پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ , Wednesday 17 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22256
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مرداد, ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۳
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  تأمین اعتبار هزار میلیاردی برای مشکلات خوزستان کُند شده است

  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تأمین اعتبار هزار میلیارد تومانی وزارت نفت برای حل مشکلات خوزستان با کندی مواجه شده است.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز با حضور در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه آیین‌نامه داخلی مجلس نیاز به اصلاح دارد, نحوه چگونگی فرآیند بررسی طرح‌ها و لوایح را باید بررسی کنیم، گفت: اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس باید به نحوی انجام شود که وقت بیشتری برای رسیدگی به اولویت‌های مردم وجود داشته باشد.

  وی با بیان اینکه مجلس باید مشکلات اصلی کشور را حل کند، بیان کرد: مهم‌ترین مشکل کشور ناترازی است؛ اکنون در جمعیت، ساختار بودجه، صندوق‌های بازنشستگی و انرژی ناترازی داریم، با توجه به این شرایط، هر کمیسیونی که راهکاری برای رفع ناترازی‌های کشور داشته باشد، باید برنامه‌هایش در اولویت کار مجلس قرار گیرد، به عنوان نمونه در اصلاح ساختار بودجه باید ناترازی را رفع کنیم و به دنبال حل مشکلات اصلی کشور و مردم باشیم.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نظارت میدانی سال گذشته خود از خوزستان، گفت: در این بازدید میدانی متوجه شدیم که ۷۴۰ روستا دچار تنش آبی هستند، مشکلات این روستاها احصا شد و در پیگیری برای تأمین اعتبار رفع این مشکلات نیز متوجه شدیم که یکی از مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت، حل همین مشکلات است.

  قالیباف تصریح کرد: برای این موضوع چندین جلسه برگزار شد، از جمله من در تهران چندین جلسه برگزار کردم و بنا شد وزارت نفت در سرفصل مسئولیت اجتماعی خود هزار میلیارد تومان برای حل این مشکلات هزینه کند، لذا این موضوع صورت جلسه و با جزئیات مشخص شد که کدام مشکل در کدام روستا را باید پیمانکار انجام دهد و کدام اقدامات را گروه‌های جهادی بر عهده بگیرند، حتی مشخص شد که در کدام روستا زیرساخت نیاز است و کدام روستا نیاز به زیرساخت ندارد تا کارها به صورت دقیق مشخص شود، اما با وجود همه پیگیری‌هایی که انجام می‌دادم، تأمین این اعتبار مهم و حیاتی در شبکه وزارت نفت با کندی جلو رفت و اکنون هم اجرای آن در سازمان برنامه و بودجه معطل مانده است.

  وی با تأکید بر اینکه اگر اعتبار هزار میلیارد تومانی که در سفر نظارتی خوزستان تعیین شد، به موقع تأمین می‌شد، آن روستاها امسال تنش آبی نداشتند گفت: باید آن مدیر اجرایی پاسخ کم‌کاری در این مسئله روشن و شفاف که حتی صورت جلسه ابلاغ شده داشته است را بدهد.

  رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه انسجام بسیار خوبی را در قوه مقننه شاهد هستیم، گفت: بسیاری از طرح‌ها با آراء حداکثری تصویب می‌شوند و باید از این انسجام برای رفع مشکلات مردم استفاده کنیم.

  قالیباف با اشاره به اینکه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها یکی از مهم‌ترین کمیسیون‌های مجلس است، افزود: امور داخلی و شوراها از موضوعات مهم و زیرساختی هستند که باید به این موضوعات توجه فراوانی شود.

  وی با اشاره به اینکه در کشور مشکل منابع وجود ندارد، گفت: مشکلات فعلی ناشی از روش غلط مدیریتی است و یکی از مهم‌ترین وظایف مجلس انقلابی این است که نحوه استفاده دولت از منابع مالی را تعیین تکلیف کند.

  رئیس مجلس همچنین با تأکید بر ضرورت توجه به مردمی‌سازی، گفت: باید بپذیریم که امورات ملی و محلی باید از یکدیگر تفکیک شوند و مردم بتوانند موضوعات محلی را به راحتی با شهرداری‌ها و شوراها مطرح کنند و این نهادها متولی حل و فصل مشکلات مردم شوند.

  برچسب ها :