پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ , Monday 15 April 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 21840
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ خرداد, ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۰
 • شما اینجا هستید :یادداشت
 •   

  شورای شهر ، پارلمان شهری یا سفره فساد شهری

  به گزارش رامسرنوین ، هیچ کار تحقیقی روی عملکرد ادوار گذشته شورای شهر رامسر انجام نشده تا به یک قضاوت کلی و نهایی برسیم. چون در عملکرد آن ها هم نکات و کارکرد های مثبت دیده شده و هم کارکرد ضعیف و گاهی مملو از فساد، تا آنجا که حتی زمزمه های آن هم در دوره […]

  به گزارش رامسرنوین ، هیچ کار تحقیقی روی عملکرد ادوار گذشته شورای شهر رامسر انجام نشده تا به یک قضاوت کلی و نهایی برسیم. چون در عملکرد آن ها هم نکات و کارکرد های مثبت دیده شده و هم کارکرد ضعیف و گاهی مملو از فساد، تا آنجا که حتی زمزمه های آن هم در دوره های گذشته هم شنیده شده است تا جایی که اقدامات مثبت شهردار فعلی نیز اقدامات منفی شورای شهر را نیز پاک نکرد. اعم از جواز ها و ساخت و سازهایی که در این چند سال در نقاطی از شهر انجام شده که باعث حیرت و تعجب شهروندان بوده است. وحتی ورود دستگاه های قضایی به آن.

  نهاد شورا نباید بستری برای تجربه اندوزی برای کسانی باشد که وارد حوزه های اجرایی نی شود ، اصل این است که کسانی وارد شورا شوند که از تجربه ی لازم و تخصص پیرامون مدیریت شهری و حقوق شهروندی اشنا بوده باشند.

  متاسفانه در سال های اخیر گاها دیده شده تخصص اعضای شورای شهر نامربوط بوده و باعث تصمیماتی شده که ضرر های جبران ناپذیری به شهر رامسر وارد کرده است که برای بهبود اوضاع و همچنین اعتماد دوباره مردم به شورای شهر باید وضعیت شورا ها شفاف باشد ، مذاکراتشان ثبت و ضبط شود تا به اطلاع مردم برسد ، ضوابط بازدارنده فساد در شوراها مشخص باشد.

  گاها سوال هایی در ذهن شهروندان شکل میگیرد که آیا کسی که در شورا هست میتواند از امکانات ویژه ای برخوردار باشد؟ آیا میتواند کسی را استخدام شهرداری کند؟ شورای شهر میتواند یک منبع ارزشمند برای توزیع منافع باشد ولی بازدارنده در آن وجود ندارد و چه بسا اخلاقیات و روحیات و رفتارهای زیاده خواه و قدرت طلبانه خود ما ناشی میشود دست به دست هم بدهند و نهادی را که میتوانسته بر بهبودی اجتماعی کمک کند باعث فساد شده و همه نسبت به آن ناامید و نگران گردند.

  متاسفانه به ذهن کسی هم خطور نمیکرد از زمان تشکیل شوراهای شهر و روستا و بعد از گذشت مدت زمانی از فعالیت این تشکیلات که هدف از تشکیل آن کاهش تصدی گری دولت در امور شهری و سپردن امور شهری به خود مردم و افراد متخصص و پاکدست بود حال چرا بعد از سپری شدن چندین دوره فعالیت شورا، رنگ باخته و شورا محل تاخت و تاز سوداگران و پاتوق برخی دلالان شده است.

  و در اخر این یادداشت همشهریان عزیزم این را بدانند کسانی که از طریق هزینه های زیاد انتخاباتی پوستر های رنگی و بدون برنامه مشخص و حمایت افرادی که خود را پدر خوانده شهر مینامند حمایت شوند و به کرسی شورا بنشینند. مطمئنا خدمتگذار مردم نخواهند بود و تا اخر دوره ی ۴ ساله زیر دین همان افراد و خدمتگذار همان افراد خاص خواهند بود.

  برچسب ها :