پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ , Saturday 25 May 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22123
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ تیر, ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۷
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  افشاگری ۱۷ رسانه نشان داد؛

  خبرنگارها هدف جاسوسی نرم افزار اسرائیلی/ سرنخی که به خاشقجی رسید

  تحقیق انجام شده از سوی جمعی از رسانه‌های بین‌المللی به افشای نقش نرم افزار ساخت یک شرکت صهیونیستی در جاسوسی گسترده از خبرنگاران از جمله دو تن از افراد وابسته به جمال خاشقجی منجر شد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از مهر، بررسی انجام شده از سوی ۱۷ رسانه مختلف از نقش یک نرم افزار جاسوسی ساخته شده توسط یک شرکت صهیونیستی در مجموعه‌ای از حملات هکری موفق و ناموفق علیه دست کم ۳۷ گوشی هوشمند که صاحبان آنها مشاغل رسمی دولتی و خبرنگاری داشته‌اند یا فعال حقوق بشر بوده‌اند؛ پرده برداشت.

  به نوشته روزنامه واشنگتن پست که یکی از رسانه‌های مشارکت کننده در این بررسی است؛ از نرم افزار جاسوسی «پگاسوس» که ساخت شرکت NSO مستقر در سرزمین‌های اشغالی است، علیه گوشی‌های همراه دو زن که از نزدیکان «جمال خاشقجی» روزنامه نگار مقتول سعودی بوده‌اند؛ استفاده شده است.

  گاردین هم می‌نویسد که حمله هکری با استفاده از نرم افزار جاسوسی این شرکت صهیونیستی از حجم گسترده‌ای برخوردار است و هنوز هم ادامه دارد.

  اینکه این حملات به دستور چه کسی و به چه دلیل انجام شده است؛ هنوز مشخص نیست. این در حالی است که NSO مدعی است که نرم افزار جاسوسی ساخت این شرکت فقط برای استفاده نهادهای اطلاعاتی دولتی و نهادهای وابسته به قوه مجریه ساخته شده است. این شرکت همچنین اتهام مطرح شده از سوی ۱۷ رسانه دخیل در این افشاگری را رد کرده و می‌گوید از فناوری‌هایش در قتل خاشقجی استفاده نشده است.

  لیستی از مخاطبانی که هدف حملات این نرم افزار اسرائیلی بوده‌اند تهیه شده که شامل بیش از هزار نفر از ۵۰ کشور مختلف می‌شود که ۱۵۰ تن از آنها خبرنگار هستند.

  برچسب ها :