پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ , Thursday 20 June 2024
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 21065
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اسفند, ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  ابراز نگرانی نماینده ساری از سفرهای نوروزی زودهنگام به مازندران

  یک عضو مجمع نمایندگان استان مازندران ضمن ابراز نگرانی از همزمانی شیوع کرونای انگلیسی و سفرهای زودهنگام نوروزی مردم به شهرهای شمالی کشور گفت: از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می خواهم که دقیق ترین اطلاعات از نحوه شیوع و میزان شیوع این بیماری را در اختیار مردم بگذارد تا پیشگیری بیشتری صورت گیرد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از ایسنا ، علی بابایی کارنامی در گفت‌وگویی در مورد وضعیت استان مازندران از نظر همه گیری کرونا گفت: بیماری کرونا در مازندران این روزها وضع بدی ندارد. شاخص‌ها نشان می‌دهد که موج بیماری کاهشی است. در عین حال ما نگران موج کرونای انگلیسی هستیم چرا که نزدیک تعطیان نوروزی هستیم و این امکان وجود دارد که مردم سفرهای خود را از اواخر اسفند ماه آغاز کنند.

  این عضو مجمع نمایندگان استان مازندران گفت: موج شیوع بیماری در استان مازندران همیشه برخلاف دیگر شهرها و استان‌ها بوده است. تنها چند روز است که مثل بقیه مناطق کشور روند کاهشی را تجربه می‌کنیم.

  نماینده مردم ساری در مجلس در مورد سفرهای نوروزی زودهنگام ابراز نگرانی کرد و گفت: ما از امروز نگران سفرهای نوروزی هستیم. اگر اقدامات پیشگیرانه صورت نگیرد، اتفاقات ناگواری خواهد افتاد. مازندران و سفرهای نوروزی به خودی خود می‌تواند آمار کشور را بالا و پایین کند.

  سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: دولت باید تدبیر جدی در زمینه کنترل عبور  و مرور و پایش میزان سلامتی افراد جدی باشد. اگر تدابیر لازم صورت نگیرد، شاید اتفاقات نگران کننده‌ای بیفتد. آخرین داده‌ها در مورد کرونای انگلیسی، خبر از شدت و حدت چند برابری کرونای معمولی می‌دهد. وزارت بهداشت و آموزش پزشکی باید دقیق‌ترین و واقعی‌ترین اطلاعات در مورد این نوع کرونا را به مردم اعلام کند.

  بابایی کارنامی افزود: بیمارستان‌ها و فضای درمانی باید برای نوروز بیش ازپیش آماده باشند. کادر درمان تجربه نوروز سال گذشته را از سر گذرانده است و از این جهت نگرانی چندانی نداریم.

  وی در پایان تأکید کرد: از زمانی که کرونا به ایران وارد شد، از دولت خواسته‌ایم که تردد نوروزی به استان‌های شمالی را به طور کامل ممنوع کند. سال گذشته هم علی رغم محدودیت‌ها، تجربه خوبی نداشتیم. استان مازندران گردشگر پذیر است به همین خاطر لازم می‌دانم به دولت هشدار دهم که به اشخاص مجوز تردد ندهند. هتل‌ها و مسافرخانه‌های ما همگی تعطیل هستند. اگر نگران جان مردم مازندران هستیم باید دولت اعلام کند که هیچ مسافر تهرانی به استان مازندران سفر نکند. نظر مجمع نمانیدگان استان‌های شمالی جلوگیری و ممنوعیت ۱۰۰ درصدی سفرهای به شهرهای شمالی است. اگر اتفاقی بیفتد، مسئولیتش با دولت است.‌‎

  برچسب ها :