پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ , Thursday 20 June 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 21216
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ اسفند, ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۹
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهر/نام‌نویسی تا ۲۶ اسفند ادامه دارد

  دبیر ستاد انتخابات مازندران گفت: نام نویسی داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر از صبح امروز چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹ آغاز شد و تا سه شنبه ۲۶ اسفند ادامه دارد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، مهدی محمدی در جمع خبرنگاران از ثبت نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر از صبح امروز خبر داد.

  وی افزود: داوطلبان می‌توانند به یکی از چهار روش زیر برای ثبت‌نام در انتخابات شورا‌های اسلامی شهر اقدام کنند:

  ۱. ثبت‌نام از طریق اپلیکیشن موبایلی (دانلود برنامه ثبت نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhbat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره ۳۰۰۰۷۷۸۷؛
  ۲. ثبت نام از طریق نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه (دانلود برنامه ثبت نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhbat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره ۳۰۰۰۷۷۸۷؛
  ۳. ثبت نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره ۳۰۰۰۷۷۸۷؛
  ۴. ثبت‌نام از طریق مراجعه حضوری به فرمانداری شهرستان (از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰) و دریافت رسید ثبت‌نام.

  به گفته وی کاندیدا‌هایی که به هر دلیلی موفق به ثبت نام در این قالب نشدند می‌توانند با مراجعه به فرمانداری محل سکونت، نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند.

  مدیرکل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری گفت: برای نام نویسی داوطلبان در سامانه انتخابات شورای اسلامی شهر؛ همراه داشتن اصل کارت ملی و کپی، اصل شناسنامه و کپی همه صفحات، اصل گواهی سوء پیشینه، اصل کارت پایان خدمت و معافیت دائم و کپی و ۴ قطعه عکس ۳ در ۴ الزامی است.

  محمدی افزود: مدرک تحصیلی برای داوطلبان شهر‌های تا ۲۰ هزار نفر جمعیت دیپلم و برای شهر‌های بالای ۲۰ هزار نفر مدرک کارشناسی است.

  به گفته وی افراد دارای مسئولیت اداری بر اساس ماده ۳۰ قانون انتخابات برای عضویت در شورای اسلامی شهر و روستا به همراه داشتن اصل پذیریش استعفای الزامی است و مدارک ایثارگری و جانبازی، آزادگان همسر، فرزندان شهدا و رزمندگان تا حداقل ۶ ماه سابقه در حضور جبهه یک امتیاز برای مقاطع تحصیلی و بالاتر محسوب می‌شود.

  دبیر ستاد انتخابات استان مازندران تصریح کرد: در این بازه زمانی ثبت نام کاندیدا‌های ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر انجام می‌شود و نام نویسی کاندیدا‌های انتخابات شورا‌های روستا از ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ آغاز خواهد شد.

  محمدی با اشاره به اینکه تبلیغات داوطلبان تا اعلام نهایی تعیین صلاحیت نامزد‌های شورای شهر و روستای استان ممنوع است گفت: با توجه به وضعیت کرونایی جامعه؛ هرگونه دورهمی سیاسی و تجمع انتخاباتی برای حفظ سلامتی طرفداران و نامزد‌های انتخاباتی ممنوع است و فقط از طریق فضا‌های مجازی انجام می‌شود.

  برچسب ها :