پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , Sunday 21 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22242
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مرداد, ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۱
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  افزایش دو برابری تامین بذر غلات و دانه‌های روغنی در کشور

  مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور گفت: امسال انواع بذر مورد نیاز غلات، دانه‌های روغنی، پنبه و حبوبات با فراوری واستاندارد ساز‌ی بصورت گواهی شده در کشور تامین خواهد شد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، سیدمحمد موسوی در بازدید از انبار‌های بذر محصولات کشاورزی در قائم شهر، تامین بذر مناسب با اکولوژی منطقه را یکی از اساسی‌ترین نیاز برای پشتوانه و تضمین کننده پایداری و ارتقاء بهره وری تولید دانست و اظهار کرد: تامین بذور گواهی شده و استاندارد یک وظیفه خطیرملی و پشتیبانی از تولیدو تحول در عملکرد کمی وکیفی محصولات کشاورزی خواهد بود.

  وی افزود: امسال انواع بذر مورد نیاز غلات، دانه‌های روغنی، پنبه و حبوبات با فراوری واستاندارد ساز‌ی بصورت گواهی شده در کشور تامین خواهد شد و در استان‌های برخوردار با افزایش دوبرابری ظرفیت تعیین شده تهیه و در اختیار بهره برداران بخش کشاورزی ایران قرار می‌گیرد.

  مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور با اشاره به تلاش‌ها و نقش آفرینی چهار و نیم میلیون بهره بردار در بخش تولید محصولات کشاورزی، وظیفه دولت را پشتیبانی و حمایت از تولید کنندگان بخش کشاورزی و دوری از تصدی گری دانست که واگذاری امورات تولید به تشکل‌های کشاورزی و روستایی موجب پایداری و توسعه و رونق کشاورزی خواهد شد.

  موسوی، وجود ۴۰۰۰ مراکز خرید مجهز به سیستم باسکول و فروشگاه‌های تعاونی روستایی و ۹۰ سردخانه بزرگ مدرن را از ظرفیت‌های شبکه عظیم سازمان تعاون روستایی در کشور دانست که با بازسازی و باز مهندسی این ظرفیت‌ها و بازگرداندن وظائف ذاتی و تعاون روستایی که به ناحق از او سلب و به شرکت‌های دولتی واگذار شد وضیعت کشاورزی و تولید در کشور متحول خواهد شد.

  مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور وجود ۷۰۰۰ تعاونی و تشکل‌های کشاورزی و روستایی را یک قابلیت بزرگ در کشور نام برد که با حرکت صحیح و قرار گرفتن این توانمندی‌ها روی ریل اصلی خود علاوه بر رفع موانع و تسریع در روند تولید و شتاب بخشی کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی امکان خودکفایی کشور و تصاحب بازار‌های جهانی با تولیدات کشاورزی ایران فراهم خواهدشد.

  برچسب ها :