.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، هجدهمین ماه از شیوع ویروس کرونا با ادامه روزهای بحرانی در استان مازندران سپری می‌شود و شاهد وضعیت ناگواری هستیم که ضرورت دارد توصیه‌ها و هشدارها جدی گرفته شود.

  با افزایش روزافزون بیماران کرونایی در استان مازندران، تخت های بیمارستانی دیگر جوابگوی این بیماران نیست.

  مراکز درمانی استان اکنون در محاصره بیماران کرونا دلتا قرار دارند و فوتی های ناشی از این بیماری هم در حال افزایش است.

  سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۹۳ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

  وی افزود: طی این مدت تعداد ۵۰۱ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۲هزار و ۶۴۱ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۳۶۶ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

  موسوی با اشاره به وضعیت اسفناک کرونا در مازندران، یادآور شد: شمار افراد مشکوک به کرونا و کرونای قطعی به‌طور معناداری بسیار بالاتر از سایر استان‌ها است.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام سرایت‌پذیری فوق‌العاده بالای ویروس دلتا، افزود: پیک پنجم کرونا در کشور قابل مقایسه با دفعات پیش نیست.

  سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر یک‌هزار و ۳۳۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۷ بیمار جدید بستری و ۲۶۵ بیمار هم  ترخیص شدند.

  وی گفت: ۵۱ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

  طی شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۷۶۰ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۳هزار و ۹۷۲ نفر رسید.

  براساس گزارش‌ها تعداد فوتی‌های امروز در مازندران همانند دو روز ۵۰ تن بوده است.

  برچسب ها :