پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ , Saturday 13 July 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 21737
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ اردیبهشت, ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۲
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ذوالفقاری اعلام کرد:

  تداوم محدودیت سفر بین شهری در تعطیلات عیدفطر/ اعلام پروتکل‌های بهداشتی ویژه امتحانات به استانها

  معاون امنیتی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه موج چهارم بیماری در کشور در شرایط کنترل و مهار قرار گرفته است؛گفت: امید داریم با تداوم روند واکسیناسیون در کشور بتوانیم بیماری منحوس کرونا را در کشور کاملا در شرایط کنترل قرار دهیم.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از ایسنا ، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در جلسه امروز کمیته که با حضور نمایندگان دستگاهها در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه امروز بیماری کرونا در کشور با همراهی مردم و زحمات کادر پزشکی و درمان در شرایط مهار و کنترل قرار گرفته است؛ گفت: طبق گزارش وزارت بهداشت موچ چهارم بیماری از مرحله پیک و فزاینده در حال انتقال به فضای مهار و کنترل است.

  وی با بیان اینکه این توفیق حاصل همکاری همه دستگاهها و همراهی مردم عزیز کشورمان است؛ گفت: بایستی با ادامه روند رو به موفق جلو بتوانیم زمینه بیماری را در کشور کاهش دهیم.

  رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به در پیش بودن تعطیلات عید فطر نسبت به افزایش حجم سفرهای احتمالی به خصوص به شهرهای شمالی کشور هشدار داد و گفت: به تجربه دیده شده که افزایش سفرها و مسافرت های برون شهری یکی از عوامل گسترش و چرخش بیماری است. باید محدودیت سفر بین شهری با نظارت عوامل نیروی انتظامی تداوم گردد و تردد آزادانه سفر در کشور صورت نگیرد.

  معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه مقصد بیشترها سفرها به استان های شمالی به خصوص مازندران است، گفت: بایستی در این استان بیشترین تمرکز و دقت را داشته باشیم و اجازه ندهیم که با افزایش سفرها به این استان بیماری دوباره اوج گیری کند.

  ذوالفقاری در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: نیروی انتظامی و حوزه مربوطه اش راهنمایی و رانندگی بایستی به صورت جدی اطلاع رسانی های لازم را در خصوص محدودیت ها و ممنوعیت های سفر انجام دهد و مرجع اطلاع رسانی در این خصوص نیروی انتظامی و پلیس راهور می باشد.

  اعلام پروتکل‌های ویژه امتحانات به همه استان ها

  وی در بخش دیگری از صبحبت هایش به برگزاری آزمون وزارت آموزش پرورش به خصوص برای کلاسهای نهم و دوازدهمی ها اشاره کرد و گفت: در این خصوص طبق گزارش نماینده وزارت آموزش و پرورش، تمامی اصول و پروتکل های بهداشتی از سوی وزارت بهداشت اخذ شده و این پروتکل ها به همه استان ها اعلام شده است. تلاش آموزش و پرورش بر این اساس است که آزمون ها در مکان های باز و در کلاس ها بزرگ با رعایت اصول بهداشتی برگزار شود.

  براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، موضوع تمدید بازنشستگی نیروهای کادر درمان و بهداشت از دیگر محورهای مهم جلسه امروز بود که قرار شد پیشنهاد آن به ستاد ملی ارسال شود. مساله واکسیناسیون از دیگر محورهای جلسه امروز بود و در این خصوص طبق گزارش وزارت بهداشت تا آخر خرداد ماه همه افراد ۶۵ سال به بالا واکسینه خواهند شد.

  برچسب ها :