پایگاه خبری تحلیلی رامسرنوین
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ , Saturday 30 September 2023
  Ramsarnovin.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 20530
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ دی, ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۰
 • شما اینجا هستید :آخرین اخبار
 •   

  دبیرکل اتحادیه بنکداران موادغذایی تهران:

  گرانفروشی ۱۰۰ درصدی روغن مایع در بازار

  دبیرکل اتحادیه بنکداران موادغذایی تهران از گرانفروشی ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی روغن مایع در بازار خبر داد و گفت: قیمت مصرف‌کننده با نرخ درج شده روی کالا اختلاف بسیاری دارد.

  به گزارش رامسرنوین به نقل از بلاغ، قاسمعلی حسنی در پاسخ به این سؤال که چرا همچنان عرضه روغن جامد و مایع در بازار  کم است، اظهار کرد: صفر تا صد روغن از تخصیص ارز تا واردات آن دست دولت بوده و دست بخش خصوصی در این زمینه برای حل مشکلات بسته است.

  وی ادامه داد: بارها اعلام کردیم که تجار به دلیل اعتباراتی که در دنیا دارند می‌توانند بدون دریافت ارز دولتی اقدام به واردات روغن خام کنند. اما به صحبت‌های ما توجهی نمی‌شود و دولت اعلام کرده است که واردات روغن بایستی با ارز دولتی صورت گیرد.

  دبیرکل اتحادیه بنکداران موادغذایی تهران افزود: مشکلات ایجاد شده در تخصیص ارز وقفه‌ای در واردات روغن ایجاد کرد که منجر به کاهش تولید و توزیع روغن در بازار شد. روغن مایع به اندازه نیاز فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع می‌شود.

  حسنی ادامه داد: البته یک گرانفروشی ۵۰ تا ۱۰۰ درصد در این کالا برای مصرف‌کننده در بازار رخ می‌دهد؛ به طوری که روغنی که بر روی آن قیمت ۹ هزار تومان درج شده ۱۴ هزارتومان، روغنی که بر روی آن ۱۶ هزارتومان قیمت خورده ۲۴ هزارتومان و روغن ۱۵۷ هزارتومانی ۳۱۰ هزارتومان به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود.

  وی با بیان اینکه خرید و فروش اقلامی چون برنج، حبوبات و چای در بازار با رکود مواجه شده است، گفت: مردم در انتظار کاهش قیمت‌ها هستند و کمتر خرید می‌کنند و فروشندگان نیز منتظر هستند اجناسشان را با قیمت بهتری بفروشند و ضرر نکنند و همین امر رکود مطلق ایجاد کرده است و بازاری که تا دوماه قبل پر رونق بود در حال حاضر بی‌رمق شده است.

  دبیرکل اتحادیه بنکداران موادغذایی تهران گفت: برای برون رفت از این شرایط بایستی اتاق‌های فکری با حضور دولت و بخش خصوصی تشکیل و از تجربیات مدیران بخش خصوصی در این زمینه استفاده شود. همچنین در وزارتخانه‌ها به روی بخش خصوصی باز باشد و دولت این بخش را رقیب خود نداند.