پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ , Saturday 2 December 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22170
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مرداد, ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۵
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار > اخبار شهرستان رامسر > خبر برگزیده > ویژه ها
 •   

  مدیر آموزش و پرورش رامسر:

  صعب‌العبور بودن جاده از معضلات اصلی دانش‌آموزان اشکوری

  مدیر آموزش و پرورش رامسر در بازدید مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از منطقه اشکور، صعب‌العبور بودن جاده را از معضلات اصلی دانش‌آموزان اشکوری دانست.

  به گزارش رامسرنوین ، محمدصادق امینی‌نیا در حاشیه بازدید سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از مدارس منطقه اشکور که با همراهی آزاد فرماندار رامسر، نعمتی بخشدار مرکزی، باقرسلیمی رئیس جمعیت هلال احمر رامسر و تعدادی از مسئولین شهری و منطقه‌ای انجام شد گفت: ۶۴ دانش‌آموز در ۱۱ روستا و ۶ مدرسه منطقه اشکور تحصیل می‌کنند که از این میان سهم مقطع ابتدایی ۴۵ دانش‌آموز و سهم مدارس متوسطه اول ۱۹ دانش‌آموز می‌باشد.

  وی افزود: در بازدید امروز، مدیرکل آموزش و پرورش از وضعیت مدارس منطقه بازدید و اقلام ورزشی در بین دانش‌آموزان و مدارس منطقه توزیع کرد.

  مدیر آموزش و پرورش رامسر اظهار کرد: در یکی از روستاهای منطقه که مدرسه نداشت و لازم بود که مدرسه‌ای در آن ساخته شود، در حال حاضر عملیات اجرایی ساخت یک مدرسه آغاز شده و مدیرکل آموزش و پرورش برای رفع مشکلات موجود بر سر راه احداث این مدرسه قول مساعد داد.

  امینی‌نیا تصریح کرد: از مشکلات عمده مدارس و دانش‌آموزان این منطقه، کمبود تجهیزات مدرسه، لوازم ورزشی و لوازم مصرفی مدرسه است که مدیر کل محترم زحمت کشیدند و یک سری از آن وسایل را تهیه کردند که امروز در اختیار دانش‌آموزان قرار داده شد.

  وی عدم دسترسی مناسب دانش‌آموزان منطقه اشکور به خدمات کمک آموزشی به‌ویژه در شرایط کرونا و آموزش مجازی را از دیگر مشکلات این منطقه ذکر کرده و گفت: ناچار بودیم که دانش‌آموزان را به صورت حضوری به مدرسه بیاوریم و چون تعدادشان کم بود، به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز دچار مشکل نشدیم.

  این مقام مسئول به کمبود تبلت و گوشی در این منطقه اشاره کرده و اذعان داشت: اینترنت و زیرساخت‌های آن در اشکور بسیار ضعیف است و درصد کمی از دانش آموزان به اینترنت دسترسی دارند.

  وی از همکاری خوب دستگاه‌های شهری با آموزش و پرورش رامسر یاد کرده و افزود: از سوی سازمانها و ارگانهای دولتی در طول سال وسایل رفاهی برای دانش آموزان تهیه می‌شود، از جمله اداره کل آموزش و پرورش که کمک‌های بسیار خوبی در این منطقه دارد.

  محمدصادق امینی‌نیا یکی از مشکلات منطقه را فاصله زیاد روستاها با هم و خاکی و صعب العبور بودن جاده ها را از مشکلات آموزش و پرورش رامسر برشمرده و خاطرنشان کرد: ولی ما تلاش کردیم با کارشناسان و راهبری که برای این منطقه تعیین کردیم، این ارتباط را در طول سال همواره برقرار نگه داریم. در همین راستا کلاس‌ های جمع بندی دروس را برگزار میکنیم که برای اینکار سرگروه اعزام می شود.

  برچسب ها :