پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ , Friday 19 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22421
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مرداد, ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۲
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  دستور رئیسی در جلسه اضطراری ستاد مقابله با کرونا

  رئیس‌جمهور پس از حضور میدانی در یکی از مراکز تزریق واکسن کرونا، ۹ دستور در جلسه ستاد مقابله با کرونا صادر کرد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، پس از بازدید روز حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، از یکی از مراکز تزریق واکسن و نیز بخش کرونای بیمارستان امام خمینی (ره) تهران، جلسه اضطراری ستاد کرونا به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد.

  حجت‌الاسلام رئیسی در این جلسه، پس از استماع گزارش اعضای ستاد، با توجه به تشدید وضعیت بیماری کرونا در کشور و افزایش شیوع و ابتلا در روزهای گذشته، دستورات فوری برای مقابله و مهار کرونا صادر کرد.

  تأمین فوری اقلام درمانی، بالاخص سرم و اکسیژن، بازنگری در پروتکل‌های بهداشتی و تعیین ضمانت اجرا برای آن، تمهید واردات واکسن به میزان مورد نیاز به منظور قطع زنجیره انتقال تا قبل از آغاز فصل سرما، تأمین ارز لازم برای واردات واکسن بدون محدودیت از جمله دستورات مهم رئیس‌جمهور در این جلسه بود.

  سازماندهی جدید ظرفیت‌های مردمی و نیروهای مسلح برای ارائه خدمات درمانی و اقدامات پیشگیرانه، بازطراحی و ارتقای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و اجرای آن، چند شیفته شدن مراکز تزریق واکسن به منظور پیشگیری از ازدحام و تسریع در انجام واکسیناسیون، اولویت در پرداخت مطالبات معوقه کادر درمان و افزایش نیروی انسانی کادر درمان با استفاده از ظرفیت دانشجویان دانشکده‌های پزشکی و پرستاری و نیروهای داوطلب مردمی از دیگر دستورات حجت‌الاسلام رئیسی در جلسه اضطراری ستاد کرونا بود.

  همچنین در این جلسه، مقرر شد که به منظور کنترل پیک پنجم کرونا، قرارگاه مبارزه با کرونا جزئیات تعطیلات هفته آتی را بررسی و جهت تصویب، پیشنهاد نماید.

  گفتنی است، کمیته ویژه مقابله با کرونا که با دستور روز شنبه رئیس‌جمهور تشکیل شده است، طرح جامع تحول در نحوه مقابله با ویروس کرونا شامل راه‌حل‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت را به ستاد ملی کرونا ارائه خواهد کرد.

  برچسب ها :