پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ , Thursday 18 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 22009
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ تیر, ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۹
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  رئیس پلیس فتای مازندران اعلام کرد

  دستگیری بزرگترین کلاهبردار رسید ساز کشور در مازندران

  رئیس پلیس فتای مازندران از دستگیری بزرگترین کلاهبردار رسید ساز کشور در استان خبر داد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، سامع خورشاد در جمع خبرنگاران گفت: جمعی از شهروندان که با مراجعه به پلیس فتا مدعی شدند با رسید ساز جعلی از آن‌ها کلاهبرداری شده ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتای قرار گرفت.

  وی افزود: با بررسی کارشناسان پلیس فتا مشخص شد شخصی با مراجعه به فروشگاه‌ها اقدام به خرید کالا کرده و سپس با ارائه یک رسید بانکی جعلی در تلفن همراه خود به فروشندگان، مدعی شده است که وجه کالا به حساب فروشندگان واریز شده و سپس کالای مورد نظر را دریافت می‌کند، ولی قربانیان پس از گذشت چند ساعت متوجه می‌شوند پولی به حسابشان واریز نشده است.

  خورشاد گفت: برابر اظهارات شاکیان و بررسی‌های به عمل آمده معلوم شد متهم از طریق اپلیکیشن رسید ساز جعلی اقدام به کلاهبرداری از فروشندگان کرده  است که با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی متهم  شناساییشد و ضمن هماهنگی با مراجع قضائی در پایتخت دستگیر  و به پلیس فتا انتقال داده شد.

  وی افزود: در بازجویی‌های انجام شده، متهم به کلاهبرداری از حساب ۱۴۰ نفر از هموطنان سراسر کشور به مبلغ پانزده میلیارد ریال اعتراف کرده است.

  این مسئول گفت: فروشندگان می‌بایست سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را همواره فعال کنند تا با واریز یا برداشت از حساب، با دریافت پیامک از طرف بانک مربوطه پس از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند.

  رئیس پلیس فتای مازندران افزود: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و همچنین کاربران می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویداد‌های سایبری را از این سایت دریافت کنند.

  برچسب ها :